Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ewa9999

Wahadlo Taty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowa tutaj,tata byl zegarmistrzem ,zostalo mi troche rupieci  po nim i wsrod  tego takie  cos.

Od jakiego  zegara to  moze  byc ?

Bede wdzieczna za odpowiedz.

post-109086-0-05198600-1554089314_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahadło do zegara zwanego „roczniakiem” ... są tu fachowcy więc dopowiedzą resztę zapewne....


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to wahadło do zegara rocznego firmy Schneckenburger. To rzadkie zegary (najczęściej wiszące) z biciem godzin. Szkoda, że nie masz całego zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma, tylko nie wie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  wlasnie kobita  to  z a bardzo  nie wie  czego  szukac  ,jak ugotowac zupe  z czosnku niedzwiedziego  to jeszcze wiem ale  technika  to  dla mnie  czarna  magia, wahadlo  zostaje  u  mnie  ,poszukam reszty  i  zaczne  zbierac  zegary .Dziekuje kolegom  za informacje  i wymiane  mysli  na PW.Milego  dnia

Ewa   

Edytowane przez ewa9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i koledzy "zmolestowaliśie" (zmotywowaliście ?)  koleżankę na PW ...  ;)

Efekt - zacznie zbierać zegary. Gośka masz konkurencję. Ty startowałaś od zera , a tu proszę wprawdzie tylko wahadło ale za to z górnej półki ...  :ph34r:

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak jest, jak się pojawia coś ciekawego, to temat przechodzi na PW... propozycje sprzedaży i takie tam...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie teraz  porady  potrzebuje  ,gdzie szukac  takiego  zegara ?Macie  jakies  zdjecia?Sa  tutaj  kolekcjonerzy takich zegarow wiszacych ?Goska tez  zbiera ,gdzie  ona pisze ?O  znalazlam  fotke ,tata  mi  zostawil takiego na  scianie  ,mowil ze  stary ….Ma trzy  dziurki  ale  nie chodzi ,wisi tak juz  pare  lat  ...

post-109086-0-65200400-1554110488_thumb.jpg

Edytowane przez ewa9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz do forumowiczki @Yodek...

Jest też na forum kolega @janekp, on może wiedzieć coś więcej na temat takich zegarów... Ale to taki Tajemniczy don Pedro, niechętnie dzieli się z kolegami wiedzą..., więc nie wiem czy będzie pomocny...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O  chyba  zaloze  z  Goska  temat  KKK Klub Kobiet Kolekcjonerek  :o  ;)  :P  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określenie "zbiera" w moim przypadku to raczej eufemizm.. ;-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie teraz  porady  potrzebuje  ,gdzie szukac  takiego  zegara ?Macie  jakies  zdjecia?Sa  tutaj  kolekcjonerzy takich zegarow wiszacych ?Goska tez  zbiera ,gdzie  ona pisze ?O  znalazlam  fotke ,tata  mi  zostawil takiego na  scianie  ,mowil ze  stary ….Ma trzy  dziurki  ale  nie chodzi ,wisi tak juz  pare  lat  ...

Ooooo , Super kwadransowy :)

Jest tu wielu mistrzów , no i trochę uczniów :)

Yodek jest skromna , ale przyznano jej pas mistrzowski ( zapomniałem jak to było - nazywało się  )

A ten obok z lewej ,.... oojjj , .... podobne ma kolega Leskos . Z pewnością o niego spyta . ;)

Jak mi , trafi się taki ... to niech się dzieje wola boska ;) No chyba , że portfel nie pozwoli :(

Więc , czytaj forum , pytaj ... pomożemy

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ten na ścianie jest cenny i drogi... Niestety nie możemy go wycenić, bo pewnie chciałabyś wiedzieć ile jest warty, gdyż zabrania nam tego regulamin naszego forum...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek jest skromna , ale przyznano jej pas mistrzowski ( zapomniałem jak to było - nazywało się  )

 

Pas? Chyba pasek dyscyplinujący... "Kozia noga" to się u nas nazywało :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ten na ścianie jest cenny i drogi... Niestety nie możemy go wycenić, bo pewnie chciałabyś wiedzieć ile jest warty, gdyż zabrania nam tego regulamin naszego forum...

 

Nie  ceny mnie  nie  interesuja specjalnie ,szukam  tego  schmeterlinga i  nigdzie  nie moge  znalezc,nie  pisza  o nich  nic nigdzie ? :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyceny takiego na podstawie zdjęcia poglądowego ?  :D  :D

Na oko ze zdjęcia mogę  powiedzieć, że są interesujące . Ten w czarnej politurze wydaje się z okresu biedermeierowego, z pełną tarczą , z ramką z giloszem, jest zegarem kwadransowym, co klasyfikuje( tak na oko) jego powstanie na pierwszą  połowę XIX wieku. I tyle. Skrzynka trochę nietypowa, może być oryginalna, odnawiana, jak i powstała później, a tylko stylizowana. Ten z lewej , typowy wiedeńczyk okolice polowy XIX w. I tyle ...   -_-


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyceny takiego na podstawie zdjęcia poglądowego ?  :D  :D

Na oko ze zdjęcia mogę  powiedzieć, że są interesujące . Ten w czarnej politurze wydaje się z okresu biedermeierowego, z pełną tarczą , z ramką z giloszem, jest zegarem kwadransowym, co klasyfikuje( tak na oko) jego powstanie na pierwszą  połowę XIX wieku. I tyle. Skrzynka trochę nietypowa, może być oryginalna, odnawiana, jak i powstała później, a tylko stylizowana. Ten z lewej , typowy wiedeńczyk okolice polowy XIX w. I tyle ...   -_-

No przecież wiesz, że różne ludzie, o różne rzeczy pytają, na podstawie różnych zdjęć...Po nowych użytkownikach, bez urazy, wszystkiego można się spodziewać, prawda?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)  :)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowa tutaj,tata byl zegarmistrzem ,zostalo mi troche rupieci  po nim i wsrod  tego takie  cos.

Od jakiego  zegara to  moze  byc ?

Bede wdzieczna za odpowiedz.

O  cholera, witam  Ewa  ,ladne wahadlo,pochodzi  od zegara  ktory  tu  juz koledzy  opisali jako Schnekenburger   z wychwytem  zwanym  duplex (chronometerhemmung patent Wilhelm  Kohler -pozniej Bauer )

https://depatisnet.dpma.de/DepatisNet/depatisnet?window=1&space=menu&content=treffer&action=pdf&docid=DE000000057492A

DRP 57482

,to  zegary z  roczna  rezerwa  chodu  i biciem w  skrzyni  drewnianej  do  powieszenia na  scianie .Znanych jest  12  na swiecie (dwa  sa  w Polsce )szly  glownie  na  eksport do USA ,pozostale  z  wychwytem wrzecionowym  oraz detent  escapment  -wyprodukowano  ich okolo 300  w  latach 1894-1896 (wszystkie  rodzaje  wychwytu).Gratuluje  wahadla  i  zazdroszcze  :(  ,warto  skompletowac ,poszukac  w rzeczach  taty  jeszcze .Jak Ci  sie  uda rozkrecic  wahadlo  to  jest  tam  balast ,obciaznik  wytoczony z kamienia.

 

 

post-27388-0-23249000-1554137776.jpg

post-27388-0-91913000-1554137789_thumb.png

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dodam ....

Zegar w całości mógł wyglądać tak (dość niepozornie) . 

Trochę więcej znajdziesz tu ...

http://www.clocksmagazine.com/clock-information/horological-articles/the-400-day-anniversary-clock.htm

 

Ps. do pobrania jest w pdf plik , a tam trochę więcej ...

post-92919-0-23631600-1554118871.jpg

post-92919-0-31788300-1554120200_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dodam ....

Zegar w całości mógł wyglądać tak (dość niepozornie) . 

Trochę więcej znajdziesz tu ...

http://www.clocksmagazine.com/clock-information/horological-articles/the-400-day-anniversary-clock.htm

 

Ps. do pobrania jest w pdf plik , a tam trochę więcej ...

No i  taki wlasnie  mi sie  marzy   :angry:  :( Te dwa to  chyba Muna ?


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ... ;)

Jak kupować roczny to taki ... ale do tego nie tylko trzeba kupę kasy, ale i sporo szczęścia ..

Ps. 

Tu parę słów o właścicielu fabryki. O dziwo był bodajże kupcem , nie zegarmistrzem ...

https://watch-wiki.org/index.php?title=Reinhold_Schnekenburger_GmbH

 

Ps. Ewa, teraz szukaj reszty ... jak znajdziesz będziesz , albo bogata , albo szczęśliwa  :D  ;)  

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRIMA APRILIS

 

NIE MA WAHADLA  TATY ZEGARA  

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wczoraj się domyśliłam;-)

Mam świadka heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek Ewa.... wszystko przed tobą!

Co nie oznacza że zegary które omówiliśmy nie istnieją. Są jak najbardziej realne i pozostają w sferze marzeń paru kolegów...

Dobrze jest napisać coś takiego na temat takich perełek , bo ja najprawdopodobniej parę lat temu widziałem taki zegar na jednym z pchlich targów Europy, a nieświadomy przeszedłem zupełnie obok ...:(

;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba7728
      Witam. Ostatnio pytałem o dwa Citizeny. Od tego czasu wpadł mi w oko inny model i chyba zdecyduje się na niego, ale najpierw wolę spytać o zdanie forumowiczów. Co sądzicie o tym modelu?
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-promaster-eco-drive-diver-bn0191-80l
    • Przez Kraft
      Witam kolegów, mam pytanie dotyczące produkcji zegarków marki Tutima. Czy były one produkowane wyłącznie z in-house`owymi werkami, czy też na zasadzie ebauche`ów bywały z werkami innych producentów? Moje pytanie wzięło się stąd, że w pakiecie z innymi zegarkami kupiłem jakiś, który ma werk Lorsa i tarczę z napisem Tutima. Na oko przełom lat 70 i 80, tarcza jakoś do mnie nie przemawia i podejrzewam fejka. Może coś wiecie na ten temat?
    • Przez skuter
      Witam, posiadam Atlantica kupionego w 1992r. Niestety nie wiem co to za model (brak papierów ). Mam też wątpliwości co do oryginalności paska. Proszę o pomoc w identyfikacji, z góry dziękuję.





    • Przez Kraft
      Może ktoś mi odpowie - czy jesteście w stanie zidentyfikować werk? Brak sygnatur poza podziałką z literami na półmostku balansu, tymi prymitywnymi drapami proszę się nie sugerować (sam je zrobiłem w wieku wczesnomłodzieńczym......). Raczej pasówka z kieszonki, tarcza klejona więc nie chcę pod nią zaglądać, może ktoś mi powie coś więcej? Balans żółty, niecięty, włos Breguet, kotwica chyba stalowa. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.