Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
karlkox88

Chrono24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem zalogowany w serwisie chrono24 i znalazłem tam interesujący mnie zegarek, który zamierzam kupić. Zegarek wystawiony jest na sprzedaż przez Włocha. Cena zegarka wyświetla mi się w złotówkach. Czy dokonując zakupu w tym serwisie, płatności dokonuję w naszej walucie czy w trakcie transakcji kwota zostanie przeliczona na Euro?

Edytowane przez karlkox88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Włochy to w Euro.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,tylko ja sam mam sobie kwotę, która mi się wyświetla w złotówkach, przeliczyć na Euro czy to zrobi się z automatu samo-w trakcie transakcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,tylko ja sam mam sobie kwotę, która mi się wyświetla w złotówkach, przeliczyć na Euro czy to zrobi się z automatu samo-w trakcie transakcji?

Działasz na smartfonie czy komputerze stacjonarnym?

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,tylko ja sam mam sobie kwotę, która mi się wyświetla w złotówkach, przeliczyć na Euro czy to zrobi się z automatu samo-w trakcie transakcji?

Z automatu, dowiesz się też ile zapłacisz za przesyłkę, posprawdzaj wszystko dokładnie przed finalizowaniem transakcji, mi w trakcie finalizowania podnieśli cenę za przesyłkę z 20 na 50 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena wyswietlona w złotówkach z automatu przeliczyła sie z ceny podanej przez sprzedającego w EUR pr po kursie w PLN który jest na chrono 24

warto sprawdzic aktualny kurs EUR

najlepiej samemu kupic euro i dokonac  transakcji w UER jeżeli jest mozliwośc dokonania tego przez  usługęTrusted Checkaut na chrono to polecam, bo to rachunek powierniczy  z którego Chrono 24 zapłaci ja dostanie od ciebie informacje ze zegarek masz u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w wersji stacjonarnej za pośrednictwem Chrono24 poprosić o wycenę. Masz, wtedy czarno ma białym cenę zegarka w Euro wraz z ewentualnym kosztem dostawy. Możesz także napisać do sprzedawcy, proponując mu swoją cenę zakupu. Aby sprawdzić na szybko cenę w Euro, wystarczy wejść na ten sam portal w wersji np. niemieckiej. Pytając sprzedawcę o cenę upewnij się także, czy zegarek mają na 100% na miejscu. Zielona kropka nie zawsze oznacza, że na pewno go u siebie mają...:)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec, warto otworzyć sobie konto wielowalutowe i połączyć je z kartą debetową (koniecznie debetową), gdyż banki za przewalutowanie z PLN na EURO pobierają kosmiczne prowizje w wysokości od 4 do 6% (dotyczy płatności z konta złotówkowego oraz karty kredytowej!).

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem zegarek na chronosie za 2000zł to za przwalutowanie zapłaciłem ok.100zł

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to spore koszty dodatkowe. Nie brałem ich pod uwagę.. Lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem EUR na zakup i koszt przesyłki  w kantorze po zdecydowanie lepszym kursie, wpłaciłem na konto walutowe, przelałem na konto Trusted Checkaut   zapłaciłem prowizje w banku za przelew zagraniczny (grosze) i to był mój jedyny koszt

Po otrzymaniu zegarka dałem zgode na przekazanie pieniędzy sprzedawcy i na tym koniec.Wszystko za pośrednictwem Chrono24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem EUR na zakup i koszt przesyłki  w kantorze po zdecydowanie lepszym kursie, wpłaciłem na konto walutowe, przelałem na konto Trusted Checkaut   zapłaciłem prowizje w banku za przelew zagraniczny (grosze) i to był mój jedyny koszt

Po otrzymaniu zegarka dałem zgode na przekazanie pieniędzy sprzedawcy i na tym koniec.Wszystko za pośrednictwem Chrono24.

Czy w przypadku Trusted checkout sygnał o możliwości zwolnienia pieniędzy idzie od Ciebie czy od kuriera ( klient odebrał paczkę ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy w przypadku Trusted checkout sygnał o możliwości zwolnienia pieniędzy idzie od Ciebie czy od kuriera ( klient odebrał paczkę ) ?

Robert, kliknięciem na Chrono24 potwierdzasz realizację dostawy. Jeżeli tego nie uczynisz, a nie zgłosisz reklamacji, Chrono przeleje środki do dostawcy w przeciągu o ile się nie mylę 7 lub 14 dni od potwierdzenia odbioru przesyłki przez kuriera.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki zegarek Ci interesuje? Może znajdziemy go w Polsce?

Interesował mnie Eberhard Traversetolo vitre. Kilka modeli jest dostępnych u polskich sprzedawców, ale ten konkretny był niestety tylko u Niemca.. No i go nabyłem. Ogólnie transakcja miła, szybka i pewnie jeszcze nie raz skorzystam z chrono24. Jedyny mój błąd, ale popełniony świadomie, to przelew z konta złotówkowego z niekorzystnym przewalutowaniem.. Było,minęło..Czasomierz jest już u mnie i to się tylko liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, kliknięciem na Chrono24 potwierdzasz realizację dostawy. Jeżeli tego nie uczynisz, a nie zgłosisz reklamacji, Chrono przeleje środki do dostawcy w przeciągu o ile się nie mylę 7 lub 14 dni od potwierdzenia odbioru przesyłki przez kuriera.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Można np. w banku Pekao otworzyć kartę wielowalutową. Do tego otwierasz sobie rachunki w walutach jakie cię interesują. Bank ma swój kantor z b. atrakcyjnymi kursami przewalutowań - nawet w smatfonie kupujesz waluty przez ten kantor. Taka karta automatyczie rozpoznaje w jakiej walucie jest transakcja i z danego konta pobiera środki - nic nie trzeba przestawiać, przełączać czy zmieniać. Kilka lat temu byli jedyni z taką kartą; być może teraz jakieś inne banki tak proste rozwiązania też już mają.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w tym banku nic nie jest „ bardzo atrakcyjne”...

A konkurencja jest ...dziś prawie każdy bank ma kartę wielowalutową i tak pekao 4 waluty a konkurencja 140 walut...jest też Revolut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może i tak, aż ak bardzo nie śledzę całego rynku. Niemniej, taki Citi wymaga ręcznego przełączania między kontami (fakt, można to w aplikacji chyba też zrobić). Revolut? Mam, ale jeszcze nigdy nie użyłem. Naprawdę ptrzebna komuś waluta Dżibuti czy np. RPA? Bądźmy szczerzy, 99% klientów używa USD, EUR, CHF i GBP. Do tego jak to zasilasz? Przecież nie od razu, tylko musi byc przelew z zewnątrz, czyli trzeba czekać. Sama karta Revoluta to jeszcze ok, ale przestrzegam przed trzymaniem czegokolwiek w banku Revolut, jeśli takowy otworzą. 

 

Ja ostatnio płaciłem na lotnisku w Polsce złotówkami, potem we Włoszech euro, i w Szwajcarii frankami. I to wszędzie bez karty, tylko poprzez Apple Pay w telefonie (Revolut też działa przez Apple Pay?). A, w Pekao masz jeszcze rachunek w jenach, dolarach kanadyjskich czy australijskich, więc wcale nie 4 waluty. Do tego z kartą Pekao masz wypłaty za darmo na całym świecie. Revolut też pozwala za darmo wypłacać?

 

Btw, nie jestem pracownikiem tego banku. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak zabezpieczyć się przed odebraniem dobrego fejka? Nawet jeśli zaregauję w ciągu minut po odbiorze - Chrono wstrzyma przelew - a druga strona sporu zarzuci mi,że podmieniłem zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko nagrac video z otwierania "zaplombowanej" przesyłki.

Nie wiem jak jest na chrono, ale pay pal wypina sie na sprzedawce i kupujacy "zawsze" ma racje. To jest przykre. Podejrzewam, ze na chrono jest tak samo, czyli nie ma sie co przejmowac co powie sprzedawca oszust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko nagrac video z otwierania "zaplombowanej" przesyłki.

Nie wiem jak jest na chrono, ale pay pal wypina sie na sprzedawce i kupujacy "zawsze" ma racje. To jest przykre. Podejrzewam, ze na chrono jest tak samo, czyli nie ma sie co przejmowac co powie sprzedawca oszust

Nie jest tak samo. Chrono 24 zabezpiecza również sprzedającego. Jak pojawia się roszczenie kupującego to chrono24 weryfikuje to ze sprzedającym i na podstawie dowodów/arbitrażu podejmuje decyzje i dopiero jeśli przyzna rację kupującemu,zwolni środki z konta powierniczego. Poza tym mają też sposoby by sprawdzić czy to jest potencjalny przekręt. Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.