Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacekns

Niebanalny czasomierz Retro z dużą kopertą

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Tissot jednak do mnie nie trafia... Coś bardziej z nutą retro ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina tylko na pasku.

 

wm_DS_PH200M_Powermatic_80_54370128.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się nawiązanie do motoryzacji, to co robi xicorr, troszkę pod tag heuer

 

Xicorr ładnie nawiązuje do motoryzacji a i koperta ma 45mm średnicy

post-108689-0-98526400-1552406214_thumb.jpg

post-108689-0-62215400-1552406281_thumb.jpg

post-108689-0-62215800-1552408522_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ta Wratislavia nie jest już produkowana bo zegarek piękny przynajmniej na foto. Nie wiem jak na żywo detale itp

post-108689-0-26228800-1552432211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, poczekaj na Bulovę, porozglądaj się trochę, dozbieraj kasy ;) , i kup coś porządnego na lata, większość zegarków które koledzy proponują sprzedawali w krótkim okresie po kupnie :D .

 

Poczytaj trochę forum, pooglądaj zdjęcia itd, a sam podejmiesz decyzję, gwarantuje że zegarek będzie bardziej cieszył.

 

Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł  :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, poczekaj na Bulovę, porozglądaj się trochę, dozbieraj kasy ;) , i kup coś porządnego na lata, większość zegarków które koledzy proponują sprzedawali w krótkim okresie po kupnie :D .

 

Poczytaj trochę forum, pooglądaj zdjęcia itd, a sam podejmiesz decyzję, gwarantuje że zegarek będzie bardziej cieszył.

 

Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł  :lol:

Wcale się nie śpieszę. Robię wstępne rozeznanie ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś w stanie zrezygnować z bransolety to polecam Certinę ph200m. 

 

wm_DS_PH200M_Powermatic_80_54370128.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś w stanie zrezygnować z bransolety to polecam Certinę ph200m. 

 

 

Bardziej przemawia do mnie retro z odniesieniem do motoryzacji ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://xicorr.com/m20

 

Xicorr FSO M20 – zegarek inspirowany kultowym samochodem FSO Warszawa M20

 

 

Właśnie xicorrem jestem dość mocno zaciekawiony...

Najbardziej podoba mi się wersja Syrena Sport tylko zastanawiam się ile w tym zegarku jest Chińczyka i czy wydając na ten zegarek 3,799 zł nie można znaleźć dla niego lepszej alternatywy chociażby pod kątem jakości itp...

post-108689-0-83148500-1552468232_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, Xicorr sam nie robi swoich kopert (jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi), więc pewnie robione są tam, gdzie w większości przypadków. Czy to co do zasady źle? W mojej ocenie nie  :) Jeśli chodzi o werk, to w środku, inaczej niż w innych modelach, jest Seiko. Co do jakości, to odnośnie tego konkretnego modelu się nie wypowiem, bo go nie miałem (za wielki dla mnie). Ale moje doświadczenia z innymi modelami Xicorra (Garda LE, FSO M.20 oraz F125) są takie, że o jakość nie trzeba się martwić. Link do recenzji Syreny: 

 

https://zegarkiipasja.pl/artykul/895-recenzja-xicorr-syrena-sport-automatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidelio a jak wygląd tych zegarków na żywo które miałeś? Lepiej niż na foto? Masz jakieś zdjęcia przez Ciebie zrobione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fidelio a jak wygląd tych zegarków na żywo które miałeś? Lepiej niż na foto? Masz jakieś zdjęcia przez Ciebie zrobione?

 

Fotki niestety się nie ostały. Napiszę tak, co do zasady, na żywo lepiej niż na fotach. Bardzo podobała mi się Garda LE i do dziś żałuję, że się jej pozbyłem, bo były wyprodukowane tylko 243 sztuki. Z perspektywy czasu, mniejsze wrażenie robi na mnie FSO M.20, ale nie dlatego, że mam jakieś uwagi do jakości (miałem ten model w dwóch kolorach i za każdym razem do mojego brata trafił). Po prostu z czasem koperta przestała mi się tak podobać i zaczęły mnie drażnić uszy, który wyglądają, przynajmniej z mojej perspektywy, jak dorobione na siłę. Zachwycony byłem natomiast chrono czyli F125. Super fajny zegarek, ze smaczkami, jak dla przykładu wskazaniem rezerwy chodu, na wzór prędkościomierza w pierwszych F125. Gdyby był mniejszy, to ja bym go sobie zostawił, ale to jednak kawał żelaza, o średnicy 45 mm, więc dla mnie za dużo, zdecydowanie  :) Tu na forum jest cały temat dotyczący Xicorra, na forum udziela się właściciel Xicorra, a same zegarki można nawet na żywo obejrzeć (na pewno w Warszawie). Ja z czystym sumieniem polecam  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być retro i niebanalnie, to aż się prosi o brąz.  :P Z reguły siedzi tam werk Seiko albo ETA lub Sellita, koperta z reguły +45mm, zegary naprawdę budzą zaciekawienie i zwracają uwagę, w podanym budżecie dostaniesz starannie wykonany, niebanalny zegar o indywidualnym obliczu.

 

Ancon-Challenger-bronze-watch-960x668.jp

 

Halios-Tropik-bronze-watch-960x709.jpg

 

Zelos-Abyss-bronze-watch-960x640.jpg

 

Zelos-Hammerhead-bronze-watch-960x691.jp


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Znalazłem zdjęcie z zeszłego roku, z zegarkiem M20, założonym dzięki uprzejmości brata. Tylko mistrzem fotografii to ja nie jestem  :lol:

post-34987-0-15748000-1552469396.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdjęcie z zeszłego roku, z zegarkiem M20, założonym dzięki uprzejmości brata. Tylko mistrzem fotografii to ja nie jestem  :lol:

Całkiem sympatycznie to wygląda ☺

F125 na zdjęciach wygląda ciekawie lecz troszkę plastikowo... dlatego pytałem jak wrażenia na żywo ☺ bo ogólnie sam styl również mi się podoba ☺

post-108689-0-05146800-1552470109_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Całkiem sympatycznie to wygląda ☺

F125 na zdjęciach wygląda ciekawie lecz troszkę plastikowo... dlatego pytałem jak wrażenia na żywo ☺ bo ogólnie sam styl również mi się podoba ☺

 

Miałem dokładnie Bahama Yellow  :) Moim zdaniem, na żywo jest lepiej, niż na zdjęciach. Tylko w przypadku F125 masz chiński werk - chrono SeaGulla, co akurat w mojej ocenie nie jest problemem. Wszystkie Xicorry, jakie miałem, były na SeaGullach i nie było z nimi żadnych problemów. Do tego werk w F125 to manual, a sporą frajdę sprawa nakręcania tego zegarka i obserwowanie wskazania rezerwy chodu  ;)

Na plus F125 pewna stylistyczna surowość (w porównaniu do Syreny), a także niższa cena (dużo niższa)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w dalszym ciągu koledzy proponują zegarki które krążą od jednego właściciela do drugiego....( takie na kilka miesięcy i nuda, bazar ;) )

 

Zapytaj czy któryś mają dłużej niż rok :lol:

 

 

 

Chcesz motoryzacji, jest ikona TH Monaco, Porsche Design....itd.

 

I zrobie sobie wrogów :lol: , nie słuchaj ich bo dołączysz do grupy która kupuje zegarek, gratuluje sobie nabytku, by po miesiącu wystawiać go na sprzedaż, to piramida i chcą Cię wciągnąć B)

 

 

P.S Ostatnio to już nawet pudełek sobie gratulują :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w dalszym ciągu koledzy proponują zegarki które krążą od jednego właściciela do drugiego....( takie na kilka miesięcy i nuda, bazar ;) )

 

Zapytaj czy któryś mają dłużej niż rok :lol:

 

 

 

Chcesz motoryzacji, jest ikona TH Monaco, Porsche Design....itd.

 

I zrobie sobie wrogów :lol: , nie słuchaj ich bo dołączysz do grupy która kupuje zegarek, gratuluje sobie nabytku, by po miesiącu wystawiać go na sprzedaż, to piramida i chcą Cię wciągnąć B)

 

 

P.S Ostatnio to już nawet pudełek sobie gratulują :P

Hahahaha ☺☺☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...problemem okazał się mechanizm Miyota z zacinajacym sekundnikiem dlatego odpuściłem temat.

Rozwiniesz? Bo nie ukrywam, że pierwsze słyszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiniesz? Bo nie ukrywam, że pierwsze słyszę

W innym temacie zaproponowałem koledze Bulovę, dając link do Twojej aukcji, ktoś napisał że zdarzają się przypadki "zawieszenia wskazówki, ( jeden na milion mechanizmów) i wiesz Rychu jak to jest na forum....."poleciało" :)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/172743-niebanalny-czasomierz-z-du%C5%BC%C4%85-kopert%C4%85/page-13?do=findComment&comment=2490245

 

 

P.S Dobrze że nikt nie napisał że zegarki się psują :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie zaproponowałem koledze Bulovę, dając link do Twojej aukcji, ktoś napisał że zdarzają się przypadki "zawieszenia wskazówki, ( jeden na milion mechanizmów) i wiesz Rychu jak to jest na forum....."poleciało" :)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/172743-niebanalny-czasomierz-z-dużą-kopertą/page-13#entry2490245

 

 

P.S Dobrze że nikt nie napisał że zegarki się psują :D

Nie wiem czy jeden na milion bo później czytałem na ten temat artykuły i cyklicznie temat się powiela. Zresztą zobacz jest na Youtube filmik z modelem 98A180 Gość potrząsa zegarkiem żeby wskazówka ponownie szła... piękny zegarek ale co z tego jak ma taką lipę.

I dziwe się mocno takiej marce jak Bulova, że nie da jakiegoś sprawdzonego mechanizmu bez tego typu wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.