Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
nasdaq

Diver do 15-20k pln

Rekomendowane odpowiedzi

Seiko posiada własne mechanizmy, na dodatek w 'przyzwoitych' cenach sprzedaje zegarki.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boctok też.

BTW do FOIS najbardziej pasuje BB58. Mają podobny klimat, ladnie wyglądają razem w szufladzie i pasują do siebie charakterem.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boctok też.BTW do FOIS najbardziej pasuje BB58. Mają podobny klimat, ladnie wyglądają razem w szufladzie i pasują do siebie charakterem.

Jednak miedzy Boctok a Seiko jest delikatna róznica...

No i nie sądzę by ta pierwsza miała w ofercie zegarki typu 'diver' w kwocie 15-20 tysięcy.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym poczekać i kupić Submarinera, kilka lat temu kupiłem Seamastera... dzisiaj na pewno dokonałbym innego wyboru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boctok też.

BTW do FOIS najbardziej pasuje BB58. Mają podobny klimat, ladnie wyglądają razem w szufladzie i pasują do siebie charakterem.

Masz 100 procent racji. Maja podobny charakter i są w tym samym klimacie.

Mi BB58 bardzo się podoba no i tez idealnie leży na moim 17 cm nadgarstku :)

Tylko właśnie zastanawiam się czy chce drugi zegarek o podobnym charakterze czy jednak mniej zobowiązujący

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę też Rolex 14060/14060m - moim zdaniem ładniejsze proporcje niż nowsza referencja, niegdyś nazwany "the last of the best". ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to towar trudny do zdobycia.....:(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę też Rolex 14060/14060m - moim zdaniem ładniejsze proporcje niż nowsza referencja, niegdyś nazwany "the last of the best". ;)

W każdym razie zgadzam się z Tobą. Ładniejsze proporcje. Bardziej dystyngowana o królewska wersja ;)

No tylko trudno dostępna :(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d60604b3a3d5577b2ac8d9b292e10c35.jpg

3f1478c569b08eab22e6e4bdba05de1f.jpg

 

Spodobał się ale trochę za duży.... No i grubasek....

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ja wiem, czy taki za elegancki? Wczoraj był ze mną w srodku Puszczy Białowieskiej i nie czuł się jakoś źle :-)

post-106853-0-08172400-1558210524.jpg

 


każdy diver jest z założenia sportowy ale rozumiem że chodzi o to żeby był jak najmniej stonowany, bardziej wesoły - więc zamiast czerni SUBa czy BB wybierz coś niebieskiego lub ...pomarańczowego. Skoro nie przejmujesz się porównywaniem Omegi do VW to z opiniami na temat Rolexa poradzisz sobie równie łatwo ;-)

 

Jeśli pomarańczowy, to jest tylko jeden zegarek naprawdę godny tego koloru, a przy tym prawdziwy diver, a nie jakiś salonowy: Doxa Sub. Tradycyjne wersje 40 mm są jak najbardziej dostępne.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja wiem, czy taki za elegancki? Wczoraj był ze mną w srodku Puszczy Białowieskiej i nie czuł się jakoś źle :-)

attachicon.giftudor.jpg

 

 

 

No właśnie, może poproszę o wypowiedz użytkowników....

Uważacie ze do sportowego outfitu się nadaje ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasdaq, a przegladałes wogóle co ma do zaoferowania np ulysse nardin ?

 

Ja tez zastanawiam sie nad diverem w podobnym pułapie cenowym i jestem trochę "sieriotą" po poprzednim seamasterze 300, którego najzwyczajniej nie zdązyłem w ubiegłym miesiącu kupić, bo musiałem zająć sie innymi sprawami i juz ich oficjalnie nie ma jako nowych w Polsce (przynajmniej czarnych), a grey market za granica zrównał ceny z wyjściowymi u dealerów w Polsce z ostatniego miesiąca.

 

Submariner oczywiście tez gdzies chodzi po głowie, tylko wkr..a perspektywa czekania w 1-2 letniej kolejce, żeby ktos łaskawie zechciał zabrac ode mnie 30-35 cięzko zarobionych tysięcy  :) .

 

Dlatego tez zaczałem przyglądac się ofercie innych marek. UN ma kilka ciekawych modeli diver'ów - na in-housie, bez, chrono i zwykłe, do wyboru do koloru. Oczywisty problem, albo i wręcz przeciwnie przy zakupienia poza AD to utrata wartości, a raczej relacja cena z metki vs. rzeczywista wartośc. 

 

Inny ciekawy zegarek, jaki ogladałem to C. Bucherer patravi SCUBATEC, tylkjo ten znowu przy realnej cenie do zapłacenia ponad 20 tysięcy, ma na pokładzie jedynie ETĘ, choc cos tam niby maźnieta indywidualnym szlifem Bucherera, ale w tych pieniądzach to już by sie jednak chciało własny mechanizm.

 

Nowej "300" seamastera jakos nie moge przetrawić i w porównaniu ze stara mi sie nie podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasdaq, a przegladałes wogóle co ma do zaoferowania np ulysse nardin ?

 

Ja tez zastanawiam sie nad diverem w podobnym pułapie cenowym i jestem trochę "sieriotą" po poprzednim seamasterze 300, którego najzwyczajniej nie zdązyłem w ubiegłym miesiącu kupić, bo musiałem zająć sie innymi sprawami i juz ich oficjalnie nie ma jako nowych w Polsce (przynajmniej czarnych), a grey market za granica zrównał ceny z wyjściowymi u dealerów w Polsce z ostatniego miesiąca.

 

Submariner oczywiście tez gdzies chodzi po głowie, tylko wkr..a perspektywa czekania w 1-2 letniej kolejce, żeby ktos łaskawie zechciał zabrac ode mnie 30-35 cięzko zarobionych tysięcy :) .

 

Dlatego tez zaczałem przyglądac się ofercie innych marek. UN ma kilka ciekawych modeli diver'ów - na in-housie, bez, chrono i zwykłe, do wyboru do koloru. Oczywisty problem, albo i wręcz przeciwnie przy zakupienia poza AD to utrata wartości, a raczej relacja cena z metki vs. rzeczywista wartośc.

 

Inny ciekawy zegarek, jaki ogladałem to C. Bucherer patravi SCUBATEC, tylkjo ten znowu przy realnej cenie do zapłacenia ponad 20 tysięcy, ma na pokładzie jedynie ETĘ, choc cos tam niby maźnieta indywidualnym szlifem Bucherera, ale w tych pieniądzach to już by sie jednak chciało własny mechanizm.

 

Nowej "300" seamastera jakos nie moge przetrawić i w porównaniu ze stara mi sie nie podoba.

Ogólnie UN ma duże średnice a mój nadgarstek to 17 cm więc nie dla mnie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie UN nie dla Ciebie  :) , bucherer raczej też nie.

 

Może faktycznie dozbieraj do suba ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tylko Rolex i Rolex....

Nie dość że pierwsze pytanie jakie usłyszysz będzie "Podróba czy oryginał?" to na nowego trzeba się zapisywać jak w PRL za czekoladą. Dla mnie te 2 rzeczy na zawsze skreślają Rolexa. Są lepsze zegarki za lepsze pieniądze. I bez stygmatyzowania właścicieli ;) 

A Panerai? 

A Grand Seiko? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand Seiko....

Kupujesz Skodę Superb w najbogatrzej wersji L&K -prawie jak A6.

Sorry takie mam skojarzenia i nikogo nie chce urazić .

Sam jeździłem kiedyś taka Octavia.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grand Seiko....

Kupujesz Skodę Superb w najbogatrzej wersji L&K -prawie jak A6.

Sorry takie mam skojarzenia i nikogo nie chce urazić .

Sam jeździłem kiedyś taka Octavia.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Porównanie GS do Skody?

Grubo...

Ja uważam się kupując Rolexa imponujesz innym a GS sobie.

Zobacz recenzje GS, jak są robione (rzemieślnicze, ręczne polerowanie kopert), Spring Drive to majstersztyk.

Ja widząc u kogoś Rolexa myślę "eh, nuda" a GS to widać że miłośnik zegarków.

No ale to tylko moja opinia.

Edytowane przez ArtiGarnek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję aby zakup Seiko za 20-30 tyś zostawić sobie na późniejszy okres zainteresowania zegarkami. To musi być bardzo świadomy wybór bo w razie rozczarowania zegarkiem , kolejne rozczarowanie przeżyje się próbując się z nim rozstać.

Ewentualne znudzenie Rolexem z łatwością sfinansuje zakup kolejnego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję aby zakup Seiko za 20-30 tyś zostawić sobie na późniejszy okres zainteresowania zegarkami. To musi być bardzo świadomy wybór bo w razie rozczarowania zegarkiem , kolejne rozczarowanie przeżyje się próbując się z nim rozstać.

Ewentualne znudzenie Rolexem z łatwością sfinansuje zakup kolejnego zegarka.

Bardzo słuszna rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GS'a to w pełni zgadzam sie z tym co napisał desmo, a PAM (z tych sensownych) to raczej nie na 17 cm nadgarstek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to może nowy seamaster 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka Ewa otrzymuje tytuł  szybciora zegarusa omnibusa :lol:  

 

Od piętnastu minut czytam praktycznie same porady Pani Ewy. I wszystkie trafiają w punkt ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już wystawiła OP na bazarku - zwinnie ogarnęła problem 50 postów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.