Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
marszolek123

Zegar Gustav Becker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Prośba o identyfikacje modelu, rocznika zegara oraz przedział cenowy ile może być warty.

Z góry dziękuje za zainteresowanie i odpowiedzi :)

post-41820-0-86815100-1552844721_thumb.jpg

post-41820-0-55813700-1552844741_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosimy o wyraźne, ostre zdjęcie mechanizmu, celowane na sygnaturę i jej okolice. Ładny, lata 30, powstał już w fabrykach Junghansa. Nazwa katalogowa nie będzie zbyt romantyczne, zapewne 17/XXX.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Prośba o identyfikacje modelu, rocznika zegara oraz przedział cenowy ile może być warty.

Z góry dziękuje za zainteresowanie i odpowiedzi :)

 

W kwestii wieku, jeśli dobrze widzę bo zdjęcie w tym miejscu nadal jest słabej jakości jest to marzec 1933 roku. Werk ażurowy, produkowany już przez firmę Junghans w Schrambergu. Po roku 1929 a nawet wcześniej Junghans przejmował systematycznie firmę Gustav Becker. Tak na prawdę to produkt tej firmy natomiast Junghans do 1939 roku stosował sygnaturę GB z kotwicą na niektórych swoich produktach. Model w stylu Art Deco. Co do ceny to regulamin zabrania podawania wartości ale myślę, że Allegro i licytacja od 1 Zł powinna pokazać jego wartość.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wieku, jeśli dobrze widzę bo zdjęcie w tym miejscu nadal jest słabej jakości jest to marzec 1933 roku. Werk ażurowy, produkowany już przez firmę Junghans w Schrambergu. Po roku 1929 a nawet wcześniej Junghans przejmował systematycznie firmę Gustav Becker. Tak na prawdę to produkt tej firmy natomiast Junghans do 1939 roku stosował sygnaturę GB z kotwicą na niektórych swoich produktach. Model w stylu Art Deco. Co do ceny to regulamin zabrania podawania wartości ale myślę, że Allegro i licytacja od 1 Zł powinna pokazać jego wartość.

 

Pozdrawiam

 

To nie jest werk ażurowy, tylko wariant pełnopłytowego werku WS Gong No.7 z przystawką balansową.

PS. Odpowiadając na posty sprzed kilku miesięcy warto sprawdzić, kiedy ostatnio był na forum  ich autor. W tym przypadku 23.03.2019 nie wróży, by skorzystał on z tej porady...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest werk ażurowy, tylko wariant pełnopłytowego werku WS Gong No.7 z przystawką balansową.

PS. Odpowiadając na posty sprzed kilku miesięcy warto sprawdzić, kiedy ostatnio był na forum  ich autor. W tym przypadku 23.03.2019 nie wróży, by skorzystał on z tej porady...

 

Dziękuje za poprawienie i zwrócenie uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz i przepraszam ze tak dlugo mnie nie bylo. Zegar stoi juz kilka dobrych lat i u zegarmistrza naprawa lub uruchmienie ok 350zl czy to jest dobra cena? podobno byl rozregulowany.Chodzi mi o to czy wart jest naprawy i za jaka kwote bo jesli mam dostac za niego pare stowek to mysle ze sprzedaz takiego zegara nie jest oplacalna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz i przepraszam ze tak dlugo mnie nie bylo. Zegar stoi juz kilka dobrych lat i u zegarmistrza naprawa lub uruchmienie ok 350zl czy to jest dobra cena? podobno byl rozregulowany.Chodzi mi o to czy wart jest naprawy i za jaka kwote bo jesli mam dostac za niego pare stowek to mysle ze sprzedaz takiego zegara nie jest oplacalna.

Pozdrawiam

 Naprawa starego zegara często równa jest jego wartosci, lub ja przekracza.

 Teraz reszta zalezy od własciciela....chce go zostawic , bo....

Chce go sprzedac, bo...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zegar po mojej prababci i moja babcia chce go sprzedac bo jest juz w takim wieku ze nie chce juz tego zegarka ale z drugiej strony za jakies mala kwote moim zdaniem lepiej go trzymac bo juz chyba nie straci na wartosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zegar po mojej prababci i moja babcia chce go sprzedac bo jest juz w takim wieku ze nie chce juz tego zegarka ale z drugiej strony za jakies mala kwote moim zdaniem lepiej go trzymac bo juz chyba nie straci na wartosci.

Jeśli rodzinny, to lepiej zatrzymać. Jak regulacja, to często może być jakaś drobnostka, no ale trzeba to znaleźć. Może był brzydko przedstawiany, przenoszony i teraz są problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat stoi na meblosciance wiec to odpada.

Ciekawi mnie tylko ile bym mogl wolac za taki zegar po naprawie wtedy wiem czy zostawic go czy jest opcja sprzedazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat stoi na meblosciance wiec to odpada.

Ciekawi mnie tylko ile bym mogl wolac za taki zegar po naprawie wtedy wiem czy zostawic go czy jest opcja sprzedazy

 

 

Zostawić , pamiątka. Sprzedać się nie opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat stoi na meblosciance wiec to odpada.

Ciekawi mnie tylko ile bym mogl wolac za taki zegar po naprawie wtedy wiem czy zostawic go czy jest opcja sprzedazy

Sorry, ale mnie ciekawi czy czytałeś może regulamin tego forum i poprzednie posty kolegów?


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie chcesz sprzedać?

 Zobacz za ile sa wystawiane podobne zegary ( nie koniecznie GB) na portalach.. i zobacz czy mają powodzenie..

 

 sprawdzaj takie  "do renowacji/naprawy" -NIe takie z opisem  "nie wymaga renowacji".

.....................a sie zorientujesz..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.