Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
nasdaq

Diver do 15-20k pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

dzięki pomocy Forumowiczów (jeszcze raz bardzo dziękuję za sugestie) od tygodnia jestem mega szczęśliwym posiadaczem Zegarka Omega FOIS. Miał być garniturowiec i diver a skończyło się na chrono ale jestem mega happy. To jest i będzie mój zegarek EDC. W tygodniu sprawdzi się w zasadzie zawsze bo ubieram się smart casualowo. Do koszuli idealny. Do gajerka wg mnie też - nie jestem purystą a tym bardziej że rzadko go ubieram.

Mam jednak chęć na jeszcze jeden zegarek głownie na weekendy, wakacje i czasem dla urozmaicenia także aby go nałożyć w tygodniu do tego smart casual.

A w wakacje wiadomo pola, t-shirty. Tak więc idę za ciosem i chcę divera :)

 

Przypomnę że rozmiar mojego nadgarstka to około 16,5 cm stąd Omega FOIS z 39,7mm leży po prostu genialnie.

 

Z zakupem mi się nie spieszy. Mogę kupić już a mogę poczekać nawet ileś tam miesięcy żeby zwiększyć kwotę i kupić coś "na lata".

 

Moje obecne typy to :

 

Omega Seamaster Diver 300M ale poprzednia referencja czyli 212.30.41.20.03.001. Najnowsza nie wchodzi w grę ponieważ ma 42 mm i wygląda zdecydowanie na za dużą. Poprzednia ma 41 mm i chyba jest trochę przeskalowana na moim nadgarstku ale wydaje mi się że tylko trochę a diverom myślę do sportowego ubrania trochę to uchodzi na sucho (taka moja teoria :)). Ten zegarek do pola, T-shirtów pasuje idealnie. A do koszuli też czasem można nałożyć. Ceramika z kolej powoduje że już nie poszalejemy z kombinacjami pasków i efektu nie będzie takiego jak w przypadku...…: )

 

Tudor Black Bay 58 - idealnie prezentuje się na moim nadgarstku. 39 mm - leży świetnie. Bardzo paskolubny, dużo kombinacji. Mam tylko wrażenie że ten diver jest zbyt elegancki czyli jeśli mam już EDC i chcę typowo sportowego divera to z T-shirtem nie do końca będzie pasowała i kolorystyka i mocno wintydżowy styl który bardzo lubię ale to chyba nie do t-shirtu….. Oczywiście jak go nałożę do koszuli to efekt bardzo fajny chociaż ogólnie muszę nadmienić że moje kolory to niebieski, ciemny granat i biały. Nie noszę brązów czy beżów więc to też by się trochę gryzło (nie noszę zarówno jeśli chodzi o smart casual jak i bardziej sportowy styl).

 

No i mój 3 pomysł z którym musiałbym poczekać to....:

 

Rolex Submariner 114060 bez daty. 40 mm, super proporcje tylko ja go nie mierzyłem..... Nie wiem jak prezentowałby się na moim nadgarstku. Też tutaj ze względu na ceramikę nie jest raczej paskolubny no ale przypominam że analizujemy divera głównie do luźnego  outfitu :) No i kolejna sprawa to oczywiście zdecydowanie wychodzi poza budżet. No i tutaj też dylemat i pytanie czy lepiej poczekać, dołożyć i kupić suba czy też któryś z powyższych albo macie jeszcze inne propozycje....

 

Fajny jest też Oris edycja Movember. Mierzyłem go i super leży no ale chyba jednak chciałbym coś z wyższej półki.

 

Wszelkie komentarze, propozycje i pomysły mile widziane.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Seamaster Diver 300m - mnie się z tej trójki najmniej podoba. Dodatkowo to byłaby kolejna Omega w Twojej kolekcji... Tudor Black Bay 58 to bardzo dobra propozycja, szczególnie na bransolecie. Nie wiem tylko, czy z czasem nie będziesz chciał czegoś więcej. Submariner 40 mm bez daty leży dobrze praktycznie na każdym nadgarstku. Kultowy diver praktycznie na każdą okazję. Niestety kosztuje najwięcej z tej trójki. Jeżeli możesz poczekać, zapisz się na Submarinera i w tym czasie dozbieraj brakującą kwotę. Jeżeli chcesz na już, bierz Tudora... :)

 

Edit: Jeżeli plany budżetowe pozwalają myśleć o Subie, nie idź na łatwiznę. Myśl tylko o Submarinerze. Zegarek, który nie traci na wartości. Jest bardzo wygodny, ubierzesz go także do koszuli. No i najważniejsze - to jest Rolex ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Mario, zbieraj na Suba.

Mam 300m wersja z falami), ale gdybym nie miał (a nie mogę sprzedać, bo był prezentem), to miałbym właśnie Suba, ale z datą :)

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe uwagi. Faktycznie mam już Omegę i to trochę wyklucza Seamastera….. Ponadto on nawet w tej poprzedniej referencji ma 41 mm...

 

Tudor kusi..... No ale Sub to Sub :) Jeśli to w moim przypadku na pewno bez daty. Ja nigdy się nie oswoję z "lupką". Nie podoba mi się i  burzy proporcje. Tak wiem - znak rozpoznawczy rolka ale nie przekonuje mnie to.... :)

 

No trochę spodziewałem się odpowiedzi żeby poczekać na suba natomiast przypominam o moim nadgarstku - 16,5 cm a ja tego zegarka nie mierzyłem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

J.w. - Submariner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam jednak chęć na jeszcze jeden zegarek głownie na weekendy, wakacje i czasem dla urozmaicenia także aby go nałożyć w tygodniu do tego smart casual.

A w wakacje wiadomo pola, t-shirty. Tak więc idę za ciosem i chcę divera :)

 

Rolex Submariner 114060 bez daty. 40 mm, super proporcje tylko ja go nie mierzyłem..... Nie wiem jak prezentowałby się na moim nadgarstku. Też tutaj ze względu na ceramikę nie jest raczej paskolubny no ale przypominam że analizujemy divera głównie do luźnego  outfitu :)

 

Submariner . Dokupujesz ze dwa gumowe kolorowe paski i do luźnego ubioru super .

 

https://www.everestbands.com/collections/rolex-submariner-ceramic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Suba i to z datą. Ponieważ czas oczekiwania to około 12 miesięcy jest czas dociągnąć finanse. Sub to jednak ikona a Omega to tylko, z całym szacunkiem do marki, taki VW.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz bawić się paskami to jednak aluminiowy bezel daje więcej możliwości.

A dlaczego uważasz że Tudor za elegancki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że Black Bay nie ma tego sportowego sznytu. Co innego Pelagos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

dziękuję za dotychczasowe uwagi. Od razu napiszę że dla mnie moja Omega FOIS to fantastyczny zegarek i świetnie leży na moim nadgarstku. Dla mnie to coś dużo więcej niż VW. Na pewno byłbym daleki od takiego stygmatyzowania..... :)

 

Wracając do meritum, Tudor BB 58 bardzo ale to bardzo mi się podoba jako zegarek i świetnie leży na moim nadgarstku. W tym wątku mogę także wrzucić jego fotki :) Tak jak dyskutowaliśmy w poprzednim wątku to diver z tych mniej sportowych a bardziej eleganckich. Czemu ? Kolor, mocno wintydżowy charakter, subtelny, jakby wyciszony.... - to oczywiście są też zalety ale czy do wakacyjnego - weekendowego stylu będzie pasował ?

Mam wrażenie że nie ma w nim właśnie tego sportowego stylu. Może za mało stali :) Trudno mi to do końca zdefiniować zresztą to i tak będzie subiektywne. Może jest zbyt subtelny, wyciszony.... No nie wiem jak to określić ale w ogóle może się mylę....

 

Co przemawia przeciwko Rolexowi to też pewna stygmatyzacja, postrzeganie, itp. Poczytałem wątki na forum na ten temat :) Wiadomo że każdy będzie miał tutaj swoje zdanie na ten temat....


BTW czas oczekiwania w Kruku na Suba to 2 lata....:)

Napisałem do największego AD w Austrii. Tam w ogóle z przykrością poinformowali że nie przyjmują orderów na Suby ponieważ nie są w stanie określić czasu oczekiwania....

 

P.S. No i oczywiście nie ma w Kruku gwarancji ceny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy diver jest z założenia sportowy ale rozumiem że chodzi o to żeby był jak najmniej stonowany, bardziej wesoły - więc zamiast czerni SUBa czy BB wybierz coś niebieskiego lub ...pomarańczowego. Skoro nie przejmujesz się porównywaniem Omegi do VW to z opiniami na temat Rolexa poradzisz sobie równie łatwo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko niebieskie Tudory maja 41mm i są zdecydowanie za grube dla mnie....

 

Tak naprawdę całkiem fajna jest ta Omega SMP ale faktycznie chyba fajniej wejść w inną markę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag Heuer ma małe, kolorowe divery

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być zegarek do „ciorania” czy do „noszenia”? Myślałeś o vintage? Np. Seamaster 300?

 

Ze sklepowych - może Omega PO 39.5? Jeśli to nadal vw, to przynajmniej w „highlinie”. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Omega PO odpada bo jest po prostu za gruba. Ponadto jednak z Omegi w ogóle zrezygnuję bo mam Moonwatcha i chyba wolę inną markę teraz.

 

Tag - sam nie wiem.... Jakoś nie jestem przekonany ale może zmierzę się z nim.

 

Im więcej o tym myślę to wydaje mi się że albo kupię Tudora BB58 bo jednak bardzo mi się ten zegarek podoba i idealnie leży albo grzecznie poczekam na Suba….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może teraz kupić BB58 i dodatkowo zapisać się na Suba :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega to tylko, z całym szacunkiem do marki, taki VW.

Wysoko plasujesz tych niemieckich oszustów. Porównanie od czapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoko plasujesz tych niemieckich oszustów. Porównanie od czapy.

Widać nie zrozumiałeś .

To samo serce a rożna karoseria.

Omega korzysta z obcych mechanizmów . Tylko je

Inaczej pakuje.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać nie zrozumiałeś .

To samo serce a rożna karoseria.

Omega korzysta z obcych mechanizmów . Tylko je

Inaczej pakuje.

Z jakich obcych, ma własne, albo ze swojej grupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie : ze swojej grupy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie : ze swojej grupy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać nie zrozumiałeś .

To samo serce a rożna karoseria.

Omega korzysta z obcych mechanizmów . Tylko je

Inaczej pakuje.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W mechanizm 8800? A 8500? Omega już chyba nie korzysta a gotowych mechanizmów. Nawet co axial pomimo tego że była to ETA to Omega dodała wychwyt i dzięki temu certyfikat COCS więc porównanie dziwne....

 

Mało kto ma inhouse. Nawet IWC korzysta ze zwykłych ETA.

 

Czyli Golf i Chiron to to samo? Przecież VW ;)

Edytowane przez ArtiGarnek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szanujmy i gloryfikujmy tych ktorzy mają inhouse.

Sam chetnie bym kupił Omeha PO Miachael Phelps  co nie zmienia postrzegania marki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.