Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Diver 1500 pln

kilka nurtujących pytań SKX seiko EDC hamilton 009

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 beriam

beriam
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 21:21

Witam 

Idzie lato wiec pora nabyć fajnego divera jako edc.

Uniwersalniejsza opcja niż mój obecny Khaki Field Officer, który notabene pójdzie na sprzedaż.

Ostatnio zachorowałem na SKX009.

Miałem kiedyś żółwia, ale kształt jakoś tak... nie było chemii.

Sprawdziłem na Creationwatches i cena SKX009k2 to 223$ a SKX009J1 to 226$.

Pytanie czy dla napisu oraz podobno lepszej jakości brać J1 kosztem bransolety w K2 ?

Docelowo chce zafundować szafir.

Sam zegar widzę tylko na nato.

Nadgarstek 18.5 cm.

Wszelakie sugestie, alternatywy oraz namiary serdecznie widziane.

Opcja pepsi najbardziej trafia w moje skromne gusta :)

• 0

#2 Claudiusz

Claudiusz
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 23:36

Mialem kiedys podobny problem i zdecydowalem sie na J a bransolete dokupilem.
Nie mam porownania do K natomiast J jest swietne i dokladosc na najwyzszym poziomie
Moze dlatego ze J :)
Pozdrawiam
  • 0

#3 rutic

rutic
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 08:49

Ja miałem odczynienia z wersją K i nierówny wewnętrzny pierścień był dla mnie nie do przejścia. Nie dało się tego odzobaczyć. Zwróciłem go. W wersjach J jest z tym lepiej?
  • 0

#4 beriam

beriam
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 09:21

Ja miałem odczynienia z wersją K i nierówny wewnętrzny pierścień był dla mnie nie do przejścia. Nie dało się tego odzobaczyć. Zwróciłem go. W wersjach J jest z tym lepiej?

Tez byłbym zainteresowany rzetelną opinią ;)

Mialem kiedys podobny problem i zdecydowalem sie na J a bransolete dokupilem.
Nie mam porownania do K natomiast J jest swietne i dokladosc na najwyzszym poziomie
Moze dlatego ze J :)
Pozdrawiam

Z tego co wyczytałem tak finalnie, bo kilka dobrych dni ślęczę nad tematem to, ze kolory w J są bardziej hmm... "soczyste" oraz szlify dokładniejsze.

Chociaż nie wiem czy to tylko kwestia danej sztuki, mowa o pepsi oczywiście.

• 0

#5 Krzysztoh

Krzysztoh
  • Nowy Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 09:38

Kilka filmow na yt pokazuje, ze obie wersje praktycznie niczym sie nie roznia. Jednak w praktyce kupujac skx na gumie, bardzo szybko bedziesz chcial ja zmienic, bo jest fatalnej jakosci. Bransoleta zawsze jest atutem przy odsprzedazy. Podczas zakupow zwroc uwage czy bezel bedzie przesuniety wzgledem czapter ringa.

Sam mialem wersje j i k skx007, ale wersje k zaczalem nosic dopiero po dokupieniu bransolety strapcode. Wersja J robila -15sekund, wersja k robi -2 sekundy i dlatego zostala tylko ona.
  • 0

#6 Claudiusz

Claudiusz
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 09:54

Mam skx007j na gumie i wszystko jest ok
Nie widze zadnych uchybien to co mnie zaskoczylo to regulacja mechanizmu , jak jest dobrze nakrecony to jest w punkt
Czasami zakladam zegarek do biegania to po 5 dniach odchylka jest plus minus 1 s na 5 dni chociaz nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia to mile i mysle ze jednak J jest lepiej ustawiony niz K ale bardziej zalezalo mi na jakosci i moje doswiadczenia podpowiadaja ze jednak japan jest lepsza.

Pozdrawiam
Jak widzisz sa rozne doswiadczenia wiec chyba zalezy na co trafisz , ja mialem chyba wiecej szczescia :)

Kilka filmow na yt pokazuje, ze obie wersje praktycznie niczym sie nie roznia. Jednak w praktyce kupujac skx na gumie, bardzo szybko bedziesz chcial ja zmienic, bo jest fatalnej jakosci. Bransoleta zawsze jest atutem przy odsprzedazy. Podczas zakupow zwroc uwage czy bezel bedzie przesuniety wzgledem czapter ringa.

Sam mialem wersje j i k skx007, ale wersje k zaczalem nosic dopiero po dokupieniu bransolety strapcode. Wersja J robila -15sekund, wersja k robi -2 sekundy i dlatego zostala tylko ona.

Z czystej ciekawoisc gdzie zakupiles J i K
I czy byly nowe?
  • 0

#7 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13259 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 10:10

Mam wersję K , wszystko ok.

Użytkownik pawelb29 edytował ten post 08 kwiecień 2019 - 14:35

• 0

#8 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1495 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 11:35

Wyciąganie wniosków z doświadczeń indywidualnych użytkowników do niczego nie prowadzi. Jak można coś sensownego powiedzieć przy posiadaniu 1-5 egzemplarzy, przy masowej produkcji popularnego modelu? Sam musisz podjąć decyzję. Dla mnie lepszy jest zegarek z bransoletą a czy on z Japonii, czy nie to wg mnie bez znaczenia. Niższa cena jest dla mnie atutem. W codziennym użytkowaniu to problemem nie jest, czy zegarek robi ekstra 3, czy 15 sekund a jak jest gorzej można dać do regulacji.

Bzdurą jest twierdzenie, że wszystkie japońskie są lepsze i dokładniejsze. Jaki egzemplarz trafisz zależy w dużym stopniu od szczęśliwego trafu, lub nie.

• 0

#9 Claudiusz

Claudiusz
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 11:55

Moim zdaniem produkty japonskie statystycznie sa lepsze tak samo jak niemieckie i tutaj nie mam watpliwosci - oczywiscie jest to opinia w oparciu o moje doswiadczenia .
  • 0

#10 noktoto

noktoto
  • Użytkownik
  • 308 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 13:23

Moim zdaniem ciekawą alternatywą dla Seiko był by tu Orient Triton. Jak byś miał okazję pomacać/przymierzyć to polecam. Szczególnie niebieską wersję.

post-102924-0-12241500-1539192491.jpeg

• 1

#11 Krzysztoh

Krzysztoh
  • Nowy Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 15:19

Z czystej ciekawoisc gdzie zakupiles J i K
I czy byly nowe?

Oba u nas na bazarku :) Mialy folie na deklach. Prawie nowe.

Gdyby J byl dokladniejszy to wlasnie ten egzemplarz by zostal. W samym wykonaniu ja nie widzialem lepszych szlifow, lepszej lumy czy glebszego koloru tarczy. Oba modele mialem na gumach i tutaj jakosc tez byla taka sama. Przy odsprzedazy lepiej bylo puscic w swiat wersje japonska. Tak jak napisalem wczesniej, ten zegarek zyskuje z lepsza bransoleta, ale to koszt okolo 200zl (strapcode).
  • 0

#12 Claudiusz

Claudiusz
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 16:17

Ok dzieki za info
  • 0

#13 Carrot

Carrot
  • Użytkownik
  • 357 postów

Napisano 13 kwiecień 2019 - 10:21

A może zerknij na zegarki Deep Blue? Rozkminiałam ostatnio zegarek dla męża na lato, miał być pomarańczowy, a że Monster mu nie podszedł wizualnie, to padło na DB. Nie mam go jeszcze w łapce, ale myślę, że będzie to fajna alternatywa dla Seiko. I znajdziesz kilka modeli w założonym budżecie

Użytkownik Carrot edytował ten post 13 kwiecień 2019 - 10:41

• 0

#14 beriam

beriam
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 13 kwiecień 2019 - 11:57

A może zerknij na zegarki Deep Blue? Rozkminiałam ostatnio zegarek dla męża na lato, miał być pomarańczowy, a że Monster mu nie podszedł wizualnie, to padło na DB. Nie mam go jeszcze w łapce, ale myślę, że będzie to fajna alternatywa dla Seiko. I znajdziesz kilka modeli w założonym budżecie

Jak wrócę z pracy zobaczę co tam ciekawego piszczy :)

Osobiście nie upieram się, ze tylko skx, wiec moze ...

• 0

#15 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 2956 postów

Napisano 14 kwiecień 2019 - 23:03

Wybrałbym wersję J.
  • 0

#16 beriam

beriam
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 13:31

Wybrałbym wersję J.

Czasu brak, ciągle coś.

Dzis przysiądę i w końcu poszukam 009J :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: SKX, seiko, EDC, hamilton, 009

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych