Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rado s

Likwidacja antyrefleksu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zegarek ze szkłem szafirowym z obustronnym antyrefleksem. Zewnętrzna warstwa antyrefleksu ma delikatne uszkodzenia, nie jest to bardzo widoczne, ale zastanawiam się nad jej usunięciem. Ma ktoś własne doświadczenia w tej materii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma zegarek z obustronnym AR i ten zewnętrzny spolerował bo miał rysy .Przed zabiegiem miał tą niebieskawą poświatę a teraz zrobiło mu się czarne - podobno zupełnie inne jak w zegarkach z tylko wewnętrznym.

Nie widziałem tego zegarka po polerce AR ale według kolegi wyszło beznadziejnie

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem spróbować tlenkiem ceru, ale wpadła mi w ręce samochodowa pasta Tempo. Piętnaście minut roboty i został dziewiczy szafir. Wewnętrzna powłoka daje radę, jest zupełnie przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pasty Tempo straciłem zaufanie, kiedy porysowała mi szklane szkiełko. Może  seria była trefna, no i szafiru może by nie dała rady, ale od tamtej pory wystrzegam się jej przy polerowaniu szkiełek.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe szkło ma prawo zarysować, ma w składzie jakieś ścierniwo. Kiedyś, gdy tlenek ceru nie był powszechnie dostępny, stosowałem Tempo do polerki zwykłych szkieł, a po niej dopiero coś mniej ściernego. Szafir oglądałem przed chwilą pod silną lupą, nie ma najmniejszego śladu, jest nówka sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kumpel też polerował tempo - fajnie  że Tobie wyszło, kumpel coś narzeka jak go spotkam to zobaczę sam na co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za szybko tarł i nadtopił szafir ;):D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnych parę lat temu, miałem Adriaticę z szafirowym szkłem, które udało mi się zarysować. Robiłem próby z różnymi środkami polerskimi i dopiero pasta diamentowa do docierania zaworów silnikowych + kilka godzin pracy dało efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Chciałbym odświeżyć wątek!... ostatnio wyj...łem się na rowerze i porysowałem zewnętrzną warstwę AR! była już wcześniej lekko porysowana ale teraz dołożyło się trochę wiecej.. przy okazji połamałem ceramiczny bezel (ale to inna historia) i przed wysłaniem do serwisu i przed założeniem nowego bezelka chciałbym ta warstwe usunąc żeby nie polerowac juz z nowym bezelkiem.

 

Wiec moje pytanie jaka pasta? szafir to tylko diamond zarysuje ale boje sie ze w tych pastach bedza jakies twarde drobinki i mi zarysują szafir. Ma ktos jakies doswiadczenia od ostatniego postu?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem, pasta tempo.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie porysuje szafirka? ma Pan pewność :)? bo jakbym do tego wszystkiego jeszcze szafir zaorał to bardzo bym się zasmucił....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, szafir ma 9 w skali mohsa ta pasta to się nadaje do czyszczenia reflektorów w aucie a nie rysowania szafiru.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem Kolego :) lubie fizyke i chemie i takie tam.... :) poprostu sie zastanawiałem .... mam jakas tube w garażu napoczęta ale polerowałem tym maske a nie lampki!

dzieki

Kolego, szafir ma 9 w skali mohsa ta pasta to się nadaje do czyszczenia reflektorów w aucie a nie rysowania szafiru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pacjent po likwidacji zewnętrznego antyrefleksu pastą Tempo, nawet pod silną lupą zegarmistrzowską, nie ma najmniejszego śladu na szkle. Wewnętrzny antyrefleks daje radę.

 

 

5409f140ffca92751c6964ddfbaface6_orig.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pacjent po likwidacji zewnętrznego antyrefleksu pastą Tempo, nawet pod silną lupą zegarmistrzowską, nie ma najmniejszego śladu na szkle. Wewnętrzny antyrefleks daje radę.

 

 

 

Dzieki Koledzy! chcialem sie upewnic zeby nie zarypac tego zegarka na maxa ;-)

 

ps nie bales sie ze porysujesz bezel? zabezpieczales czyms?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszlo B)


Kolego, szafir ma 9 w skali mohsa ta pasta to się nadaje do czyszczenia reflektorów w aucie a nie rysowania szafiru.

Wszystkie szkla na smartfony maja 9 a rysy lapia od kluczy w kieszeni :wacko:

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszlo B)

 

Wszystkie szkla na smartfony maja 9 a rysy lapia od kluczy w kieszeni :wacko:

Nie wszystkie. Większość z nich to Gorilla Glass a tylko część ma szafir. Ale idzie nowe. Do poczytania https://www.chip.pl/2016/08/diamentowe-szklo-lepsze-niz-szafirowe-czy-gorilla-glass/ Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze i mam problem... mam ta paste... nakladam wysycha i tre sciereczka.. efekt zerowy.. kilkanascie razy i nic specjalnego.. wzialem taka zabawke do polerowania paznokci (zona sie zgodzila;-) stozek filcowy i szybko sie obraca i dalej to poleruje i kurde prawie ze nic.. jedna tylko taka "plamka" od uderzenia jakby sie lekko rozmyla.. ale rysy tak jak byly tak sa :-/ na bank ta powloka dostala w dupe bo zmienilo sie napiecie powierzchniowe - wczesniej jak zegar mylem to woda praktycznie splywala i tylko pojedyncze napiete kropelki zostawaly a teraz woda sie rozlewa po calym szkle jak w zegarach bez zewnetrznego AR... w tym zegarku jest taka powloka:

Anti-reflective sapphire crystal with museum grade AR08 coating on both sides...

co to jest?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.