Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KamilSL

Glycine combat 6 okazja czy ściema ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że jestem tutaj nowy (nie wiem czy ten temat był już przerabiany) proszę o poradę w sprawie tej aukcji.

 

https://www.olx.pl/oferta/szwajcarski-zegarek-glycine-combat-6-classic-automatic-watch-gl0111-CID87-IDxqkRn.html

 

Sprzedawca twierdzi że zegarek dostał od kolegi z USA. Nie wie gdzie był kupiony bo to oczywiście prezent.

Ogólnie w rozmowie telefonicznej sprawia wrażenie bardzo przystępnego i zgodził się na wizytę u zegarmistrza w celu sprawdzenia. Tylko moje pytanie jest czy zegarmistrz będzie potrafił na 100% sprawdzić ze to oryginał ? Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi sprawdzać, zegarek to oryginał.

 

Zegarek od dystrybutora usa, cena normalna.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że jestem tutaj nowy (nie wiem czy ten temat był już przerabiany) proszę o poradę w sprawie tej aukcji.

 

https://www.olx.pl/oferta/szwajcarski-zegarek-glycine-combat-6-classic-automatic-watch-gl0111-CID87-IDxqkRn.html

 

Sprzedawca twierdzi że zegarek dostał od kolegi z USA. Nie wie gdzie był kupiony bo to oczywiście prezent.

Ogólnie w rozmowie telefonicznej sprawia wrażenie bardzo przystępnego i zgodził się na wizytę u zegarmistrza w celu sprawdzenia. Tylko moje pytanie jest czy zegarmistrz będzie potrafił na 100% sprawdzić ze to oryginał ? Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Ostrożność na olx wskazana, ale w tym wypadku raczej nadmierna. Poza tym zegarmistrz rozpozna na 100% co to jest. Wg mnie jeżeli zdjęcia pokazują przedmiot sprzedaży to jest to oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz pewność ?

Po czym rozpoznajecie? Żebym mógł na przyszłość wiedzieć ????

Sory za pytajniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz pewność ?

Po czym rozpoznajecie? Żebym mógł na przyszłość wiedzieć ????

Sory za pytajniki ;)

Można by rzec, że po zdjęciach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz pewność ?

Po czym rozpoznajecie? Żebym mógł na przyszłość wiedzieć ????

Sory za pytajniki ;)

Eksperci odpowiadają, a Ty pytasz skąd wiedzą ? To po co pytasz ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zazdroszczę takiego rentgenu w oczach :P coś szczególnego zauważyłeś ?

Tak wogóle co sądzicie o tym modelu i jego 36mm kopercie ? ;)

Eksperci odpowiadają, a Ty pytasz skąd wiedzą ? To po co pytasz ???

Nie kwestionuje ich preferencji tylko pragnę się czegoś również nauczyć ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardziej na serio, to perfekcyjne podróbki (prawie) są opłacalne dla fałszerzy przy droższych markach. Przy zegarkach na poziomie cenowym około 500 USD, raczej podróbki są tandetne i łatwe do rozpoznania. Poza tym jak jesteś bardzo ostrożny idź do zegarmistrza, on rozwieje Twoje obawy.


No to zazdroszczę takiego rentgenu w oczach :P coś szczególnego zauważyłeś ?
Tak wogóle co sądzicie o tym modelu i jego 36mm kopercie ? ;)

Nie kwestionuje ich preferencji tylko pragnę się czegoś również nauczyć ;) pozdrawiam

36 mm to rozmiar minimalny dla mężczyzn w przypadku zegarków nie vintage'owych. Jaki masz obwód nadgarstka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardziej na serio, to perfekcyjne podróbki (prawie) są opłacalne dla fałszerzy przy droższych markach. Przy zegarkach na poziomie cenowym około 500 USD, raczej podróbki są tandetne i łatwe do rozpoznania. Poza tym jak jesteś bardzo ostrożny idź do zegarmistrza, on rozwieje Twoje obawy.

 

36 mm to rozmiar minimalny dla mężczyzn w przypadku zegarków nie vintage'owych. Jaki masz obwód nadgarstka?

Cale 17 cm w nadgarstku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zazdroszczę takiego rentgenu w oczach :P coś szczególnego zauważyłeś ?

Tak wogóle co sądzicie o tym modelu i jego 36mm kopercie ? ;)

 

Nie kwestionuje ich preferencji tylko pragnę się czegoś również nauczyć ;) pozdrawiam

Preferencje każdy ma swoje. Jeśli natomiast chodziło Ci o referencje to akurat dobrze trafiłeś. Również pozdrawiam  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wogóle myślicie o tym modelu ? Warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wogóle myślicie o tym modelu ? Warto ?

Firma dobra i chwalona na forum. Zegarek jeżeli Ci się podoba, kupuj. Mam wątpliwości tylko co do jego wielkości, ale sam oceń jak go przymierzysz, czy nie za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sxukaj tego z fazami ksiezyca- jest troche wiekszy okolo 41mm


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma dobra i chwalona na forum. Zegarek jeżeli Ci się podoba, kupuj. Mam wątpliwości tylko co do jego wielkości, ale sam oceń jak go przymierzysz, czy nie za mały.

 

zegarek ogólnie potrzebny na ślub i będzie noszony tylko do mankietu, ale też jestem ciekawy tego rozmiaru, jutro spotkanie i się przekonam.

Dzięki za pomoc panowie ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani okazja, ani ściema. Sprowadzając samemu miałbyś nieznacznie taniej więc sprawdzanie oryginalności według mnie zbędne. Ja mam nadgarstek 17mm i szczerze to mniej niż 39mm nie wygląda za dobrze ale to sam stwierdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek ogólnie potrzebny na ślub i będzie noszony tylko do mankietu, ale też jestem ciekawy tego rozmiaru, jutro spotkanie i się przekonam.

Dzięki za pomoc panowie ! 

No to daj znać jak się skończyło. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani okazja, ani ściema. Sprowadzając samemu miałbyś nieznacznie taniej więc sprawdzanie oryginalności według mnie zbędne. Ja mam nadgarstek 17mm i szczerze to mniej niż 39mm nie wygląda za dobrze ale to sam stwierdzisz.

...a ja mam 19 cm i 38 mm wygląda dobrze

post-107633-0-61797500-1552519090_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kwestia przyzwyczajenia.Zawsze nosiłem +42cm.Mam jeden 39.5cm i wydaje mi sie ze to minimum. Bransoleta też dodaje ale 36mm na pasku hmm. Sam stwierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani okazja, ani ściema. Sprowadzając samemu miałbyś nieznacznie taniej więc sprawdzanie oryginalności według mnie zbędne. Ja mam nadgarstek 17mm i szczerze to mniej niż 39mm nie wygląda za dobrze ale to sam stwierdzisz.

zegarek ogólnie potrzebny na ślub i będzie noszony tylko do mankietu, ale też jestem ciekawy tego rozmiaru, jutro spotkanie i się przekonam.

Dzięki za pomoc panowie !

 

Jak najbardziej dobra wielkość zegarka , tym bardziej do garnituru.

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zbliżona do bazarkowej, nie spotkałem się jeszcze z podróbką tego zegarka. Chociaż na ślub wybrałbym coś bardziej eleganckiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wogóle myślicie o tym modelu ? Warto ?

Warto, cenę utnij o 200 zł i bież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zbliżona do bazarkowej, nie spotkałem się jeszcze z podróbką tego zegarka. Chociaż na ślub wybrałbym coś bardziej eleganckiego.

Coś bardziej eleganckiego ? Masz jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład trochę kontrowersyjną:

https://www.tisellwatch.com/classic-watch/tisell-automatic-watch-bauhaus-design-38-mm/

W budżecie 300 euro, to właśnie tego bym wybrał. Nie patrzyłbym na markę tylko na styl, który jest świetny (w końcu skopiowany od najlepszych ;)). Jakościowo też jest ok.

 

Albo

https://www.christopherward.co.uk/c5-malvern-595-5

Tylko tutaj poczekałbym na wyprzedaż, która prędzej czy później nadejdzie. Na razie jest tylko kod na -100 GBP

 

 

Sam glycine w podobnej cenie to dobry wybór, sam mam podobny. Ale moim zdaniem na wesele nie pasuje. Nie bez powodu ta seria nazywa się combat. ;)

Przejrzyj też zegarki japońskie (seiko, citizen) albo szwajcarskie kwarce. Tutaj powinieneś się zmieścić w 1500 zł.

Pamiętaj, że elegancki zegarek nie powinien mieć więcej niż 40 mm i mieścić się pod mankietem. No chyba, że masz dużą rękę.

No chyba, że chcesz wydać więcej, to otwierają się drzwi z certinami, tissotami i wieloma innymi markami. Zarówno w automacie jak i kwarcu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.