Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

(Bitwa zamknięta) Wyzwanie "Tarcza, makro", @ clusca vs @TigerBear

bitwa  

30 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

"TARCZA, MAKRO"

Zapraszam do oglądania i głosowania!!!

 

 

 

Zdjęcie nr 1

post-107633-0-80221400-1555959860_thumb.jpg

 

 

Zdjęcie nr 2

post-107633-0-50610300-1555959891_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ostatnie podbicie na dobicie. Chociaż ponoć leżącego się nie kopie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitwę wygrywa.... @TigerBear (18:8)

 

 

 

Gratuluje obu zawodnikom, i przypominam że trwają inne bitwy w których można oddać swój głos.

Te "nieczynne" mają w tytule (Bitwa zamknięta)

:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duży dylemat miałem, bo oba zdjęcia ładne , brawo dla zwycięzcy , ten citek jeszcze nie jedeną bitwę wygra 


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Podziękowania dla wszystkich głosujących :)

Dziękuję również szanownemu Przeciwnikowi, tym bardziej, że niejako wymusiałem na Nim ten temat :)

Oczywiście obiecuję poprawę :) Następne starcie będzie oparte na fotce aktualnej, nie z archiwum.

 

Marek, również dzięki.

ten citek jeszcze nie jedeną bitwę wygra

 

O tak. Jest bardzo fotogeniczny, tzn. był :)

Ale mam sporą kolekcję zdjęć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję obu Panom :) Zazdroszczę sprzętu do takich ujęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, jeszcze raz dziękuję za wspólną zabawę oraz gratuluję słusznej wygranej. Poćwiczę jeszcze nieco i za czas jakiś z pewnością jeszcze poproszę Cię o wspólną walkę w dziedzinie "makro". Tymczasem pozostają mi widoczki i portrety :)

Dziękuję również wszystkim głosującym za udział :) Oczywiście serdeczne podziękowania dla Mistrza Yody, bez którego nasze fotograficzne potyczki nie byłyby możliwe.

 

Masu, wbrew pozorom sprzęt nie jest aż taki ważny, można kombinować na różne sposoby. U mnie na przykład wyposażenie "studia" wyglądało w taki sposób:

 

40728162273_916f1296a3_o.jpg

 

Czyli pierścienie pośrednie z Aliexpress, latarka z Aliexpress, zegarek (nie z Aliexpress ;) ) oraz czarna podkładka pod myszkę wykorzystana jako tło. Dodatkowo oczywiście aparat (leciwe już, biorąc pod uwagę tempo zachodzących w świecie elektroniki zmian, Fuji) oraz standardowy obiektyw 18mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Dzięki , Maćku.  Czekam zatem  :)

 

Co do sprzetu, to ... Pentax K-3 II i...

 

63718955378238541369.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takiego Tamrona, również z Pentaxem (K10D). Bardzo fajne szkiełko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Pentaxy są najlepsze, tylko niezależni nie robią do nich szkieł :)

Ten tamron jest ok, ale dopiero od f5. Poniżej aberruje jak szlag. Przynajmniej mój egzemplarz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem szkło do Canona. 50 tysięcy PLN :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentaxy są najlepsze, ......

 

Pstrykam Galaxy i też wszystko widać :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Są i droższe, ale... kogo na to stać.

Canon ma chyba najlepszą szklarnię, ale w puszkach nie ma w czym wybierać. Zwłaszcza w APS-C.  Z FF już lepiej.


Pstrykam Galaxy i też wszystko widać :P:D

Bo Galaxy dobry jest. Mój Note bardzo lądne zdjęcia robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Galaxy dobry jest. Mój Note bardzo lądne zdjęcia robi :)

Ooo właśnie też mam obiektyw Note f8 :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masu, wbrew pozorom sprzęt nie jest aż taki ważny, można kombinować na różne sposoby. U mnie na przykład wyposażenie "studia" wyglądało w taki sposób:

 

 

Czyli pierścienie pośrednie z Aliexpress, latarka z Aliexpress, zegarek (nie z Aliexpress ;) ) oraz czarna podkładka pod myszkę wykorzystana jako tło. Dodatkowo oczywiście aparat (leciwe już, biorąc pod uwagę tempo zachodzących w świecie elektroniki zmian, Fuji) oraz standardowy obiektyw 18mm :)

O proszę, niecały miesiąc temu się biłem z myślami czy brać te pierścienie do Fuji X-T10. Chyba właśnie przekonałeś, zwłaszcza że koszt to koło 100zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem coś około 80 PLN na Alliexpress, jednak jestem usatysfakcjonowany jedynie w połowie. Jeden z pierścieni działa poprawnie, drugi niestety szwankuje (coś chyba nie tak ze spasowaniem pierścienia lub ze stykami elektrycznymi, bo po podpięciu obiektywu i włączeniu aparatu najczęściej mignie wyświetlacz i zero kontaktu między obiektywem a body). Zresztą podobnych przypadków jest dość sporo opisanych w necie.

 

Osobiście zastanowiłbym się kupując pierścienie raz jeszcze, czy nie nabyć oryginałów do Fuji. A w ogóle to chyba muszę zmienić system, bo za cenę obiektywu makro 1:1 w Fuji można już kupić naprawdę fajny zegarek ;)

 

BTW, też używam X-T10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Kupcie Panowie po obiektywie 80 mm 2.8 Fujinona i po sprawie :)

Jest drogi, to fakt, ale są tacy, którzy okrzykneli to szkło najlepszym macro na świecie. Nie miałem przyjemności testować, ale oglądając fotki...

Jeśli jest tak dobry ( lub lepszy ) jak Sony 90 2.8 G, to coś na rzeczy musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.