Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Hamilton Jazzmaster Viewmatic H32755851

porada przed zakupem Hamilton Viewmatic Jazzmaster H32755851 44mm automatic

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 WojtekP

WojtekP
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 13:45

Witam szanownych forumowiczów.

Jestem tu, by zasięgnąć Waszej opinii na temat zegarka Hamilton Jazzmaster Viewmatic model H32755851.

Zegarek ten mogę nabyć u autoryzowanego sprzedawcy, którego mam w zasięgu średniego spaceru, za 690£.

Pytanie co sądzicie o tym zegarku? Czy warto, czy są jakieś alternatywy oferujące więcej w tym zakresie cenowym, lub tyle samo, a są tańsze?

Jakie ma on wady, a jakie zalety?

Po kilku tygodniach przeszukiwania forów, sklepów, paru przymiarkach zdecydowałem się poprosić Was o werdykt i poradę, a także o wskazanie możliwych alternatyw. Warunek to podobna kolorystyka i rozmiar, tarcza może być biała lub srebrna, ale aby się coś na niej działo. Zegarek mieszczący się pod koszulę, lecz nie aż tak elegancki, aby nie pasował do dżinsów, skóryi koszuli w kratę. Koniecznie automatyczny i najlepiej Szwajcar (wiem, że Hamilton wywodzi się z ameryki).

Poniżej załączam zdjęcie, aby ułatwić Wam zadanie.

Dziękuję serdecznie, miłego popołudnia.

Załączone miniatury

• Hamilton.jpg

• 0

#2 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 14:17

Tutaj trochę taniej znalazłem, ale to za wielką wodą, więc przy przesyłce do PL będą opłaty celne. Generalnie Hamilton jest ok, ale nie wiem czy rozmiar 44 będzie ładnie mieścił się pod koszulę.

Ma kaliber H-10 czyli Powermatic 80 z rezerwą chodu 80 godzin i to jest dla mnie na +, ale niektórzy nie lubą tego werku ze względu na "plastikowe części" - mówiąc w skrócie ;-) Jak się podoba to brać, wtopy nie będzie, ale ja bym skierował się w np. w  stronę seiko sarx035.

https://www.jomashop...-h32755851.html

• 0

#3 Undziak

Undziak
  • Użytkownik
  • 147 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 18:58

Przy tej wielkości zegarka to rękę masz pewno 19 cm, szerokość ponad 6 cm? Jeśli mniej to przemyśl. Koledzy przy zakupie mojego zegarka dobrze mi doradzali, więc i ja Tobie mówię. To zegarek casualowy, pod luźną koszulę, więc nie powinien być za duży w stosunku do ręki. Przymierz i zrób zdjęcie i załącz tutaj.

• 0

#4 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 1073 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 19:59

1/ Jakie ma on wady, a jakie zalety?

2/ Czy są jakieś alternatywy oferujące więcej w tym zakresie cenowym, lub tyle samo, a są tańsze?

3/ Czy warto?

4/ Co sądzicie o tym zegarku?

1/

Ma mnóstwo zalet: jest markowy, jest dobrze i ładnie wykonany, wstydu nie przyniesie.

Wad nie ma, może mieć jedynie specyficzne cechy wynikające z uniwersalności (zbyt mało elegancki do garnituru, zbyt mało bojowy do munduru)

2/

Tak, jest alternatywa. Z tym, że w kategorii "Hamilton Jazzmaster Viewmatic" ten, który znalazłeś, wygrywa bezapelacyjnie. 

3/

Cena wydaje się bardzo korzystna. W kategorii "Hamilton Jazzmaster Viewmatic".

4/

Gdybym potrzebował casualowego szwajcara do koszuli to brałbym Certinę DS. Za te pieniądze kupiłbym dwie. Ale nie potrzebuję.

Dla mnie jedyny Hamilton wart kupienia, to Hamilton Ventura. 

Ale co ma do rzeczy opinia innych? :D

• 0

#5 WojtekP

WojtekP
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 21:59

Thorsten

Gdzieś czytałem że to ''nie plastik, a materiał syntetyczny'', ale czy to źle to nie wiem. Rubiny stosowane w mechanizmach też są przecież syntetyczne. Nie oczekuję mechanizmu z ''fajerwerkami'', podoba mi się określenie wół roboczy, który sprawi, że przy serwisowaniu i dbaniu o niego posłuży mi lata. Wiadomo pewne wady się zdarzają, jest na to gwarancja, ale rozumiem, że mogę być spokojny o jego trwałość?

Dziękuję również, że zadałeś sobie trud i znalazłeś taniej. przesyłka by była do UK, bo tu mieszkam i tutaj też należy zapłacić cło.

Zaletą mojego punktu jest to, że jutro idę i wracam z zegarkiem, na który czekam jak dziecko na mikołaja.

Undziak

Jakoś tak będzie, nie posiadam niestety miary krawieckiej, ale miarka Stanleya pokazuje 18,5-19 w obwodzie i 6-6,5 szerokości.

Postaram się niebawem dołączyć zdjęcia, niestety nie z tym modelem, ale z czymkolwiek, aby dać jakiś tam wgląd.

Zeno

1/

Taki mi się właśnie wymarzył , Przymierzałem też np Orisa Artelier, ale zbyt elegancki, na co dzień mi nie pasuje. Big Crown znów za mało i te modele, które mieli zbyt masywne, sam nie wiem. Trochę też ponad to, co sobie założyłem wydać.

Nawiasem mówiąc Oris Artelier z komplikacją faz księżyca szeptał coś do mnie, ale nie mój budżet puki co.

2/

Certina była brana pod uwagę, nie widziałem tylko na żywo i mogę ocenić tylko zdjęcia. Hamilton podoba mi się bardziej.

Citizen 46mm

44mm Patek Philippe prosto z Chin. Biję się w pierś.

35-36mm

Na żywo wyglądają na mniejsze.

Załączone miniatury

• citizen.jpg
  • patek.jpg
  • Pierre.jpg

Użytkownik WojtekP edytował ten post 26 marzec 2019 - 22:08

• 0

#6 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 22:38

Thorsten

Gdzieś czytałem że to ''nie plastik, a materiał syntetyczny'', ale czy to źle to nie wiem. Rubiny stosowane w mechanizmach też są przecież syntetyczne. Nie oczekuję mechanizmu z ''fajerwerkami'', podoba mi się określenie wół roboczy, który sprawi, że przy serwisowaniu i dbaniu o niego posłuży mi lata. Wiadomo pewne wady się zdarzają, jest na to gwarancja, ale rozumiem, że mogę być spokojny o jego trwałość?

Bez obawy, powermatic nie rozleci się po roku. ;-)
  • 0

#7 WojtekP

WojtekP
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 12:11

Witam ponownie.

Dziękuję jeszcze raz za porady, przeczekałem trochę i opłaciło się.

Wczoraj stałem się posiadaczem tego zegarka. Udało mi się wytargować cenę 558 funtów. 

a oto jak się prezentuje:

Załączone miniatury

• IMG_20190419_114858_resized_20190419_120937522.jpg
  • IMG_20190419_115048_resized_20190419_120937668 (1).jpg

• 0

#8 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 12:40

Gratulacje, bardzo fajny zegarek kupiłeś. :-)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Hamilton, Viewmatic, Jazzmaster, H32755851, 44mm, automatic

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych