Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Liquid

Glycine Combat 6 Classic Moonphase

Rekomendowane odpowiedzi

   Witam właśnie otrzymałem czasomierz Glycine Combat 6 Classic Moonphase GL0113 i patrząc na mechanizm zauważyłem że posiada mechanizm caliber no. GL 224 na 26 kamieniach (inetrnet mówi o 25 w tym mechanizmie ) widziałem również owe zegarki z caliber no. 280 na 24 kamieniach gubię się już w tym wszystkim ponieważ jestem laikiem w temacie mechanizmów kalibrów itd. więc zwracam się z prośbą o pomoc do Was aby ustalić :

 

  1.Czy jest AUTENTYCZNY :)

  2.Czy mogę zegarek dokręcać ręcznie ponieważ ma taką możliwość

  3.Jak ustawić fazy księżyca krok po kroku gdyż papierologii w full secie jak na lekarstwo  :)))

 

  Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

post-106170-0-14171800-1555965589_thumb.jpg

post-106170-0-02193000-1555965715_thumb.jpg

post-106170-0-86740600-1555965721_thumb.jpg

post-106170-0-96990500-1555966191_thumb.jpg

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  1.Czy jest AUTENTYCZNY :)

  2.Czy mogę zegarek dokręcać ręcznie ponieważ ma taką możliwość

  3.Jak ustawić fazy księżyca krok po kroku gdyż papierologii w full secie jak na lekarstwo  :)))

 

Są tutaj bardziej światli ode mnie, ale jako zadowolony użytkownik takiego czasomierza, uważam, że:

 

1. Tak.

2. Tak.

3. Ustawiasz tak, jak dzień tygodnia. W pozycji koronki 0 - nakręcasz, w pozycji 2 - ustawiasz godzinę, w pozycji 1 - pośredniej - w jedna stronę ustawiasz dzień miesiąca, a w drugą - fazę Księżyca.

 

Zamieszanie z mechanizmami jest spowodowane zaprzestaniem "eksportu" mechanizmów ETA 2824 i zastąpieniem ich przez Sellitę SW-200. Kalibry Glycine oparte są o te werki. SW-200 jest ulepszoną (z dodanym jednym kamieniem) ETĄ 2824. Zdarzają się werki z nowym mechanizmem i starym wahnikiem.

http://calibercorner.com/glycine-caliber-gl-224/

:D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tutaj bardziej światli ode mnie, ale jako zadowolony użytkownik takiego czasomierza, uważam, że:

 

1. Tak.

2. Tak.

3. Ustawiasz tak, jak dzień tygodnia. W pozycji koronki 0 - nakręcasz, w pozycji 2 - ustawiasz godzinę, w pozycji 1 - pośredniej - w jedna stronę ustawiasz dzień miesiąca, a w drugą - fazę Księżyca.

 

Zamieszanie z mechanizmami jest spowodowane zaprzestaniem "eksportu" mechanizmów ETA 2824 i zastąpieniem ich przez Sellitę SW-200. Kalibry Glycine oparte są o te werki. SW-200 jest ulepszoną (z dodanym jednym kamieniem) ETĄ 2824. Zdarzają się werki z nowym mechanizmem i starym wahnikiem.

http://calibercorner.com/glycine-caliber-gl-224/

:D

czyli mam starszy czy "młodszy" model ?

 

A co do faz księżyca to już wiem tylko jak ustawić księżyc i mieć pewność że jest ok , kalendarz księżycowy już mam tylko jak na zegarku ustawić żeby było równo pełnia bo jest sporo kliknieć księżyca

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do faz księżyca to już wiem tylko jak ustawić księżyc i mieć pewność że jest ok , kalendarz księżycowy już mam tylko jak na zegarku ustawić żeby było równo pełnia bo jest sporo kliknieć księżyca

 

Masz 29 1/2 kliknięć Księżyca (59 na dwa miesiące). Zerujesz tak, aby nie było Łysego widać. Dziś jest 18 dzień miesiąca księżycowego. Klikasz 18 razy. Za 11 dni sprawdzasz, czy Księżyc ładnie zaszedł za horyzont. Regulujesz w miarę potrzeby.

 

Feler w prostych zegarkach z fazami Księżyca jest taki, że "rozliczane" są one co dwa miesiące, a w dodatku zmieniają się skokowo o północy, więc nie będziesz miał perfekcyjnego ustawienia.

 

Dlatego trzeba zbierać kasę na Schaumburga: https://zegarkiipasja.pl/artykul/1086-schaumburg-moon-meteorite

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie dotyczące wprawdzie faz księżyca ale chyba temat pokrewny: kalendarz. Czy mógłby ktoś z szacownego grona zegarkowiczów wytłumaczyć mi o co kaman z zegarkami typu obracane kalendarium albo dni tygodnia? Czy to się obraca za pomocą koronki, czy mechanizm to obsługuje? Raczej chyba to nie mechanizm, bo to by była nie lada komplikacja.
post-109103-0-15751100-1556024126_thumb.jpg

Edytowane przez Parsek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii dokręcania byłbym ostrożny bo sellita tego nie lubi


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 29 1/2 kliknięć Księżyca (59 na dwa miesiące). Zerujesz tak, aby nie było Łysego widać. Dziś jest 18 dzień miesiąca księżycowego. Klikasz 18 razy. Za 11 dni sprawdzasz, czy Księżyc ładnie zaszedł za horyzont. Regulujesz w miarę potrzeby.

 

Feler w prostych zegarkach z fazami Księżyca jest taki, że "rozliczane" są one co dwa miesiące, a w dodatku zmieniają się skokowo o północy, więc nie będziesz miał perfekcyjnego ustawienia.

 

Dlatego trzeba zbierać kasę na Schaumburga: https://zegarkiipasja.pl/artykul/1086-schaumburg-moon-meteorite

 

:) Schaumburg piękny ale jak szaleć to szaleć !

post-106170-0-89821300-1556036632_thumb.jpg

 

Chciałem kupić Ball'a  ale uznałem że trochę za drogi jak na moją skromną kieszeń :)

post-106170-0-18112200-1556036815_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.