Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rymcymcym

Patek Philippe No. 33071

Rekomendowane odpowiedzi

No i piękne zakończenie tej historii. Co do grawerunku, myślę że z uwagi na wiek zegarka, nie obniża on jego wartości. To dotyczy głównie zegarków współczesnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wielkie dzięki za wszystkie informacje i niezłą konkluzję, jednak trapią mnie jeszcze dwie rzeczy:

dobry (uczciwy, rzetelny) zegarmistrz w Warszawie, który by naprawił owe "mocowanie włosa" i druga sprawa, gdzie ten zegarek można sprzedać? No i w zasadzie trzecia sprawa, za ile? Bo nie mam pojęcia, jakiego rzędu to może być kwota. Ojciec podejrzewa, że ok. 12 tys. zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie dal porownywalnej do ojca podejrzen ceny minimalnej za tego Patka kieszonki . Jak Kiniol pisze ,ze  sa to  wartosciowe sztuki , to bede zmuszony   zgarnac go  na nastepnej aukcji .

 

post-108764-0-47734300-1555217328_thumb.jpg

post-108764-0-31707600-1555217340_thumb.jpg

post-108764-0-39175000-1555217353_thumb.jpg

post-108764-0-24032000-1555217365_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wielkie dzięki za wszystkie informacje i niezłą konkluzję, jednak trapią mnie jeszcze dwie rzeczy:

dobry (uczciwy, rzetelny) zegarmistrz w Warszawie, który by naprawił owe "mocowanie włosa" i druga sprawa, gdzie ten zegarek można sprzedać? No i w zasadzie trzecia sprawa, za ile? Bo nie mam pojęcia, jakiego rzędu to może być kwota. Ojciec podejrzewa, że ok. 12 tys. zł.

Z tego co wiem we Warszawie był problem, sam naprawiałem jednego, właśnie od kolekcjonera z Warszawy...

Takie przedmioty najlepiej wyceniają aukcje... Przejrzałem wyniki z ostatnich lat i powiem Ci, że w około 2012 roku nastąpił spadek cen o około 1000$. Podejrzewana cena byłaby duuużym sukcesem... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem we Warszawie był problem, sam naprawiałem jednego, właśnie od kolekcjonera z Warszawy...

Takie przedmioty najlepiej wyceniają aukcje...

No to w takim razie jakie aukcje możesz (możecie) polecić, żeby nie było dziecinady? Bo niby coś tam w necie znalazłem, ale na pierwszy rzut oka wszystko ładnie wygląda, a potem nie jest już tak pięknie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie jakie aukcje możesz (możecie) polecić, żeby nie było dziecinady? Bo niby coś tam w necie znalazłem, ale na pierwszy rzut oka wszystko ładnie wygląda, a potem nie jest już tak pięknie  :)

No, bo tak z aukcjami jest... ogólnie ściema. W Polsce może być z tym problem, jakieś Rempexy, Desy... to chyba wszystko. Pozostaje Ci tylko internet i jego portale aukcyjne... Zegarek nie jest tak cenny, aby pchać się z nim do np. dr Crott'a


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, bo tak z aukcjami jest... ogólnie ściema. W Polsce może być z tym problem, jakieś Rempexy, Desy... to chyba wszystko. Pozostaje Ci tylko internet i jego portale aukcyjne... Zegarek nie jest tak cenny, aby pchać się z nim do np. dr Crott'a

W takim razie będę czegoś szukał, ale najpierw trzeba ogarnąć mistrza do "mocowania włosa". Jeśli nie znajdę nikogo godnego w Warszawie, to będę się do Ciebie odzywał. Skoro komuś naprawiałeś Patka, to może i mnie dałbyś radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem we Warszawie był problem, sam naprawiałem jednego, właśnie od kolekcjonera z Warszawy...

Takie przedmioty najlepiej wyceniają aukcje... Przejrzałem wyniki z ostatnich lat i powiem Ci, że w około 2012 roku nastąpił spadek cen o około 1000$. Podejrzewana cena byłaby duuużym sukcesem... ;)

 

No wlasnie tez to zaobserwowalem , ze ludzie inwestuja w to co nosza na reku ,bo vintage przegubowe schodza jak swieze buleczki  i sa z miesiaca na miesiac drozsze .

W takim razie będę czegoś szukał, ale najpierw trzeba ogarnąć mistrza do "mocowania włosa". Jeśli nie znajdę nikogo godnego w Warszawie, to będę się do Ciebie odzywał. Skoro komuś naprawiałeś Patka, to może i mnie dałbyś radę :)

 

Ja bym go sprzedawal w  takim stanie  , jaki jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez to zaobserwowalem , ze ludzie inwestuja w to co nosza na reku ,bo vintage przegubowe schodza jak swieze buleczki  i sa z miesiaca na miesiac drozsze .

 

Ja bym go sprzedawal w  takim stanie  , jaki jest

Też się nad tym zastanawiam, tyle że jeśli coś jest uszkodzone, to cena będzie duuużo niższa, a przynajmniej takie jest moje zdanie, zdanie kompletnego laika. Z drugiej strony, nie mam pojęcia, jaki byłby koszt naprawy, więc być może masz rację  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez to zaobserwowalem , ze ludzie inwestuja w to co nosza na reku ,bo vintage przegubowe schodza jak swieze buleczki  i sa z miesiaca na miesiac drozsze .

 

Ja bym go sprzedawal w  takim stanie  , jaki jest

Tak jest najlepiej dla kupującego... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest najlepiej dla kupującego... ;)

 

Dla sprzedajacego laika, to tez optymalna wersja , moim skromnym zdaniem .

Nawet jak znajdzie reperatora na ten wlos czy jak to sie tam nazywa ,to nikt nie da gwarancji bazujac na zdjeciu ,ze jeszcze wiecej czesci nie trzeba wymieniac lub naprawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że będzie w pełni sprawny...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że sama koperta to kilkanaście gramów złota, więc jeśli ktoś sprzedaje cały zegarek z akcesoriami za 400 zł to raczej,ej nie jest to reprezentatywny przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę kieszonkę na szwedzkiej stronie za którą ktoś chce 3000kr czyli ca.1200zl nie widzę tam ceny 400zl.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C moze byc bardziej reprezentatywne od oryginalnego anonsu z dnia dzisiejszego ?

 

Mycket fint fickur från 1900 talets första hälft (bardzo ladny zegarek kieszonkowy z pierwszej polowy XX Wieku)
14k guld (14k zloto)
Fungerar (sprawny)
Original ask (oryginalne opakowanie)
Tillverkad i Schweiz (wyprodukowany w Szwajcarii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj do kogoś kto się na tym zna oszacuj koszty naprawy. Jeśli całość pójdzie po Twojej myśli wystaw na Chrono 24. W Polsce rynek na takie zegarki jest bardzo płytki i uzyskanie dobrej ceny jest mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę kieszonkę na szwedzkiej stronie za którą ktoś chce 3000kr czyli ca.1200zl nie widzę tam ceny 400zl.

 

Sorry , liczydlo mi sie popsulo . No ale te 1,2k to tez nie sa duze pieniadze , a widac , ze jeszcze mozna utargowac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz  pierwszy lepszy sprawny z 14k zlota , kosztuje grosze i nie ma chetnych . Naprawa to ryzyko , koszt moze przewyzszyc wartosc .

 

https://www.blocket.se/kristianstad/Fickur_14k_guld_84526458.htm?ca=20&w=3

 

Tu kieszonka za ok 400 zl .

Chyba nie wiesz o czym piszesz... Ten z tematu jest w 18-tce, całkowicie oryginalny i ma na imię Patek... ;)

Tu naprawa jest niewielkim procentem wartości... może 10%...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz o czym piszesz... Ten z tematu jest w 18-tce, całkowicie oryginalny i ma na imię Patek... ;)

Tu naprawa jest niewielkim procentem wartości... może 10%...

 

Wiem co pisze  , bo w tym siedze . 

Masz tu Patka ,ktory ma wszelkie certyfikaty, opakowania i poszedl ponizej ceny rezerwowej ,gdyz  wlasciciel  stracil cierpliwosc .

Co to za pieniadze 26000X 0,40 gr ?

 

https://www.bukowskis.com/sv/auctions/600/64-patek-philippe-geneve-fickur-52-mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem we Warszawie był problem, sam naprawiałem jednego, właśnie od kolekcjonera z Warszawy...

Takie przedmioty najlepiej wyceniają aukcje... Przejrzałem wyniki z ostatnich lat i powiem Ci, że w około 2012 roku nastąpił spadek cen o około 1000$. Podejrzewana cena byłaby duuużym sukcesem... ;)

 

 

No, bo tak z aukcjami jest... ogólnie ściema. W Polsce może być z tym problem, jakieś Rempexy, Desy... to chyba wszystko. Pozostaje Ci tylko internet i jego portale aukcyjne... Zegarek nie jest tak cenny, aby pchać się z nim do np. dr Crott'a

 

 

No wlasnie tez to zaobserwowalem , ze ludzie inwestuja w to co nosza na reku ,bo vintage przegubowe schodza jak swieze buleczki  i sa z miesiaca na miesiac drozsze .

 

Ja bym go sprzedawal w  takim stanie  , jaki jest

 

 

Wiem co pisze  , bo w tym siedze . 

Masz tu Patka ,ktory ma wszelkie certyfikaty, opakowania i poszedl ponizej ceny rezerwowej ,gdyz  wlasciciel  stracil cierpliwosc .

Co to za pieniadze 26000X 0,40 gr ?

 

https://www.bukowskis.com/sv/auctions/600/64-patek-philippe-geneve-fickur-52-mm

 

 

Wiem co pisze  , bo w tym siedze . 

Masz tu Patka ,ktory ma wszelkie certyfikaty, opakowania i poszedl ponizej ceny rezerwowej ,gdyz  wlasciciel  stracil cierpliwosc .

Co to za pieniadze 26000X 0,40 gr ?

 

 

https://www.bukowskis.com/sv/auctions/600/64-patek-philippe-geneve-fickur-52-mm

 

A taki poszedł za tyle, albo za mniej  :) 

 

 

post-109215-0-77850600-1555240533_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spore pieniądze, to ze na różnych portalach ceny sięgają kosmosu, nie znaczy ze cena rynkowa jest podobna.

To biznes jak każdy inny i sztuczne ceny są dla naiwnych.

Gorzej że wprowadzają w błąd niezorientowanych sprzedawców...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zycze Ci zebys dostal za niego 100 tys zielonych , bo to w sumie nie ja bede placil . Zabralem glos w dyskusji , gdyz widze ,ze jest slabe branie na kieszonki .

No ale to jest takze plus , bo zawsze tak byc nie musi ,a teraz mozna tanio wyrwac np takiego tlustego Hamiltona ,jako lokate kapitalu .

 

post-108764-0-30764800-1555240964_thumb.jpg

post-108764-0-41944200-1555240979_thumb.jpg

post-108764-0-95712300-1555240993_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rwij tłuściocha... :) Zapewniam Ciebie, że kieszonki idą jak ciepłe bułeczki, ale te zegarki naprawdę interesujące...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.