Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacekns

Niebanalny czasomierz Retro z dużą kopertą

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia zawsze trochę przekłamują .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek widać fajny, ale troszkę jednak rozmiar kuje w oczy. Jestem zdania, ze duży zegarek na chudej witce wygląda gorzej niż za mały na masywnej. Ale nie chcę nikomu psuć humoru - jak Ci się podoba, to nic więcej do szczęścia nie potrzebujesz w tej kwestii.

 

Hahahaha nie psujesz humoru tylko rozsmieszyles mnie ☺ tak sam nadgarstek nie mam szeroki natomiast wizualnie na mojej ręce (przepraszam chudej witce) zegarek się gubi ☺☺☺

post-108689-0-81601000-1552719137_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, widząc tę rąsię zaczynam rozumieć, o co chodziło z tą dużą kopertą. Bo tak obiektywnie, to styl zegarka retro to koperta mała (jak na nasze czasy). Wielkie ówczesne zegarki to był Submariner (40 mm) albo Doxa Sub (pierwotnie też około 40 mm).

 

Ale z kolei retro to również TAG Heuer Monaco (klasyczny), który jest wielki jak drzwi od wychodka i bardzo zwraca uwagę. Niestety, jest poza proponowanym zakresem cenowym. Duże są też niektóre wersje Doxy Sub (rzędu 43 mm plus poważna masywność), ale tu poniżej 6 tysięcy nie podchodź. Ale... Może warto dozbierać? Ta księżycowa Bulowka prosi o godnego partnera.

 

post-106853-0-84579000-1552725210_thumb.jpg post-106853-0-06951700-1552725225_thumb.jpg

 

post-106853-0-63707800-1552725244_thumb.jpg post-106853-0-05625600-1552725257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, widząc tę rąsię zaczynam rozumieć, o co chodziło z tą dużą kopertą. Bo tak obiektywnie, to styl zegarka retro to koperta mała (jak na nasze czasy). Wielkie ówczesne zegarki to był Submariner (40 mm) albo Doxa Sub (pierwotnie też około 40 mm).

 

Ale z kolei retro to również TAG Heuer Monaco (klasyczny), który jest wielki jak drzwi od wychodka i bardzo zwraca uwagę. Niestety, jest poza proponowanym zakresem cenowym. Duże są też niektóre wersje Doxy Sub (rzędu 43 mm plus poważna masywność), ale tu poniżej 6 tysięcy nie podchodź. Ale... Może warto dozbierać? Ta księżycowa Bulowka prosi o godnego partnera.

 

attachicon.gifmonaco.jpg attachicon.gifmcqueen.jpg

 

attachicon.gifdoxsub.jpg attachicon.gifpitt.jpg

Monaco to dla mnie coś pięknego ale jego cena przekracza budżet który wydałbym na zegarek... i to nie jest kwestia dozbierania kwoty tylko ogólnie w mojej hierarchii wartości to są zbyt duże pieniądze na tego typu zakup. Dla mnie kwota myślę tak do 3 - 3,500 tyś to max co mogę wydać na czasomierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, to w końcu rodzaj ornamentu. Jak powiedzmy diamentowa bransoletka u kobiety, która jednak kosztowałaby więcej. Pomiar czasu każdy może mieć w telefonie, albo od biedy patrząc na słońce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, to w końcu rodzaj ornamentu. Jak powiedzmy diamentowa bransoletka u kobiety, która jednak kosztowałaby więcej. Pomiar czasu każdy może mieć w telefonie, albo od biedy patrząc na słońce.

Zgadzam się ale tak jak mówię dla mnie taki budżet czyli 3.500 nooo może naciagnięty +- o 100zł to max co mogę wydać na zegarek. Są też inne priorytety w życiu ☺

Moon wyszedł 1800 zł z Amazon a jest zegarkiem który dla mnie subiektywnie patrząc jest naprawdę piękny i do niego chciałbym coś właśnie w stylu retro. Może być na ładnym grubym skórzanym pasku który w razie zniszczenia kupię bezproblemowo tak jak w przypadku Stratona oryginalny ze strony producenta.

Styl Stratona mi odpowiada i w takim kierunku chciałbym pójść i jestem otwarty na propozycje w tym stylu ☺

post-108689-0-27438300-1552731544_thumb.jpg

post-108689-0-00584100-1552731559_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny microbrand na rynku :)


O kurcze... i to jest inspiracja kolejna, straton i ten:
https://www.motokoure.com/collections/mk-i/products/mk-i-mechanical-blue

Co to za marka???

Widzę że to Australia... czyli podatek i cło do tego

Napisze o nim kilka słów bo widzę że się podoba :)

Tak australijski microbrand powstały w 2017 roku.

Produkty nawiązujące do motoryzacji .

Jak widać ciekawe.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny microbrand na rynku :)

 

Napisze o nim kilka słów bo widzę że się podoba :)

Tak australijski microbrand powstały w 2017 roku.

Produkty nawiązujące do motoryzacji .

Jak widać ciekawe.

Cena 1150 AUD czyli około 3100 zł za automat Seiko NE88 tylko do tego cło plus podatek więc suma się już uzbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 1150 AUD czyli około 3100 zł za automat Seiko NE88 tylko do tego cło plus podatek więc suma się już uzbiera.

Niestety tak to bywa z ciekawymi projektami :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znane, na forum jest kilka zegarków tej firmy .

Ostatnio z tego co pamiętam to Kolega Krygo zakupił.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znane, na forum jest kilka zegarków tej firmy .

Ostatnio z tego co pamiętam to Kolega Krygo zakupił.

Ciekawe jak jego wrażenia ☺☺☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe j

Ciekawe jak jego wrażenia ☺☺☺

Spytaj .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze podoba mi się jednak Straton Speciale lub Syncro.

Szkoda ze w przypadku tego pierwszego przy opcji z kwarcem nie ma datownika tak jak przy wersji z automatem...

post-108689-0-86302300-1552752785_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.