Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rymcymcym

Patek Philippe No. 33071

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy i szanowni,

Styl big drink zna

wszedłem w posiadanie tego zegarka. Zegarek sygnowany "mojej kochanej Helenie itp.", więc wartość będzie niższa. Dodatkowo zegarek nie działa, ale gdybyście mi poradzili, gdzie w Warszawie znajdę prawdziwego zegarmistrza, byłbym wdzięczny.

Gdyby ktoś z Was mógł coś więcej powiedzieć/napisać o tym zegarku, byłoby super. O wycenę nawet nie śmiem prosić ;-)

post-109215-0-91763200-1555144055_thumb.jpg

post-109215-0-60487500-1555144062_thumb.jpg

post-109215-0-23932200-1555144070_thumb.jpg

post-109215-0-41067000-1555144079_thumb.jpg

post-109215-0-07516100-1555144086_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mechanizm, to Ci spece od kieszonek powiedzą, czy to Patek, czy nie Patek.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mechanizm, to Ci spece od kieszonek powiedzą, czy to Patek, czy nie Patek.

Mechanizm bym chętnie pokazał, tylko jak się do niego dostać? Znając moje szczęście, to bym coś urwał na 100%. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U góry za koronką, w tylnej częsci jest szczelina, trzeba delikatnie podważyć.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U góry za koronką, w tylnej częsci jest szczelina, trzeba delikatnie podważyć.

O widzisz, to już jest informacja ;-) Jak wrócę do domu (bo siedzę w robocie), to spróbuję, może się uda ;-) Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zegarek sygnowany "mojej kochanej Helenie itp.", więc wartość będzie niższa"

 

No chyba że podpisany Jacques to Offenbach, autor opery "La Belle Helene".

Skoro tak nazwał swoją operę to na pewno musiała za tym stać jakaś Helena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zegarek sygnowany "mojej kochanej Helenie itp.", więc wartość będzie niższa"

 

No chyba że podpisany Jacques to Offenbach, autor opery "La Belle Helene".

Skoro tak nazwał swoją operę to na pewno musiała za tym stać jakaś Helena.

Haha :-D Dobra historia, będę miał to na uwadze, gdy będę sprzedawał.

A na poważnie, to "martwi" mnie fakt, że na cyferblacie nie ma napisu Patek Philippe, no i druga rzecz: "Manufactured for (jakiś tam) George by Patek Phillippe". To tak, jakby robił Patek, ale nie Patek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonany dla sprzedawcy (George M. Smith) przez firmę Patek Philippe. Zegarek powstał w firmie Patek Philippe około roku 1867... Na tarczach, te wczesne, nie zawsze miały sygnaturę.

Mechanizm wiele powie... Naprawiałem Patka z tych lat dla kolekcjonera z Warszawy... Wymontowanie i zamontowanie mechanizmu w kopercie odbywa się w zupełnie inny sposób niż w tradycyjnych zegarkach, więc przestrzegam przed próbą rozmontowania w/w przez kogoś bez praktyki... ;) Tam może być werk z wychwytem cylindrowym...

Ale na wewnętrznym szpindeklu, tym z grawerunkiem z nazwą firmy, jest mały występ, pod który trzeba wsunąć ostrze i delikatnie podważyć i wtedy ujrzymy mechanizm... Lecz nic na siłę...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonany dla sprzedawcy (George M. Smith) przez firmę Patek Philippe. Zegarek wykonany około roku 1867... 

Jestem takim laikiem, że nie mam pojęcia, czy to dobrze, czy źle? Ale wielkie dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem takim laikiem, że nie mam pojęcia, czy to dobrze, czy źle? Ale wielkie dzięki za informację.

No to pytaj...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonany dla sprzedawcy (George M. Smith) przez firmę Patek Philippe. Zegarek powstał w firmie Patek Philippe około roku 1867... Na tarczach, te wczesne, nie zawsze miały sygnaturę.

Mechanizm wiele powie... Naprawiałem Patka z tych lat dla kolekcjonera z Warszawy... Wymontowanie i zamontowanie mechanizmu w kopercie odbywa się w zupełnie inny sposób niż w tradycyjnych zegarkach, więc przestrzegam przed próbą rozmontowania w/w przez kogoś bez praktyki... ;) Tam może być werk z wychwytem cylindrowym...

Ale na wewnętrznym szpindeklu, tym z grawerunkiem z nazwą firmy, jest mały występ, pod który trzeba wsunąć ostrze i delikatnie podważyć i wtedy ujrzymy mechanizm... Lecz nic na siłę...

O Panie, to żeś teraz dowalił ;-) Jak wrócę do domu, to rzucę okiem na to, czytając to, co czym napisałeś, ale raczej nie będę próbował go otwierać. A jakie ostrze będzie dobre? Bardziej nożyk do tapet, czy bardziej ostrze noża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały nożyk bez ząbków. Wsuwany ostrzem, nie czubkiem. Tylko się w rękę nie dziabnij...

Czy dowaliłem, hmm nie wiem... ale szkoda zegarka...  :)

 

Tu podważysz, trzymając zegarek w lewej dłoni... W prawej nożyk... 

 

post-27317-0-78914600-1555160499.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały nożyk bez ząbków. Wsuwany ostrzem, nie czubkiem. Tylko się w rękę nie dziabnij...

Czy dowaliłem, hmm nie wiem... ale szkoda zegarka...  :)

Ręki nie szkoda, bo przecież nie utnę, a takich precyzyjnych rzeczy się boję, bo ich "nie czuję". Jeśli nie znajdę tego magicznego punktu, który umożliwi otwarcie dekla, to jutro zegarek wezmę do roboty i będę Was nudził, żebyście mi wskazali "to" miejsce  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręki nie szkoda, bo przecież nie utnę, a takich precyzyjnych rzeczy się boję, bo ich "nie czuję". Jeśli nie znajdę tego magicznego punktu, który umożliwi otwarcie dekla, to jutro zegarek wezmę do roboty i będę Was nudził, żebyście mi wskazali "to" miejsce  :)

Już Ci pokazałem... :rolleyes: Do wszelkich manipulacji, układaj zegarek na czymś miękkim, szmatka etc...

W razie czego pisz na PW...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pokazałem... :rolleyes: Do wszelkich manipulacji, układaj zegarek na czymś miękkim, szmatka etc...

W razie czego pisz na PW...

Tremę mam jak cholera, ale dopiero koło 22 dowiem się, czy dam radę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tremę mam jak cholera, ale dopiero koło 22 dowiem się, czy dam radę :)

 

Wpisz w google frazę "how to open watch" jest mnóstwo filmików jak to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zegarek sygnowany "mojej kochanej Helenie itp.", więc wartość będzie niższa"

 

No chyba że podpisany Jacques to Offenbach, autor opery "La Belle Helene".

Skoro tak nazwał swoją operę to na pewno musiała za tym stać jakaś Helena.

Nie jest to niemożliwe. Kiniol ocenia, że zegarek wyprodukowany został w 1867 roku, a Jacgues Offenbach (urodzony w Kolonii jako Jakob Eberst) napisał "Piękną Helenę w 1864 roku; Offenbach żył do 1880 roku.

Jacques Offenbach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jest to niemożliwe. Kiniol ocenia, że zegarek wyprodukowany został w 1867 roku, a Jacgues Offenbach (urodzony w Kolonii jako Jakob Eberst) napisał "Piękną Helenę w 1864 roku; Offenbach żył do 1880 roku. Jacques Offenbach

Ależ możliwe. Zakładasz, że Helena (która mogłaby być jego Muzą, której dedykował sztukę) zmarła po premierze? Nie mogła żyć sobie do 18867? ;) A może dopiero wtedy ich potajemna miłość rozkwitła? :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jest to niemożliwe. Kiniol ocenia, że zegarek wyprodukowany został w 1867 roku, a Jacgues Offenbach (urodzony w Kolonii jako Jakob Eberst) napisał "Piękną Helenę w 1864 roku; Offenbach żył do 1880 roku.

Jacques Offenbach

Jacques '80 - czyli przewidział datę swojej śmierci?  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie jest to niemożliwe. Kiniol ocenia, że zegarek wyprodukowany został w 1867 roku, a Jacgues Offenbach (urodzony w Kolonii jako Jakob Eberst) napisał "Piękną Helenę w 1864 roku; Offenbach żył do 1880 roku.Jacques Offenbach

Jacques '80 - czyli przewidział datę swojej śmierci? :o

Tajemnicza historia ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem. Udało mi się otworzyć bez żadnego problemu. Wrzucam zdjęcia (niezbyt mi wyszły), ale może coś Wam rozjaśnię ;-)

post-109215-0-66661100-1555185543_thumb.jpg

post-109215-0-51295900-1555185561_thumb.jpg

post-109215-0-72105500-1555185575_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm nie sygnowany ale na pewno oryginalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, oryginalny Patek sprzedawany przez niejakiego Smitha... Punca na kopercie PP&Co rozwiązuje wszelkie wątpliwości. Taka sama będzie pewnie pod tarczą wraz z numerem... To, że nie jest wywalone na nim wołami PATEK PHILIPPE, to tylko wzmacnia dyskretny urok burżuazji i pewnie na owym pchlim targu w US, nie musiał być specjalnie drogi...Ktoś wałczył z mocowaniem włosa, ale wszystko jest do naprawy...Koperta oczywiście złota...

Gratulacje, świetna sztuka... Pewnie dostaniesz sporo ofert kupna... ;)  :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.