Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jacekns

Duży Diver - automat, budżet 2,500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Na giełdzie od dłuższego czasu Orient Saturation Diver wisi, moim zdaniem warto ciut naciągnąć budżet i trochę się potargować. Trudno będzie coś solidniejszego za podobne pieniądze znaleźć, a i rozmiar powinien fana naprawdę dużych zegarków usatysfakcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za marka? I czy to jest automat?

 

Obris Morgan, Infinity. Eta 2824 elabore.

Ale ... ale bardzo przepraszam, nie spojrzałem na stronę przez wpisem. Mój błąd. Teraz widzę, że już są wyprzedane.

Na forum jest recenzja takiego modelu, gdzieś sprzed roku.

Ogromny nie jest, to fakt. Ale jest dość duży, czuje się go na ręce. Naprawdę przyjemny model.

Pewnie za pół roku (lub trochę więcej) znowu będzie dostepny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej widać w porównaniu, więc kilka zdjęć, Obris Morgan Infinity vs Tissot Visodate. Zdjęcia na szybko, chodziło mi jedynie o pokazanie porównania wielkości. I od razu uwaga, patrząc na zdjęcia Infinity wydaje się nieco mniejszy niż jest w rzeczywistości na nadgarstku, Visodate zaś większy. Ale po krótkim użytkowaniu powiem tylko, że się Infinity dobrze nosi i dobrze wygląda. Chciałem pierwotnie kupić divera Certiny (ale tego starszego, nie Powermatica) ale jak oglądałem w sklepie to miałem wrażenie, że lepiej wygląda na zdjęciach w sieci niż w realu. No i tak długo kupowałem Certinę aż skończyłem z OM :-) Ale nie powiem, żebym żałował.

 

post-108808-0-74457700-1555573045_thumb.jpg

post-108808-0-83531600-1555573046_thumb.jpg

post-108808-0-58667500-1555573048_thumb.jpg

post-108808-0-29187400-1555573050_thumb.jpg

post-108808-0-88104100-1555573051_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej widać w porównaniu, więc kilka zdjęć, Obris Morgan Infinity vs Tissot Visodate. Zdjęcia na szybko, chodziło mi jedynie o pokazanie porównania wielkości. I od razu uwaga, patrząc na zdjęcia Infinity wydaje się nieco mniejszy niż jest w rzeczywistości na nadgarstku, Visodate zaś większy. Ale po krótkim użytkowaniu powiem tylko, że się Infinity dobrze nosi i dobrze wygląda. Chciałem pierwotnie kupić divera Certiny (ale tego starszego, nie Powermatica) ale jak oglądałem w sklepie to miałem wrażenie, że lepiej wygląda na zdjęciach w sieci niż w realu. No i tak długo kupowałem Certinę aż skończyłem z OM :-) Ale nie powiem, żebym żałował.

Faktycznie i dosyć ciekawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie i dosyć ciekawy...

To co mnie w nim zachwyca, to kolor tarczy. Biorąc wersję granatową czytałem, że w różnym świetle potrafi wyglądać od czarnej po niemal błękitną, ale co innego czytać o czymś, a co innego widzieć to na nadgarstku. Choć błękit to była przesada :-)

 

PS: Ok, ja tego nie ogarniam. Na podstronie Infinity wszystkie są "sold out", a na głównej jeszcze można coś zamówić. Magia chińska normalnie ... ;-)

 

post-108808-0-70080000-1555596140_thumb.jpg

post-108808-0-05824100-1555596719_thumb.jpg

Edytowane przez arturdebicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wcale... Może Triton i Apollon, też od Stenka? A może, jak Ci nie straszne microbrandy, to coś od Zelosa czy Nethunsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I tak się zastanawiam czy to podobieństwo traktować jako wadę czy zaletę...

Wcale... Może Triton i Apollon, też od Stenka? A może, jak Ci nie straszne microbrandy, to coś od Zelosa czy Nethunsa?

Co do microbrendów nie są mi straszne a wręcz traktuje to jako duży plus. Lubię posiadać coś czego nie posiada "połowa miasta" ☺ Edytowane przez Jacekns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dobre podejście. To przyjrzyj się jeszcze Armidzie. Miałem kiedyś A1 w brązie. Miał 42 mm średnicy, ale na pewno znajdziesz ją w większych rozmiarach. Werk od Seiko, wypukłe szafirowe szkło i luma, dzięki której świeci jak latarka :-) Spokojnie do dostania w założonym budżecie. Jak w grę.wchodzi używka, to może np. Helson z modelem Shark Diver, w wersji 45 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre podejście. To przyjrzyj się jeszcze Armidzie. Miałem kiedyś A1 w brązie. Miał 42 mm średnicy, ale na pewno znajdziesz ją w większych rozmiarach. Werk od Seiko, wypukłe szafirowe szkło i luma, dzięki której świeci jak latarka :-) Spokojnie do dostania w założonym budżecie. Jak w grę.wchodzi używka, to może np. Helson z modelem Shark Diver, w wersji 45 mm.

Właśnie oglądam całą kolekcję Armidy. Nie spotkałem się do tej pory z tą marką.

P.S Poniżej Rolex Daytona czy mnie wzrok myli ☺

 

https://www.armidawatches.com/collection.php#!/Armida-A10-white-dial-black-bezel/p/80577337/category=22795037

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie chcę się wypowiadać, inspiracje są. Ale pomijając ten model, warto marce bliżej się przyjrzeć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie chcę się wypowiadać, inspiracje są. Ale pomijając ten model, warto marce bliżej się przyjrzeć :-)

Wiesz właśnie to taki dylemat jak do tego podejść bo nawet w kwestii tego Steinharta 44, jeżeli coś jest kultowe tak jak taki Rolex to czemu się tym nie inspirować a można mieć zegarek w rozsądnych pieniądzach na dobrym mechanizmie i cieszyć się wzorem zegarka który się podoba nie nosząc na ręce beznadziejnej podróbki.

Tak mi się wydaje...

Np Armida "Daytona" w tej wersji kolorystycznej dla mnie uważam całkiem ciekawa

post-108689-0-63372800-1557667780.jpg

Edytowane przez Jacekns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś z tych niemieckich szwajcarów to tylko ta ich morska rzymianka (czyli co, powinna się nazywać - Ostia?) mnie naprawdę rusza.

Nurkowy Steinhart - jedyne co mi się podoba z ich kolekcji to tylko Triton w wersji jasnoniebieskiej.

A rekinie zelosy bez brązowego koloru są piękne ... Tyle, że z tego co widziałem przed chwilą, to primo powyżej założonego budżetu, secundo te ładniejsze już odpłynęły ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz naaaaaaprawde duzego divera, to może Vostok Energia - to ich "flagowy" diver, jakość wykonania naprawde super, obejrzyj sobie na Youtube filmiki z ich fabryki, pioeczołowitośc składania tych zegarków i dbałośc o jakośc produktu, zanim trafi do kklienta robia wrażenie. ja mam wersję z kopertą z brązu i szczerze polecam.

 

https://zegarownia.pl/zegarki-vostok-europe/zegarki-vostok-europe-energia

 

Cena wyjściowo nieco ponad budżet, ale na niektóre wersje kolorystyczne uda sie wyszarpać jakis rabat.

 

Ewentualnie inne ciekawe divery we stajni vostoka, które juz spokojnie mieszcza sie w twoim budżecie:

 

https://www.marko.pl/Anchar

https://www.marko.pl/pl/p/Zegarek-meski-Vostok-NH35A-5555233-Mriya-na-pasku/32677 .

 

Vostok sprzedaje swoje zegarki w fikuśnych "pancernych" pudełkach do przechowywania zegarka i najcześciej z dodatkowym paskiem, a paski są naprawde wysokiej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz naaaaaaprawde duzego divera, to może Vostok Energia - to ich "flagowy" diver, jakość wykonania naprawde super, obejrzyj sobie na Youtube filmiki z ich fabryki, pioeczołowitośc składania tych zegarków i dbałośc o jakośc produktu, zanim trafi do kklienta robia wrażenie. ja mam wersję z kopertą z brązu i szczerze polecam.

 

https://zegarownia.pl/zegarki-vostok-europe/zegarki-vostok-europe-energia

 

Cena wyjściowo nieco ponad budżet, ale na niektóre wersje kolorystyczne uda sie wyszarpać jakis rabat.

 

Ewentualnie inne ciekawe divery we stajni vostoka, które juz spokojnie mieszcza sie w twoim budżecie:

 

https://www.marko.pl/Anchar

https://www.marko.pl/pl/p/Zegarek-meski-Vostok-NH35A-5555233-Mriya-na-pasku/32677 .

 

Vostok sprzedaje swoje zegarki w fikuśnych "pancernych" pudełkach do przechowywania zegarka i najcześciej z dodatkowym paskiem, a paski są naprawde wysokiej jakości.

Te Vostoki ładne i kiedyś przed zakupem Bulovy MoonWatch myślałem nawet o takim lecz nie kupiłem Vostoka z racji braku szkiełka szafirowego (mają niestety mineralne)

 

Obecnie skłaniam się mocno do zakupu czegoś co posiada WR na poziomie Divera i obrotowy bezel lecz jednocześnie jest bardzo ciekawym zegarkiem vintage rally a mianowicie...

 

Straton

post-108689-0-66796100-1558251159_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym to bicki szybko zrobisz ;) Kajdan jak do otwierania zwodzonego mostu :)

Bicki to się robi Orisem Prodiverem.Ale to poza budżetem

 

06a24fc65f5d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Masz na myśli "koszerne" Sumo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło "trochę" czasu a ja po takim okresie odświeżam temat :)

 

Po zakupie świetnej Bulovy Moon Watch 96B258 oraz zegarka sportowego na codzień G-shock GXW-56-1BJF przyszedł ten moment kiedy dochodzę do wniosku że ewidentnie to czego mi brakuje to właśnie piękny diver :)

 

I tu pojawia się dylemat co zakupić. Bardzo chętnie widziałbym fajny microbrand lecz w pierwszej kolejności przychodzi mi do głowy na obecną chwilę zakup Bulovy....

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-bulova-oceanographer-devil-diver-automatic-96b322

którą zakupiłbym w lepszych pieniądzach tak jak moonwatcha na Amazon

 

Lub w tej wersji kolorystycznej:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-bulova-archive-series-oceanographer-automatic-96b321

 

 

 

Co myślicie o tym i jakie macie swoje propozycje na dzień dzisiejszy?

post-108689-0-95532600-1576980900_thumb.jpg

post-108689-0-85464100-1576981907_thumb.jpg

Edytowane przez Jacekns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.