Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

G-Shock G-1000 - wskazówki - problem

Wskazówki nie pokrywają się z cyfrowym zegarem casio g-shock g-1000

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 anaruku

anaruku
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 04 kwiecień 2019 - 10:52

Dzień dobry,

Mam od 2 lat zakupionego Casio G-Shock G-1000 i w zeszłym tygodniu padły baterie.

Oddałem go do zegarmistrza na wymianę baterii, po odebraniu wskazówki stały w miejscu, szukałem manuali na ten temat i po przejściu całej procedury z instrukcji - zegarek zaczął dalej działać.

Problem pojawił się w innym miejscu.

Jak wybieram z automatu czas BER - Berlin, zegarek ustawia mi godzinę 7:00 pomimo tego, że jest godzina 9:00

Przestawiając godzinę ręcznie, cyfrowy zegar działa poprawie - ale wskazówki mają przesunięcie o 2h

Jak zgodnie z instrukcją wchodzę w H-SET i kalibruję wskazówki, wszystko się przestawia więc klikam Akceptację zmian i o dziwo, wskazówki wracają do starego ustawienia, a nie do tego, które ustawiłem przed momentem.

Klikając w guzik B, mam jeden czas 9:00, po ponownym kliknięciu mam drugi czas 8:00 a wskazówki pokazują 7:00 - totalny maindf*ck.
Jakbym tego nie przestawiał ręcznie, zawsze wskazówki są cofnięte o 2h względem czasu głównego.

Cyfrowo - data, termometr, kompas, czas 24/12h, strefa czasowa, dni tygodnia, czas letni, wszystko działa poprawnie, no poza tymi wskazówkami.

Jakieś porady jak je ustawić w odpowiednim miejscu?

Może coś robię źle?
Klikam A, przytrzymuje aż będzie SET, trzymam dalej aż będzie H-SET i ustawiam wskazówki i klikam ponownie A żeby zapisać - nie pomaga.

Teaz żeby było śmieszniej.

Zegarek cyfrowy wskazuje godzinę 11:18, jak wchodzę w ustawienia zegarka żeby zmienić godiznę wyświetla mi 12:18 - czyli poprawną, zapisuję zmiany, że 12 jest poprawna i znowu zegarek pokazuje 11:18 zamiast 12, a wskazówki dalej pokazuję 10 :(

////////////////////////
Problem Solved - zegarmistrz wsadził mi stare baterie.
Ustawiłem wskazówki na 0:00 na nowych bateriach i wszystko śmiga jak należy :)

//// Do zamknięcia

Użytkownik anaruku edytował ten post 04 kwiecień 2019 - 11:27

• 0

#2 lobo82

lobo82
  • Użytkownik
  • 1123 postów

Napisano 04 kwiecień 2019 - 12:23

Zmień zegarmistrza
  • 0

#3 Kropla

Kropla
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 04 kwiecień 2019 - 13:15

Może napisz co to za zegarmistrz żeby było wiadomo kogo omijać. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: casio, g-shock, g-1000

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych