Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacekns

Niebanalny czasomierz Retro z dużą kopertą

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki waszej pomocy oczekuję już na przesyłkę z Bulovą Moon Watch lecz w głowie w najbliższej przyszłości myślę że szykuje się kolejny zakup by stworzyć swoją taką "mini kolekcje" czasomierzy.

Z Waszym wsparciem zakupiłem właśnie Bulovę Moon Watch o której wcześniej nie myślałem i liczę na to że i w tym wątku mile się zaskoczę i pomożecie mi w dokonaniu wyboru.

 

Tak jak w temacie w mojej głowie myślę o niebanalnym zegarku Retro, budżet 2000 - 2500 zł

 

Wymagania:

 

Duża koperta

Szkło szafirowe

Mechanizm automatyczny

Bransoleta

 

Jak wiecie z mojego wcześniejszego tematu bardzo podobał mi się devil diver Bulovy za swój niebanalny wygląd lecz problemem okazał się mechanizm Miyota z zacinajacym sekundnikiem dlatego odpuściłem temat. Wrzucam foto z racji wyglądu który bardzo mi się podoba i oczekuje na wasze propozycje ☺

post-108689-0-89863900-1552390376_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekaw jestem co koledzy zaproponują. Wymagania/budżet sprowadzają się do zegarków hejtowanych przez część forum, ciekawe jakie propozycje padną  :) szczególnie diver z przeszkloną kopertą  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No właśnie, ta przeszklona koperta. Bo niby do czego Ci to potrzebne? Przecież jeśli chodzi o mechanikę, to w tym budżecie nie ma co się spodziewać "wodotrysków", które można by było podziwiać przez taki przeszklony dekielek  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekaw jestem co koledzy zaproponują. Wymagania/budżet sprowadzają się do zegarków hejtowanych przez część forum, ciekawe jakie propozycje padną  :) szczególnie diver z przeszkloną kopertą  ;)

 

Przeszklony dekiel to taki wymóg w drugiej kolejności ale podoba mi się widok automatu z przeźroczystym deklem dlatego to uwzględniłem ☺

No właśnie, ta przeszklona koperta. Bo niby do czego Ci to potrzebne? Przecież jeśli chodzi o mechanikę, to w tym budżecie nie ma co się spodziewać "wodotrysków", które można by było podziwiać przez taki przeszklony dekielek  ;)

Oki Fidelio z racji iż dzięki Tobie leci już do mnie księżycowa Bulova usuwam temat przeszklonego dekla ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę klasyka Helson Shark Diver 45mm. Zdjęcie z internetów.

 

helson_shark_diver_45mm_2000m_1546434508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszklony dekiel to taki wymóg w drugiej kolejności ale podoba mi się widok automatu z przeźroczystym deklem dlatego to uwzględniłem ☺

Jak zaczynałem przygodę z zegarkami też miałem (teraz uważam, że nie przemyślane) założenie że dekielek powinien być przeszklony, nie ma to teraz znaczenia, i tak go nie oglądasz, a jak już patrzysz, to jak długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 6, czy 7 Deep Blue i byłem zadowolony. Tą Armidę też miałem, fajna bestia (zwłaszcza niebieska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Steinhart? Tylko mała koperta a ja oczekuje dużej od 44mm

post-108689-0-94158100-1552392181_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci taki wygląd pasuje nic w nim niebanalnego nie ma.

Z drugie ręki można poszukać Borealisa.

BOREALIS%2BScorpionfis%2B02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi deep blue? Niby amerykański mikrobrand a na Amazon ciężko je znaleźć... ? A w PL od razu strona z depp blue wyskakuje...

http://www.atomictime.pl/index.php?cPath=41_43

 

Jak ci taki wygląd pasuje nic w nim niebanalnego nie ma.

Z drugie ręki można poszukać Borealisa.

BOREALIS%2BScorpionfis%2B02.jpg

Interesuje mnie nowy zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś bardziej w stylu retro tak jak devil diver Bulovy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Poszedłbym za radą tych kolegów, którzy zwracają Twoją uwagę na micronbrandy. ja sam do nich się przekonałem, bo często jest tak, że za relatywnie nieduże pieniądze, a o takich przecież rozmawiamy, dostajesz szafirowe szkło czy też wkładkę bezela z szafiru/ceramiki. Jak dla mnie Helson, Armida, Borealis czy Zelos, to bardzo dobre kierunki, bo pomijając pewne "zapożyczenia", znajdziesz tam także bardzo oryginalne zegarki. Osobiście mam spore doświadczenie z Zelosem (miałem od nich trzy divery) - zwróć więc uwagę na chrono24 i ofertę na Zelosa, jaką ma SeriousWatches. Ogromna zaleta kupowania od nich (brałem od nich Mako 500, Helmsmana2 w brązie oraz Swordfisha) jest to, że to europejski dystrybutor, co ma ogromne znaczenie w przypadku gwarancji. Poszukaj, bo z tego co wiem, mają też coś w większych kopertach - 44 mm. Ja raczej w takie rejony się nie zapędzam  ;) Aktualnie chwalę sobie Helsona Sharkmastera 300, ale to jednak jak się wydaje, za mały dla Ciebie zegarek. Oczywiście w tej cenie możesz też pomyśleć np. o Seiko Sumo, tylko mam wątpliwości, czy w budżecie 2000-2500 PLN jednak nie znajdziesz czegoś lepszego  ;) Tu się właśnie "kłania" szafirowe szkło (w Sumo go nie uświadczysz) czy wkładka bezela (w Sumo to aluminium). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko będzie retro divera w dużym rozmiarze i na bransolecie.

Są jeszcze takie dwa.

 

DBjuly2015_054_copy.jpg

SPINNAKER%2BDumas%2BDIVER%2B01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W klimacie "retro" utrzymane jest także (przynajmniej jak dla mnie) Squale 60 Atmos, ale w tym przypadku to raczej używka  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej 101, ale to już całkiem inna kasa.

 

Squale101ATMOSBlueL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Niech będzie, że 101, ale faktycznie, kasa  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm noo tak... wybór ciężki... i póki co hmm nie ma tego czegoś co miałem w przypadku Moon Watcha Bulovy w którym się zakochałem i leci do mnie z USA

 

Panowie to może troszkę temat bardziej szeroko już nie tylko diver ale coś takiego bardziej retro, bransoleta i budżet o którym mówimy do 2500zł

 

Podoba mi się seiko retro lecz jest on bez szafiru itp. Coś w założonym budżecie a taki styl? Sport retro

 

Ps. Jest opcja zmiany tytułu wątku?

post-108689-0-39749600-1552394422_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu uparłeś się na bransoletę, Jak retro to ja bym poszedł w tą stronę.

 

T100.430.16.041.00_5m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu uparłeś się na bransoletę, Jak retro to ja bym poszedł w tą stronę.

 

 

I tu już idziemy w lepszym kierunku...

 

Jest opcja zmiany tytułu tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytuj sam, włącz pełną edycję i zmień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wolę bransolete, jest bardziej trwała itp. W podobnym charakterze podoba mi się syrena sport lecz nie ten budżet...

Edytuj sam, włącz pełną edycję i zmień.

Możesz na priv napisać gdzie to zmienić bo nie widzę tej opcji

post-108689-0-72373200-1552395720_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.