Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP


MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Opinia na temat zegarka orient FUA07004W0

Albo inne zegarki do 600zł orient damski zakup

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#61 maniucha_maniek

maniucha_maniek
 • Użytkownik
 • 156 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:lubuskie

Napisano 23 marzec 2019 - 23:26

Zeno, kocham Cię człowieku za zaangażowanie, wiadomo folklor musi być, ale Tobie nikt nie dorówna, pomijając temat to jesteś masakrycznie dosłowny i przyjmij do wiadomości że ORIENT to świetna jakościowo marka i zawsze warto ja polecać przez wzgląd na wykonanie samych zegarów.
 • 2

#62 dodge66

dodge66
 • Użytkownik
 • 3290 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 marzec 2019 - 23:48

1/ Na kilka japońskich marek znanych w Polsce (Orient, Lorus, Casio, G-Shock, Orient-Star, Pulsar, Seiko, Citizen, Grand Seiko) marka Orient jest lokowana najniżej.
Fakt: wystarczy sprawdzić ceny, np na chrono24. Nieco bardziej skomplikowaną metodą jest porównanie linii marki Orient z przekształceniami własnościowymi - na przykład momentu wyodrębnienia marki Orient-Star.
Która z japońskich marek lokowana jest niżej niż Orient?


Nie do końca wiem, jak rozumiesz "lokowanie", bo z powyższej wypowiedzi można wywnioskować, że główną rolę odgrywa cena. W tym wypadku niżej lokowaną marką jest Pulsar, Lorus czy nawet niektóre linie Casio, choć każda z nich ma zegarki w różnych przedziałach cenowych.

Niemniej teraz rozumiem, dlaczego tak chętnie polecasz zegarki Swiss Military Hanowa i Ingersoll.
 

2/ W wątku "zegarki, których byś nie kupił" była chyba najczęściej wymienianą marką. Pokoleniu pamiętającemu lata 80.-90. kojarzy się z cinkciarzami, bazarem, disco-polo w chodnikowym wydaniu.
To opinie - ale nie moje.
Fakt: wielu ludzi - ale nie ja - ma o Oriencie bazarową opinię.
I co na to poradzisz?


W przytoczonym przez Ciebie temacie jedynie trzy osoby wymieniły Orienta, w tym Ty sam. Skąd zatem Twój wniosek, że wielu ludzi ma "bazarową opinię" na temat marki Orient?

Co jeśli tysiąc osób stwierdziłoby, że Orient jest bazarowy? Co jeśli dwa tysiące osób stwierdzi, że marka Orient jest prestiżowa? W jaki sposób mają być to merytoryczne argumenty? Argumenty na co?
 

3/ Ten Orient to typowa "chińszczyzna", tzn. zawiera niemal wszystkie typowe dla tanich chińskich zegarków chwyty - datownik w totalizatorze udający chronograf i wskaźnik Sun/Moon udający fazy Księżyca.
Moja opinia dotyczyła jednego z Orientów.
Fakt: można ją odnieść do wielu Orientów. Np. wskaźnik Sun/Moon udający fazy Księżyca - obecny w niemal każdym "eleganckim" zegarku z aliexpressu - jest bardzo często spotykany w Orientach i niezmiernie rzadko w zegarkach innych marek uznawanych za porządne.
Potrafisz wymienić więcej zegarków Sun/Moon Tissota, niż ja Orienta?


Uważasz zatem, że duża ilość zegarków z komplikacją Sun/Moon w kolekcji danej marki udowadnia, że jest to marka typowo "chińska"? Dobrze rozumiem?

Czy moja nieumiejętność wymienienia większej ilości zegarków Sun/Moon Tissota w porównaniu do Twojej umiejętności wymienienia podobnych zegarków Orienta ma być jakimś merytorycznym argumentem? Argumentem na co?
 

4/ Orienta to - od biedy - można kupić mechanicznego. [...] Technicznie w porządku, choć w tym budżecie kwarcowego można znaleźć coś bardziej interesującego.
Fakt: Tanie kwarcowe Orienty mają przeszacowaną - na przykład wobec Casio - cenę.
Potrafisz znaleźć ciekawszego Orienta niż ja Casio? (BTW: ja potrafię, ale nie jest on dostępny w PL.)


W jaki sposób oszacowałeś przeszacowanie kwarcowych Orientów w stosunku do Casio? "Ciekawość" modeli danej marki ma być jakiś argumentem? Jak zmierzyć tą "ciekawość" abyśmy mogli ją porównać? Czy moja nieumiejętność znalezienia ciekawszego Orienta od Twojego Casio miałaby coś udowodnić?
 

5/ A doradzanie zakupu takiego czegoś, to nawet nie jest pójście po linii najmniejszego oporu tylko sabotaż.
Fakt: wypowiedź odnosiła się do najczęstszej chyba odpowiedzi, na pytanie "co mechanicznego kupić za 500 zł?". To zabija inwencję. Tymczasem świat jest pełen zegarków mechanicznych w tej cenie, mających dużo bardziej interesujący i oryginalny design i lepsze wykonanie oraz paramtry. Orient Bambino to nie jest panaceum - inaczej wszyscy by go nosili.
Są bardziej interesujące zegarki poniżej 500 PLN od Orienta Bambino?


Tak, są bardziej interesujące zegarki poniżej 500 PLN od Orienta Bambino. Tylko interesujące dla kogo? Dlaczego jednak polecenie Bambino jest sabotażem? Sabotażem kogo lub czego? Gdzie te merytoryczne argumenty?
 

6/ Coś innego, co nie zostało podane wprost, ale przewijało się na drugim planie:
Wbrew legendom zegarki Orient nie są wyjątkowe, bo całe mnóstwo firm korzysta wyłącznie z in-housowych mechanizmów (Orient nie jest nawet najtańszą z nich). To fakt. Orient nie jest wyjątkowo ekskluzywny, bo - wbrew legendom - sprzedaje swoje werki innym markom. To także fakt. Większość zegarków Orienta ma wtórny design, brak im markowego "flagshipa".
A może się mylę?


To znów opinie i subiektywne wrażenia: wyjątkowość, ekskluzywność, atrakcyjność. Są jakieś legendy mówiące o tym, że Orient nie sprzedaje komuś swoich werków? Ponownie nie mogę doszukać się merytorycznych argumentów.
 

7/ I na zakończenie moja opinia, do której możesz się odnieść:
Orient to tania marka, mająca u wielu fatalną opinię, robiąca jednak porządne - choć przeciętne i nudne - mechaniczne zegarki budżetowe i dużo gorsze zegarki kwarcowe.
Czy to naprawdę jest fatalna opinia?
A może po prostu rozsądna, choć mało entuzjastyczna?


Opinia nie jest merytorycznym argumentem. Sam zobacz:

Orient to tania marka, mająca u wielu świetną opinię, robiąca porządne, ponadprzeciętne i ciekawe zegarki mechaniczne i równie dobre zegarki kwarcowe.

Czy to naprawdę jest fatalna opinia?
A może po prostu rozsądna, choć tak różna od Twojej?
 

7 - słownie "siedem" - wypowiedzi merytorycznych. Liczę, że się do nich odniesiesz. B)


7 - słownie "siedem" - wypowiedzi niemerytorycznych.

Zeno, naprawdę masz olbrzymi problem z meteorytyką Twoich wypowiedzi. Argumenty w stylu "a Ty nie umiesz znaleźć ciekawszych zegarków A niż ja B!" albo "X osób nie lubi zegarka A, więc zegarek A jest znienawidzony na forum!" czy też "taka jest moja opinia, więc to ja mam rację" nie nadają się do merytorycznej dyskusji.
 

I co na to poradzisz?


Ponownie przypomnę Ci Twoją własną radę:
 

Tak na przyszłość nie wypowiadaj się na tematy o których nie możesz niczego merytorycznego powiedzieć.


Użytkownik dodge66 edytował ten post 24 marzec 2019 - 00:31

 • 5

#63 dodge66

dodge66
 • Użytkownik
 • 3290 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 marzec 2019 - 00:05

Przy okazji, może odniesiesz się w jakiś sposób do poniższych stwierdzeń:
 

Orient jest droższy, bo pozycjonowany dla emerytów, a Lorus - dla studentów.


Kolejny wymysł czy może dotarłeś do tajemniczych danych o pozycjonowaniu obu marek? Jak to się ma do Twojej teorii o lokowaniu marki? Orient droższy - Orient wyżej?
 

Faktycznie można więc WR50 odbierać jako nieformalny znak jakości


Podoba mi się ten nieformalny znak jakości. Dotyczy wszystkich zegarków czy tylko wybranych? Jak to się ma do nowego PAM'a z WR30? I do Perfecta z WR50? I do Orient'a z WR200?


 • 4

#64 Zeno

Zeno
 • Użytkownik
 • 936 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 17:35

No i chyba wszystko na temat: chaotyczne posty, żadnej odpowiedzi merytorycznej, same wyzwiska i przeszukiwanie czeluści Internetu, żeby się czepiać innych wypowiedzi.

:D


 • 0

#65 wkamil

wkamil
 • Użytkownik
 • 720 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 18:39

Już tak się nie biczuj, nie wyszło, trudno, za to jutro jest poniedziałek :)


 • 5

#66 dodge66

dodge66
 • Użytkownik
 • 3290 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 marzec 2019 - 23:26

@Zeno, naprawdę żałuję, że nie stosujesz się do własnej porady...
 

Tak na przyszłość nie wypowiadaj się na tematy o których nie możesz niczego merytorycznego powiedzieć.

 
giphy.gif


 • 3

#67 Kamil77Wroc

Kamil77Wroc
 • Nowy Użytkownik
 • 10 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Fresekartoffelland

Napisano 02 kwiecień 2019 - 23:51

Fakty przemawiają same za siebie. Nic na to nie poradzisz.

Jeszcze rozumiem hasło "Seiko lepsze", ale zachwyty nad Orientem? Bardzo przeciętne budżetowe zegarki o nudnym - i wtórnym - designie, kojarzące się z bazarem. A doradzanie zakupu takiego czegoś, to nawet nie jest pójście po linii najmniejszego oporu tylko sabotaż. Niczym zachęcanie początkujących miłośników off-roadu do kupna Dacii Duster.
B)

 

Panie, co Pan z tym bazarem żeś się Pan uwziął na Orienty. Pokoleniu, które pamięta lata 70,80-te Orient to raczej z prestiżem się kojarzy. Patelnia w tamtych czasach kosztowała w przeliczeniu tyle, co dziś 3 średnie krajowe. Wówczas trzeba buło wywalić na ten zegar tyle, co dziś na Omegę. Oczywiście każdy cinkciarz miał patelnie ale i biedny inżynierek, który załapał się na fuchę do Iraku. Ten zegarek to był szczyt marzeń, a byle cieć to sobie mógł najwyżej Pabiede nosić (nie wiem dlaczego ale kobiety w tamtych czasach jakoś pogardliwie odbierały panów z Pabiedą na ręku;). Ad. „Seiko lepsze”: Orient Pro Saturation np. jest precyzyjniejszy od dwa razy droższego Marine Master’a. Wybieram zegarek dokładniejszy mimo, iż tańszy. Chyba, że wyznacznikiem będzie cena i boimy się posądzenia o taniość i bazarowość. Tu zbliżamy się do kwestii gustów... czy też gustu. Miałem kiedyś ma ręku złotego Breitlinga za pół miliona złotych ( właściciel zakładu, w którym pracowałem dał przymierzyć ). Wygląd tego zegarka: żenada, chyba że ktoś lubi obwieszać się kilogramami złota także są gusta i guściki.
Poprawki: „Wówczas trzeba BYŁO wywalić...” i „...który załapał się na fuchę do Iraku i sobie przywiozł, bo w Polsce Ludowej w życiu by sobie nie mógł pozwolić. Wtedy w Iraku te zegarki były w każdym sklepie.


 • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: orient, damski, zakup

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych