Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Grand Citizen (seria) - skąd ekstremalnie niska popularność linii?

Automatic Grand Citizen Citizen

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Amadeusz

Amadeusz
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 06 kwiecień 2019 - 10:51

Jestem na ekstremalnie wczesnym etapie zakupu zegarka ze średniej półki (powiedzmy do 4000zł).

Robię sobie research i na tę chwilę mam kilka typów (wygrywa chyba Hamilton z interstellara).

Wpadłem na Grand Citizen (AKA Grand Seiko dla biednych jak to ktoś tam porównywał) i ludzie chwalą jakość wykonania, wykończenia, same mechanizmy i zegarek są składane ręcznie.

Designowo też całkiem mi odpowiadają, NB3010-52A czy NB0040-58E to czysta klasyka bez żadnych kontrowersyjnych i dziwnych rozwiązań.

Cenowo też nie ma tragedii, przy odrobinie cierpliwości powinno się dać je wyhaczyć poniżej 3000zł.

A jednak w kwestii popularności zegarki leżą, prawie zero recezji, na youtubie 5 filmików na krzyż, o zobaczeniu na żywo chyba można zapomnieć.

Jest tu ktoś z Grand Citizenem? Jakiś pomysł, dlaczego zegarki mimo sporego kunsztu i rozsądnej ceny są prawie nieznane?

• 0

#2 Hogg

Hogg
  • Użytkownik
  • 1212 postów

Napisano 06 kwiecień 2019 - 11:39

Bo nie są swiss made i kompletnie nie kojarzone jako marka nawet nie prestiżowa, co w ogóle z wyższej półki? 

• 0

#3 Mirosuaw

Mirosuaw
  • Użytkownik
  • 5568 postów

Napisano 06 kwiecień 2019 - 14:25

Miłośników Citizenów z serii Grand nie brakuje na forum i raczej złego słowa nie usłyszysz o tych zegarkach.

Tu jest bardzo długi wątek o serii Grand Touring Sport i Grand Touring, ale i klasyczne modele też się pojawiają: http://zegarkiclub.p...g-warto/page-86

Bardzo dobrze wykonane zegarki, jak się podobają, to ja bym brał, olać tzw. "prestiż".

• 0

#4 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 2072 postów

Napisano 06 kwiecień 2019 - 15:04

Podejrzewam, że podobna historia jak z Volkswagenem Phaeton... niby auto luksusowe, niby mu nic nie brakuje, ale to "tylko" Volkswagen.;) 

• 0

#5 GREGG

GREGG
  • Użytkownik
  • 182 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 13:46

Podejrzewam, że podobna historia jak z Volkswagenem Phaeton... niby auto luksusowe, niby mu nic nie brakuje, ale to "tylko" Volkswagen. ;)

Dobre porównanie  ;)

• 0

#6 Noodles

Noodles
  • Użytkownik
  • 402 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 12:49

Szkoda bo  to fajne zegarki :) lubie citki

• 0

#7 Slaweknh

Slaweknh
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 20:43

Fajne zegarki i fajnie napisał kiedyś jeden z czytelników ABlogTW user Bozzor :

"...that is the Japanese way: no need to shout, no need to boast, no need to make it obvious. It just happens to get the job done for those who need and appreciate it, and everyone else does not need to be impressed..."

:)

• 2

#8 masiej

masiej
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 02 lipiec 2019 - 14:37

Jestem na ekstremalnie wczesnym etapie zakupu zegarka ze średniej półki (powiedzmy do 4000zł).

Robię sobie research i na tę chwilę mam kilka typów (wygrywa chyba Hamilton z interstellara).

Wpadłem na Grand Citizen (AKA Grand Seiko dla biednych jak to ktoś tam porównywał) i ludzie chwalą jakość wykonania, wykończenia, same mechanizmy i zegarek są składane ręcznie.

Designowo też całkiem mi odpowiadają, NB3010-52A czy NB0040-58E to czysta klasyka bez żadnych kontrowersyjnych i dziwnych rozwiązań.

Cenowo też nie ma tragedii, przy odrobinie cierpliwości powinno się dać je wyhaczyć poniżej 3000zł.

A jednak w kwestii popularności zegarki leżą, prawie zero recezji, na youtubie 5 filmików na krzyż, o zobaczeniu na żywo chyba można zapomnieć.

Jest tu ktoś z Grand Citizenem? Jakiś pomysł, dlaczego zegarki mimo sporego kunsztu i rozsądnej ceny są prawie nieznane?

Czesc. Mam nowego GTS  z 5 letnia gwarancja na sprzedaz. Daj znac na priv jak jestes zainteresowany. Pozdrawiam

• 0

#9 souls_hunter

souls_hunter
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 05 lipiec 2019 - 21:33

Grand Citizen? Panowie pozwolą, że zacytuję klasyka "O qrde!" 

• 0

#10 Jaroslaw Jerry Esowy

Jaroslaw Jerry Esowy
  • Użytkownik
  • 3221 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 10:52

Grand Citizen? Panowie pozwolą, że zacytuję klasyka "O qrde!"

Tak a dokladnie to Citizen Grand Classic

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#11 Vergangenheit

Vergangenheit
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 16:56

Polecam signature classic. Mega jakość. Koperta i bransoleta świetne. Bardzo ładny mechanizm.
20190906_175047.jpg
  • 0

#12 Jaroslaw Jerry Esowy

Jaroslaw Jerry Esowy
  • Użytkownik
  • 3221 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 22:32

Potwierdzamdda912a80d04529bb8cbf51614ecfdae.jpg
  • 0

#13 Vergangenheit

Vergangenheit
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 07 wrzesień 2019 - 08:24

Seria Courageous. Trochę nie doceniana bo to kwatce solar. Ale wykonanie jak dla mnie poziom Breitlinga z tym, ze mają chyba trwalszy antyrefleks i solar. Są modele chrono wr200 i bez chrono wr300. Mój w towarzystwie Doxy na pasku , który sam dokupiłem. Można dostać w cenach poniżej 2k a to wg. Mnie ułamek ich wartości.
20190817_083014.jpg

Użytkownik Vergangenheit edytował ten post 07 wrzesień 2019 - 08:25

• 0

#14 Slaweknh

Slaweknh
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 07 wrzesień 2019 - 20:05

Cześć, wracając do pierwszego postu, Citizen nie jest popularną marką w naszej części świata po prostu. Wśród znajomych nie zwracających uwagi na czasomierze firma kojarzona jest z kalkulatorami. Ale nie martwił bym się tym ponieważ jak ktoś się interesuje zegarkami, to dobrze wie co dobrego marka z kraju kwitnącej wiśni może zaoferować. 

Ps

Gratuluję Kolegom pięknych zegarków!

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Automatic, Grand Citizen, Citizen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych