Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Pierwszy, na lata, Bauhaus-style

W poszukiwaniu zegarka który posłuży lata, w minimalistycznym stylu nomos stowa bauhaus 5000

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vipeeer

Vipeeer
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 28 marzec 2019 - 22:58

Poszukuję od jakiegoś czasu zegarka który będzie minimalistyczny, ale jednocześnie będzie miał w sobie to COŚ. 

Po obejrzeniu wystaw wszelkich skelpów z zegarkami jakie udało się spotkać okazało się, że nie będzie to łatwe zadanie.
W trakcie oglądania czasomierzy powoli klarowała mi się wizja czego tak naprawdę chcę. 

Zdecydowanie mechaniczne.
Zdecydowanie na pasku - z gładkiej brązowej skóry.
Zdecydowanie z minimalistyczną, acz wyrazistą tarczą. 

I tutaj zaczęły się problemy. 
Ponieważ to co udało mi się zoczyć, absolutnie nie odpowiadało moim oczekiwaniom. Najbliżej tego był Junghans. Ale nadal coś z nim było nie tak. 
Mój budżet był stopniowo zwiększany (co jest trochę przerażające), nie pojawiało się jednak nic na horyzoncie.

Poźniej przysza pora na "internety". Chwilowa fascynacja różnego rodzaju udziwnieniami - tarcze z meteorytu zdecydowanie zdobyły moje serce - ale ich design był albo szpetny (Balticus) albo zbyt ciężki (Zelos). Później było marzenie żeby był to polski twór - z którego przyszło mi jednak zrezygnować. 
Po przejrzeniu forum (raczej nie dane mi nigdy było zagłębiać się w takie społeczności, odnalezienie się więc było nie lada wyzwaniem) okazało się że jest nadzieja. 

Stowa Antea lub Nomos Tangente.

I teraz błagam - pomóżcie. Wylejcie na głowę kubeł zimnej wody, pokażcie słabe strony, podpowiedzcie czy mają one szansę przetrwać więcej niż kilka lat, czy dbając, serwisując posłużą godnie. To jedyne modele które wizualnie pasują mi w więcej niż 85% (czarna skóra nie przejdzie, trzeba będzie zmienić pasek). Nie znam się niestety na tyle na mechaniznach oraz innych aspektach, na które warto zwrócić uwagę. A już tak bardzo chcę któryś mieć, że przestaję logicznie myśleć. 

• 0

#2 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1406 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 00:43

Spokojne, bez obawy, przetrwają dużo, dużo więcej niż kilka lat - to bardzo dobre zegarki. Co 5 lat serwis i wszystko będzie dobrze. :-)
  • 0

#3 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20016 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 04:49

Oba wskazane przez Ciebie zegarki to bardzo dobry wybór. Z ich użytkowaniem, nawet przez wiele lat, nie powinno być żadnego problemu, o ile tylko zadbasz o regularny serwis.
  • 0

#4 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 4719 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 07:11

może je nawet dzieciom przekażesz ;)
  • 0

#5 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13929 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 07:19

Dobry sprawdzony wybór.
  • 0

#6 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 11537 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 09:40

Kupując Nomosa w salonie w Warszawie możesz poprosić o pasek w innym kolorze.
Kupując za gotówkę, można uzyskać niestandardowy rabat.
  • 0

#7 Waheto

Waheto
  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 11:18

A dlaczego nie automatyczny Junghans Max Bill? To dla mnie klasyk stylu Bauhaus, nigdy w życiu nie dostałem tyle komplementów na zegarek jaki mam na ręce. :)

• 0

#8 Gość__gosc__*

Gość__gosc__*
  • Gość

Napisano 29 marzec 2019 - 12:26

A dlaczego nie automatyczny Junghans Max Bill? To dla mnie klasyk stylu Bauhaus, nigdy w życiu nie dostałem tyle komplementów na zegarek jaki mam na ręce. :)

Max Bille przepiękne (ulubiony mojej żony, a i ja czasem jej podkradnę), ale niestety mają dwie wady - powłokę na szkiełku oraz problemy z jakością werków.

Dlatego choć za tarczę i hesalit Junghans > Nomos, to za jednak za jakość, praktyczność i wszystko inne zdecydowanie warto do Nomosa dopłacić.

• 0

#9 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20016 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 12:32

Skąd info o problemach z werkiem w przypadku Max Billa? 

Przecież podstawowy kaliber J800.1 to ETA 2824-2, z którą raczej problemów nie ma...

• 0

#10 Gość__gosc__*

Gość__gosc__*
  • Gość

Napisano 29 marzec 2019 - 13:17

Z własnego doświadczenia. Wkrótce będzie trzeci Max Bill, bo serwis po paru próbach się poddaje i wymienia na nowy zegarek.

Wiem, że to ETA 2824, ale albo mam pecha do tego werka, albo Junghans ma problemy z jakością, bo zarówno dokładność chodu, trzymanie rezerwy, jak i brak jakiegokolwiek naoliwienia ręcznego dokręcania niestety pozostawiają wiele do życzenia.

• 0

#11 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20016 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 13:24

Ok, tylko pytanie, czy na bazie Twojego doświadczenia, można generalnie stawiać tezę o problemach z werkami w tych zegarkach, a taka jest wymowa Twojego postu, który nie odnosi się przecież do sytuacji z jednym, Twoim zegarkiem ;-)
  • 0

#12 Gość__gosc__*

Gość__gosc__*
  • Gość

Napisano 29 marzec 2019 - 13:40

Z dwoma Max Billami po łącznie 6 naprawach na gwarancji :)

Zaś powłoka na hesalicie z mojej perspektywy jest wadą uniwersalną, która Junghans sam się chwali.
  • 0

#13 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20016 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 13:43

Spoko :-) Wszystko jasne i współczuję, bo ja miałem tą Etę w wielu zegarkach i nie było z nią najmniejszych problemów...
  • 0

#14 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 11537 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 15:10

Spoko :-) Wszystko jasne i współczuję, bo ja miałem tą Etę w wielu zegarkach i nie było z nią najmniejszych problemów...

Bo z tymi werkami raczej problemów nie ma o ile są dobrze przygotowane przed zamontowaniem w zegarkach.
Zresztą to dotyczy wszystkich mechanizmów. Nieraz nasi producenci pisali, że u nich mechanizmy są rozbierane i smarowane przed złożeniem zegarka.
  • 0

#15 Vipeeer

Vipeeer
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 18:40

Dzięki wielkie za wypowiedzi, teraz jeszcze pozostaje mi wybór który z nich. Najlepiej by było wpierw obejrzeć je na żywo...
Nomosa wiem, że można zobaczyć w Warszawie, nie mam pojęcia jak namierzyć Stowę. Kojarzycie jakieś miejsca czy tylko w sieci?
... No chyba, że zrobić wycieczkę do naszych zachodnich sąsiadów :D 

• 0

#16 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13929 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 18:43

Stowa tylko w sieci.
  • 0

#17 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 11537 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 18:56

Może któryś z kolegów ma Stowę jaką planujesz i zechce się umówić na macanki :)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nomos, stowa, bauhaus, 5000

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych