Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kareusz

Ciekawy metron.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Nabylem ostatnio drogą kupna na allegro ciekawego metrona. Przejrzałem wiele aukcji i galerii, ale drugiego zegara o takim kształcie szyby nie spotkałem. Może ktoś mógłby podpowiedzieć z jakiego roku,lat produkcji pochodzi.Skrzynia jest drewniana, nie ma tabliczki znamionowej, a numer na werku to 027766. Pod spodem link do zdjęć aukcji, na której go kupiłem. Pozdrawiam.

https://allegro.pl/oferta/torunczyk-sygnowany-zegar-wiszacy-7864035664?snapshot=MjAxOS0wMy0wM1QxODoyMjo0Ny45NDBaO2J1eWVyOzk5ZTc3OGUwY2VkYjY0NmUyNTM2YjllODBkYjUzNWNjOTI3MTZiNDQzNzI0YmFmY2NjNmM4NGNlMDQzMmM4Yjc%3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hos57

Myślę że to przeróbka, mam w kolekcji dużo metronów i takiego nie spotkałem. Proszę zajrzeć do mojej galerii. Hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to przeróbka, mam w kolekcji dużo metronów i takiego nie spotkałem. Proszę zajrzeć do mojej galerii. Hej

Dziękuję za informację. Liczyłem, że to jakiś rzadki oryginał.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Liczyłem, że to jakiś rzadki oryginał.Pozdrawiam

 

Mam taki sam zegar z ciężarkiem wahadła w kształcie walca. Jeden z moich kolegów także ma taki zegar, zatem to już trzecia "przeróbka".

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałbym głowy za twierdzenie, że to przeróbka.

post-6402-0-81260400-1565018900_thumb.jpgpost-6402-0-47184700-1565018911_thumb.jpgpost-6402-0-47665300-1565018919_thumb.jpg


PS. No i przyczyniłem się do rozwoju forumowej archeologii. Ale kto się może spodziewać, że temat o polskim, to fakt, zegarze wyląduje w dziale o zegarkach.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tylko dokładne oględziny mogłyby rozstrzygnąć kwestię ewentualnej modyfikacji drzwiczek. Znalazłem w sieci zdjęcie metrona z drzwiczkami o podobnej konstrukcji jak te z postu. W tym przypadku zmiana kształtu otworu to kwestia dostępu do piły taśmowej.

 

post-22303-0-98626300-1565044649_thumb.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli tak, to ktoś z tej piły tarczowej zrobił dobry użytek imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Szanowni Panowie chyba nie korzystaliście z piły taśmowej ...  :D  :D  :D  

Ciekawe jak byście włożyli  brzeszczot piły taśmowej który tworzy zamknięty okrąg do środka drzwiczek  ;). Jak już coś to tylko wyrzynarka .

To tylko David Coperrfield takie rzeczy robił - łączył łańcuch - ogniwa bez rozcinania  :P

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wycinanych okienkach w górkach widać wejście piły. Również widać takie przecięcie w półkach zegarów podłogowych. Czasami było maskowane wklejką. W każdym razie da się też zrobić i drzwiczki. 

 

Ja tam lubię swoją taśmówkę, bardziej niż wyrzynarkę  :D


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku co innego robić drzwiczki , a co innego modyfikować istniejące. Przecinać element ramki drzwi żeby się dostać taśmówką do środka ????? no to raczej jakiś "oprawca" a nie stolarz lub konserwator...

Po co? Jest tyle sposobów żeby nie dewastować drewna i dokonać obróbki wewnątrz elementu zamkniętego ...

Taśmówka jest jak najbardziej ok, też używam , ale nie do takich prac. Też lubię taśmówkę , co nie znaczy że nie używam , stołowej krajzegi, ukośnicy , włosowej,  kątowej , wyrzynarek czy kilku rodzajów ręcznych, choćby japońskiej ...

O łańcuchowej nie wspomnę  :P .

:D  :D  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.