Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Bo RADO na to zasługuje - Klub Miłośników

RADO

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
349 odpowiedzi w tym temacie

#321 PistolPete

PistolPete
  • Użytkownik
  • 1399 postów

Napisano 24 listopad 2019 - 14:51

Ze 2 tygodnie temu niestety udało mi sie przymerzyć kilka Capitanów i Golden Horse. Zdjęc nie mam bo były tak fatalanej jakośći, że niewarto było je trzymać. Z wypukłą tarczą Cooka to też nie tak prosta sprawa na szybko dobra fotkę zrobić. Postaram się jeszcze raz udokumentować przymiarkę przy najblizszej okazji.

Piszę niestety bo na żywo kompletnie mnie oczarowały. Bazując na tym co wczesniej widziałem w internecie spodziewałem się, że zegarki mi się spodobają. Ale nie że aż tak.

Jeżeli chodzi o Cooka to brałem pod uwagę nowe modele, w rozmiarze 42. 37 jest OK, ma vintage'owy klimat ale na dziennego divera szukałem czegoś o średniej wielkości koperty. No i każda wersja kolorystyczna jest niesamowita. Czarna klasyka, zielona przykuwa wzrok i fajnie zmienia odcienie, niebieska żywa ale też dość uniwersalna no i brązowa w mega vintage'owym klimacie. Po przymiarce pozostał tylko jeszcze większy mętlik w głowie. 

Jakby tego było mało to jeszcze bardzo przypadł mi do gustu mniejszy, ale z tych męskich, Golden Horse. Zamiar był przymierzyć niebieskiego w 42 ale jak zobaczyłem czarnego w 37 to juz o większej wersji zapomniałem. Nawet bardziej mi się spodobał niż limitowana czerwona wersja aczkolwiek ta druga też piękna. Czarny ma świetna fakturę tarczy. Taką trochę w stylu płyty winilowej. Design i rozmiar koperty 37mm idealnie oddaje atmosferę vintage a dzięki niekrótkim uchom przyzwoicie prezentuje się na średnich nadgarstkach.

No i co teraz zrobić Kusi i Cook i Golden Horse.

Ku mojemu zdziwieniu sprzedawcy a obszedłem kilka sklepów w Wiedniu i okolicy, nie są zbyt skłonni udzielić sensownego rabatu na te 2 modele. Choć w przypadku Rado lub niektórych innych powszechnie  cenionych marek nigdy nie było problemu. W zasadzie max to 10%. W przypadku dwóch 12-13%. 

• 0

#322 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19247 postów

Napisano 24 listopad 2019 - 15:14

Jak Cook kusi (nie dziwię się) i jednak byłbyś w stanie przeboleć 37,3 mm średnicy w brązowej tarczy, to ja rozważam sprzedaż swojego egzemplarza (jest jeszcze na gwarancji, z oficjalnej polskiej dystrybucji, z kartami, pudełkami, paragonem, itp.). No i w dobrej cenie go mam... Po prostu muszę się zredukować, bo ostatnio i tak 2-3 zegarki noszę... 

• 0

#323 sbsqad

sbsqad
  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 07:28

Właśnie widziałem na bazarku Twojego kapitana :) dałem do ulubionych bo zamieszałeś w głowie. Mogę pokombinować z goldenem cenowo ale twoja wersja już tak łatwa do ogarnięcia nie jest a rozmiar w moim przypadku idealny. Akurat wszystko co większe niż 38mm średnicy dla mnie nie jest fajne.
  • 0

#324 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19247 postów

Napisano 25 listopad 2019 - 07:31

Cóż mogę napisać, zapraszam ;-)
  • 1

#325 eye_lip

eye_lip

JFS

• Sprzedawca Profesjonalny
  • 12432 postów

Napisano 21 grudzień 2019 - 14:40

Mój pierwszy w życiu Rado :)

Model Original New Automatic.

Muszę powiedzieć że przy cenie ok 4k po rabacie jest to fantastyczny model.

Bezel wykonany z Wolframu jest bardzo trudny do zarysowania i w normalnym użytkowaniu bardzo ciężko go porysować. Z boku ma wyfrezowany z dużą dokładnością relief z logo Rado.

Szafir jest fasetowany, składa się z 9 faset, co jest pięknym elementem wyglądu - światło pięknie pracuje zmieniając pozycje. Dodam, że zrobienie tego typu szafiru to wielokrotnie wyższy koszt niż płaskiego szkła, co przy cenie zegarka jest zaskakujace.
Mechanizm z 80h rezerwą chodu jest dodatkowym benefitem.

Zegarek jak na sportowy model przystało ma 100m wr oraz zakręcaną koronkę, do tego luma na indeksach i wskazówkach oraz ikoniczna kotwica Rado zmieniająca swoje położenie wraz z ruchem wachnika automatu.

Kształt zegarka to "Love it or hate it", ale jest to nawiązanie do Diastar z lat 70, więc jak najbardziej uzasadnione. Bransoleta posiada tytanowe zapięcie i ma wygodną regulację na poziomie skracania (ogniwa i półogniwa).

Podsumowując, świetny model "under the radar" bijący technicznie większość zegarków ze swojego przedziału cenowego.

_MG_9202_HDR.jpg

Użytkownik eye_lip edytował ten post 21 grudzień 2019 - 14:40

• 1

#326 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19247 postów

Napisano 21 grudzień 2019 - 14:47

Fajny, nietuzinkowy zegarek :-)
  • 0

#327 sbsqad

sbsqad
  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 21 grudzień 2019 - 18:07

Gratuluje zakupu
  • 0

#328 Hefajsto

Hefajsto
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 22 grudzień 2019 - 18:24

Odważny design, ale fajny. Gratuluje zakupu!

• 0

#329 eye_lip

eye_lip

JFS

• 12432 postów

Napisano 22 grudzień 2019 - 18:46

Dzięki, design wprost z lat 70 :)
  • 0

#330 Sebak

Sebak
  • Użytkownik
  • 942 postów

Napisano 22 grudzień 2019 - 20:05

Za te i nawet trochę większe pieniądze, świetna sprawa. Do tego jest sporo różnych wersji. Gratulacje!

• 0

#331 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 22 grudzień 2019 - 22:19

Czyżby Rado zyskiwał na popularności na forum?
Dołączę do opinii @PistolPete powyżej, ostatnio zupełnie przez przypadek przymierzałem niebieskiego Capitana, rozmiar 42, brązowy pasek (jakby zamsz).
I powiem, że zrobił bardzo dobre wrażenie. Głębia tarczy po prostu fascynująca. Zegar przy tym czytelny. Bezel też ciekawy i odróżniający się od szarej masy podobnych nurków. I tak jak nie przepadam za nurkami i właściwie oprócz Aquisa nic mi się nie podoba, to tego myślę, że bym nosił :)
  • 0

#332 sbsqad

sbsqad
  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 08:07

We współczesnych zegarkach Rado ma u mnie wysoka pozycje właśnie za rozmiary kopert. Jako nieliczni a może nawet i jedyni zrzucili rozmiar poniżej 38mm co dla mnie jest osobiście strzałem w dziesiątke. Golden horse to obecnie mój faworyt w linii Rado.
Rozglądam się za Longinesami Heritage i tam brakuje mi takiego sztywnego modelu z rozmiarem poniżej 38 lub kompaktowego 38.
Ja na swój zegarek nie mogę narzekać :) bezel z ceramiki nie ma żadnego zadrapania, nic a nic, pracuje idealnie, jest szczelny. Dobre zegarki które jak się spodobają to głęboko siedzą w głowie.
  • 0

#333 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 31 grudzień 2019 - 17:17

Pod choinką
20191231_171132.jpg
  • 2

#334 sbsqad

sbsqad
  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 02 styczeń 2020 - 11:47

To jest wersja 41mm czy 37,7mm? 

• 0

#335 kielonq

kielonq
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 02 styczeń 2020 - 21:13

Sz. Państwo, zastanawiam się mocno nad kupnem tego modelu - https://www.1stdibs....2/id-j_7303111/. Czy ktoś posiada podobny albo ma wyrobioną opinię? Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. 

• 0

#336 fanfar19

fanfar19
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 02 styczeń 2020 - 21:16

Mnie pytasz? To Coupole, ten ma 41mm. Z ta tarcza chyba innego nie ma.
  • 0

#337 eye_lip

eye_lip

JFS

• 12432 postów

Napisano 02 styczeń 2020 - 21:26

Sz. Państwo, zastanawiam się mocno nad kupnem tego modelu - https://www.1stdibs....2/id-j_7303111/. Czy ktoś posiada podobny albo ma wyrobioną opinię? Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Dosyć specyficzny design, pewnie będzie miał tu mało zwolenników. Sam zegarek ładnie wykonany, prezentuje się sympatycznie na żywo.
  • 0

#338 sbsqad

sbsqad
  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 06:59

Mnie pytasz? To Coupole, ten ma 41mm. Z ta tarcza chyba innego nie ma.

Dzięki za odpowiedź, na telefonie nie widziałem dokładnie.
  • 0

#339 Hefajsto

Hefajsto
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 14:40

20200112_135338.jpg
  • 0

#340 eye_lip

eye_lip

JFS