Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
FranzMaurer

Zegarek do 870 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Citizen Eco-Drive to chyba rzeczywiście optymalny wybór przy Twoich założeniach. Ewentualnie do rozważenia jeszcze dwie propozycje od Bulovy: 96B285, 96A185. Żeby zmieścić się w budżecie - tylko zakup z USA.

 

81mugfXQLCL._UX342_.jpg91kypLjHAXL._UY445_.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówicie , że Citizeny są w tej chwili najlepszym wyborem to zostanę jednak przy nich :)
 
Citizen AT2390-82Lhttps://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-chronograph-at2390-82l
Citizen CA0590-58Ehttps://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-ca0590-58e
 
Czytałem wasze posty i Zeno napisał , że CA0590-58E będzie lepszym wyborem niż AT2390-82L . Ciekawi mnie jeszcze zdanie innych , który byście wybrali jeżeli chodzi o wygląd oraz funkcjonalność ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym nadgarstku zegarek 41 mm może wyglądać na zbyt mały. Pewniejsza opcja to ten drugi z 45 mm ale najlepiej to przymierzyć wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, właśnie chciałbym przymierzyć co i jak ale będę zmuszony zamówić zegarek z internetu u mnie w mieście ich nie ma niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych Citizenach co podałem wszystkie wskazówki działają oraz nic nie przekłamują tak ?

Edytowane przez FranzMaurer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A co mają przekłamywać, bo trochę nie rozumiem? Citizen to na pewno bardzo dobry wybór :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno na pierwszej stronie napisał coś takiego, a jako iż jestem z zegarkami takimi profesjonalnymi początkujący to nie za bardzo zrozumiałem niżej podaje cytat.

 

"I jeszcze rzecz ulotna: wszystkie cztery zegarki mają wskazanie czasu 24 godzinnego. W trzech jest to zrobione tak, że totalizator 24h "udaje" dodatkowy totalizator chronografu - fałszuje rzeczywistość. W tym jednym jest on zaaranżowany inaczej - tak, że niczego nie udaje."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To musisz jego o to zapytać ;-) Ja tam podtrzymuję swoje zdanie, Citizen, ten większy, bez obawy :-) I ...będziesz zadowolony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecyduję się na Citizena z granatową tarczą jakoś wydaje mi się bardziej elegancki. Nadgarstek mierzy w okolicach 21,22 cm więc problemu nie powinno być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Na pewno, choć ja bym jednak pomyślał o czymś większym, jak chcesz go nosić na co dzień :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień mam Casio, a taki elegancki zegarek to jak będę jeździł gdzieś w trasę do rodziny albo coś w tym stylu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie ładowanie solarne słoneczne w Citizenie daje rade ? :)

 

na ile lat starczają akumulatorki zależy od użytkowania zegarka tak ?, czytałem , że ok 15 lat

Edytowane przez FranzMaurer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno na pierwszej stronie napisał coś takiego, a jako iż jestem z zegarkami takimi profesjonalnymi początkujący to nie za bardzo zrozumiałem niżej podaje cytat.

 

"I jeszcze rzecz ulotna: wszystkie cztery zegarki mają wskazanie czasu 24 godzinnego. W trzech jest to zrobione tak, że totalizator 24h "udaje" dodatkowy totalizator chronografu - fałszuje rzeczywistość. W tym jednym jest on zaaranżowany inaczej - tak, że niczego nie udaje."

 

 

Zegarki mają różne dodatkowe funkcje, zwane komplikacjami. Niektóre z komplikacji są bardziej zaawansowane, a więc rzadsze i droższe. Inne komplikacje są proste i tanie. Bardzo często tanie zegarki są projektowane tak, żeby przypominały te droższe. Jednym z takich chwytów jest wprowadzanie tanich komplikacji tak, żeby na pierwszy rzut oka przypominały te droższe. Szczególnie w zegarkach chińskich: tani "open heart" udaje drogiego tourbillona, tani "sun-moon" udaje drogie fazy Ksieżyca.

 

W przypadku tych zegarków masz podobnie. Szwajcarskie chronografy na mechanizmie Valjoux 7750 mają trzy totalizatory - upraszczając -  sekundowy, minutowy, godzinowy. Proste chronografy kwarcowe mają tylko dwa totalizatory - sekundowy i minutowy. Ale mają też prosty wskaźnik czasu 24 godzinnego. I ten wskaźnik czasu 24-godzinnego można zaaranżować tak, żeby całość udawała prestiżowego Valjoux 7750 - tak zostało to zrobione w trzech zaproponowanych przez Cię zegarkach. Można też dokonać innej aranżacji - jak w tym jednym Citizenie, który nie udaje niczego.

 

I to jest ta ulotna cecha, bo rekcje na "udawany" design mogą być trojakie:

1/ 90% ludzi: Co? Jaki stoper? Ty w ogóle kupiłeś sobie nowy zegarek?

2/ 9% ludzi: Masno! Masz zegarek, który przypomina te szwajcarskie stopery.

3/ 1/% ludzi: Fajny byłby ten zegarek, gdyby tak nie zajeżdżał chińskim designem...

 

 

CA0590-58E - oprócz tego, że jest wymiernie lepszy - zaoszczędzi Ci krytycznych uwag 1% społeczności znających się na zegarkach. (Ale też zaoszczędzi podziwu 9% społeczności w ogóle zauważających zegarki).

 

Ale to rzecz ulotna tak bardzo, że aż szkoda strzępić język...

:D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ześ się rozpisał :D dziękuje wielkie za rozjaśnienie sprawy co i jak :) . Właśnie postanowiłem wybrać AT2390-82L bardzo mi się spodobał taki elegancki, klasyczny. Rozumiem , że wszystkie wskazówki chronografu się poruszają chodzi mi o te trzy małe tarcze. Poza tym ten wskaźnik 24-godzinny w AT2390-82L nie będzie przekłamywał rzeczywistości ? , będzie on wskazywał godzinę tak jak trzeba tak ? , na przykład na głównym wskaźniku 12-godzinnym będzie godzina 3, czyli na czas 24-godzinny godzina 15, to wskaźnik 24-godzinny będzie pokazywał na swojej tarczy godzinę 15 dobrze rozumiem ?. Wybaczcie za takie pytania , lecz wole być pewny co do zakupu :D

 

 

jak dodawać pluski za wypowiedzi ? 

Edytowane przez FranzMaurer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dawać plusy, musisz mieć 50 postów B)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ok dzięki, a co do mojego pytania moglby ktos sie wypowiedzieć ? :)

W skrócie - tak, to co napisałeś w swoim poprzednim poście jest prawdą, wszystkie tarcze będą prawidłowo pokazywały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak dla mnie, jeśli jesteś pewny wyboru, to chyba sklep internetowy. Zazwyczaj w takim przypadku jest po prostu taniej niż w sklepie stacjonarnym. Gdyby jednak Ci się nie spodobał (odpukuję w niemalowane), to w przypadku zakupu w sklepie internetowym służy Ci prawo zwrotu, które realizujesz co do zasady w ciągu 14 dni od dnia otrzymania zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kupić przez internet czy lepiej w sklepie go dorwać ?

 

Mam 20 cm nadgarstek. O ile zegarki szwajcarskie/amerykańskie przychodzą z bransoletą 22 cm i mogę wyjąc ogniwo albo dwa, to zegarki z Dalekiego Wschodu nie są moimi ulubionymi. Bransolety są albo na styk, albo nawet zbyt ścisłe. 

 

Przy Twoim nadgarstku nie odważyłbym się kupić dalekowschodniego zegarka przez Internet, szczególnie małego (sugerowałem w poprzednich postach, żebyś brał 45 mm).


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek już w domciu ! piękny oraz elegancki pfu pfu na psa urok :D kupiłem go w sklepie stacjonarnym jednak jest to lepsza opcja :) Dziękuje wszystkim za pomoc !

 

Citizen AT2390-82L

Edytowane przez FranzMaurer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pics, or it didn't happen!


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak jest, bez pikczerów się nie liczy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.