Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartek19877

Jaquet Droz Grande Seconde Moon Swiss Serpentinite - kamienna tarcza

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj mogliście przeczytać artykuł o niecodziennym modelu Pilot Type 20 Extra Special Silver, wykreowanym przez markę Zenith. Niecodziennym, ponieważ zarówno koperta, jak i tarcza, zostały wykonane ze srebra. Obecnie jest to bardzo rzadko spotykany metal szlachetny w zegarmistrzostwie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne , każdy egzemplarz będzie „ inny”.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo krucha skała, wietrzeje na nieprzyjemny żółty kolor. Musieli toto strasznie mocno zakonserwować, żeby uzyskać trwałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

".....Wodoszczelność to jedyne 30 metrów. "

 

 

30 m = WR30 = 3 ATM = 3 Bar:

tylko przypadkowy kontakt z wodą. Klasa wodoszczelności pozwalająca na zachlapania podczas mycia rąk.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne , każdy egzemplarz będzie „ inny”.

 

 

To akurat zaleta przy takich projektach.

 

 

Bardzo krucha skała, wietrzeje na nieprzyjemny żółty kolor. Musieli toto strasznie mocno zakonserwować, żeby uzyskać trwałość.

 

Krucha owszem, ale unikatowa i ładna, ale to kwestia gustu. Trwałość myślę, aż taka wielka jest nie potrzebna, no chyba, że przy upadku ze znacznej wysokości. :P

 

 

".....Wodoszczelność to jedyne 30 metrów. "

 

 

30 m = WR30 = 3 ATM = 3 Bar:

tylko przypadkowy kontakt z wodą. Klasa wodoszczelności pozwalająca na zachlapania podczas mycia rąk.

 

 

Ameryki nie odkryłeś. :D Mogli się pokusić o 50 m, pamiętaj, że wtedy mechanizm jest również bardziej zabezpieczony przed syfem (pył, itp). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło...tzn, 'odkrywanie Ameryki" ;)

A o to:

 

Jeżeli na zegarku widzimy oznaczenie 30 m, nie oznacza to, że w zegarku można zejść 30 metrów pod wodę ...

A tak napisałeś w artykule.

 Ameryki nie odkryłeś. :D Mogli się pokusić o 50 m, pamiętaj, że wtedy mechanizm jest również bardziej zabezpieczony przed syfem (pył, itp).

 

Z zegarkami ma do czynienia od kilku dekad, więc stwierdzeniem że mechanizm jest bardziej zabezpieczony przed zanieczyszczeniami im wyzsza klasa szczelności też Ameryki mi nie pokazałeś :)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło...tzn, 'odkrywanie Ameryki" ;)

A o to:

 

Jeżeli na zegarku widzimy oznaczenie 30 m, nie oznacza to, że w zegarku można zejść 30 metrów pod wodę ...

A tak napisałeś w artykule.

Z zegarkami ma do czynienia od kilku dekad, więc stwierdzeniem że mechanizm jest bardziej zabezpieczony przed zanieczyszczeniami im wyzsza klasa szczelności też Ameryki mi nie pokazałeś :)

 

 

Nigdzie nie napisałem, że możesz zejść na 30 metrów, tylko że wodoszczelność (klasa) to 30 metrów. To jest portal branżowy i chyba nie muszę pisać za każdym razem tego samego... :P Tak samo, jak nie opisuję, co robi tourbillon, bo to już chyba każdy miłośnik czytający na bieżąco wie. :) No, chyba że to ulepszony tourbillon. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że możesz zejść na 30 metrów, tylko że wodoszczelność (klasa) to 30 metrów. To jest portal branżowy i chyba nie muszę pisać za każdym razem tego samego... :P Tak samo, jak nie opisuję, co robi tourbillon, bo to już chyba każdy miłośnik czytający na bieżąco wie. :) No, chyba że to ulepszony tourbillon. :)

Jednak wypada wyrażać się precyzyjnie, artykuł czytają nie tylko profesjonaliści, a sucha informacja "wodoszczelność to jedyne 30 metrów" może wprowadzać w błąd.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.