Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alternatheist

moduł i wskazówki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam 3 pytania.

1) ponad tydzień temu kupiłem g-shocka ga-700se 1a2 w sklepie K...24.pl za 325 zł. Po wielu obejrzanych filmikach na YouTube mogę spokojnie stwierdzić, ze zegarek jest oryginalny. Zastanawia mnie natomiast kilka spraw: w zestawie jest instrukcja z info, że zegarek ma moduł 5522, na deklu też jest informacja o module 5522. Jednak w trybie serwisowym pokazuje się moduł 5478. Czy to normalne? czy możliwe jest takie coś? Czy może jednak zegarek nie jest oryginalny?

2) wskazówka godzinowa jest o ułamek milimetra przestawiona w lewo. Jest to niesamowicie wkurzające, bo jestem pedantem i strasznie zwracam uwagę na tego typu sprawy. Wskazówka godzinowa jest w idealnej pozycji o ok 10-7 minut przed pełną godziną. O pełnej godzinie jest jednak w takim miejscu w jakim powinna być właśnie ok. 7 lub 10 minut po pełnej godzinie. Widać to jeszcze, gdy ustawiam godzinę na 12:00, to dolne elementy obydwu wskazówek, te po przeciwnej stronie trzpienia (śrubki na której są zaczepione) nie są w idealnej pozycji tylko własnie widać że jest różnica. Czy da się jakoś skorygować ułożenie samej wskazówki godzinowej?

3) podczas wykonywania jakichkolwiek operacji ustawiania zegarka, podczas ruchu wskazówek w pozycję odsłaniającą wyświetlacze, to wskazówka minutowa drży podczas ruchu. Przesuwa się niby płynnie, ale podczas ruchu jest ewidentne drganie. Znowu, jest to prawie niezauważalne, ale ja to widzę w całej okazałości. Na filmikach na YouTube nie widać tego drgania. Chyba że nie jest to niewidoczne na filmikach, a jedynie jest to zauważalne wyłącznie "na żywo". Czy taki drgający ruch wskazówki minutowej podczas ruchu jest normalny?

 

A może to jednak nie jest oryginalny zegarek?

 

Czy ktoś może coś na to poradzić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- może pomóc.

to pozwala nastawić wskazówkę minutową. nie ma możliwości poruszania mechanicznego, za pomocą przycisków, wskazówką godzinową. Zegarek odesłałem do sklepu celem wymiany. 

poza tym w tym filmiku powyżej wskazówka godzinowa też jest nierówno ustawiona. Jest o ułamek milimetra w lewo, przy ustawieniu na godz 12:00.Widać to ewidentnie, jak sie dokładnie przyjrzeć.

Tu zaznaczyłem gdzie widać te ułamki milimetrów różnicy.

post-108784-0-12045000-1553345739.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.