Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Sikuś

Zegarki OLX- użytkownik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie na temat zegarków wystawionych przez n/ w użytkownika olx. Cena jest adekwatna do wartości czy przesadzona. W szczególności dot. Omega Seamaster 30 1964 oraz Omega seamaster Satin Black 1965.

 

https://m.olx.pl/oferty/uzytkownik/h3FD/

 

Napaliłem się na zakup kolejnego zegarka, a pierwszego Vintage, ale jeszcze tyle mam "zdrowego rozsądku", że przynajmniej postanowiłem zadać pytanie zegarkomaniakom z dużo większym doświadczeniem i wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są po generalnym remoncie, malowane tarcze.

Przeszacowane.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jaka jest realna wartość zegarków Omega z lat '60 po generalnym remoncie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonersko?, znikoma, tego typu zegarki kupują Ci co dają się nabrać.

Oryginały nie występowały nawet w takich kolorach.

Oczywiście można kupić i nosić..ale one przypominają auta z giełdy po dachowaniu i remoncie :)

Co powiesz jak za kilka miesięcy farba zacznie odpadac?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że dałem się zrobić za ciu... tzn. głupka.

 

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Jestem bogatszy o wiedzę i w sumie o prawie wydane pieniądze. Nie pozostaje mi nic innego jak odpuścić na jakiś czas szukanie vintage z moją niewielką ( jak narazie- mam nadzieję) wiedzą na temat zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mozna zarzucic temu Pie Pan ?  Yoda ,ceny na  zegarki vintage strasznie poszly do gory, od poczatku tego  roku

post-108764-0-73793300-1556086742_thumb.jpg

post-108764-0-79568400-1556086764_thumb.jpg

post-108764-0-06158300-1556086786_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania, co ta Omega ma wspólnego z prezentowanym przez autora tematu?

 

P. S Oryginalne, poszukiwane modele vintage zawsze były drogie...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , pisze majac Skandynawie jako punkt odniesienia .  Jest  trend lokowania pieniedzy w zloto , stare zegarki ,stare samochody ,itp . Banki zamiast placic odsetki , pobieraja oplaty za trzymanie u nich nominalow . 


Ta Omega nie ma zwiazku z poprzednim  pytaniem , tylko sama pyta ekspertow  , czy jest oryginalna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrznej strony dekla nie widać..

Może składak?

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , pisze majac Skandynawie jako punkt odniesienia . Jest trend lokowania pieniedzy w zloto , stare zegarki ,stare samochody ,itp . Banki zamiast placic odsetki , pobieraja oplaty za trzymanie u nich nominalow.

Mając Polskę za punkt odniesienia to trend "lokowania" w stare samochody jest już od dawna, tylko z nieco innych przyczyn. Nie polecam.

 

"Lokowania" w stare zegarki, takie jak ten z tytułu postu również nie polecam.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lokować" w zegarki to można jak były zrobione dla kogoś z dynastii Oldenburg-Romanow ;) w innym przypadku raczej stracisz, lepiej kupić kawałek ziemi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lokować" w zegarki to można jak były zrobione dla kogoś z dynastii Oldenburg-Romanow ;) w innym przypadku raczej stracisz, lepiej kupić kawałek ziemi :)

 

Szybko bys zmienil zdanie , jak bys zobaczyl na jakim poziomie zyja   ci , co lokuja nominaly w zegarki vintage . Ja od takiego jednego kupuje i wiem co pisze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak odpuścić na jakiś czas szukanie vintage z moją niewielką ( jak narazie- mam nadzieję) wiedzą na temat zegarków.

Może nie szukaj na OLX, bo ta zabawa przypomina rosyjską ruletkę. Popatrz na forumowy bazarek, tu pojawiają się ciekawe propozycje. I co ważne, znacznie bezpieczniejsze od wspomnianejgo targowiska :huh:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo kto mial Omege w Polsce w latach 50-70 .  Skad "kolekcjoner" z OLX wezmie oryginala w dobrym stanie , tanszego niz w kraju pochodzenia ? To tak jak z samochodami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko bys zmienil zdanie , jak bys zobaczyl na jakim poziomie zyja   ci , co lokuja nominaly w zegarki vintage . Ja od takiego jednego kupuje i wiem co pisze .

Gość luksusowo żyje właśnie między innymi z Ciebie, znaczy twoich pieniędzy, nie wiesz jednego, ile on płaci za swoje znaleziska, ale pewnie max 20% tego za ile sprzedaje Tobie, tak powstaje duży zysk, ale w tym momencie kończy się niestety sielanka, gdyż jesteś już na szczycie łańcucha pokarmowego po którym jest już tylko spadek B) możesz mi nie wierzyć, ale ostatnio byłem na targu świadkiem jak baba przyniosła handlarzowi reklamówkę zegarków (!!) ( dobrze nie widziałem ale było tam na pewno kilka zacnych rusków) po czym on to wszystko kupił od niej za 20 zł ( słownie: dwadzieścia złotych !!!), przy okazji złorzecząc do niej że sam badziew to jest i to jest lokata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość luksusowo żyje właśnie między innymi z Ciebie, znaczy twoich pieniędzy, nie wiesz jednego, ile on płaci za swoje znaleziska, ale pewnie max 20% tego za ile sprzedaje Tobie, tak powstaje duży zysk, ale w tym momencie kończy się niestety sielanka, gdyż jesteś już na szczycie łańcucha pokarmowego po którym jest już tylko spadek B) możesz mi nie wierzyć, ale ostatnio byłem na targu świadkiem jak baba przyniosła handlarzowi reklamówkę zegarków (!!) ( dobrze nie widziałem ale było tam na pewno kilka zacnych rusków) po czym on to wszystko kupił od niej za 20 zł ( słownie: dwadzieścia złotych !!!), przy okazji złorzecząc do niej że sam badziew to jest i to jest lokata :)

 

Jak sie najaram na jakis ladny ,oryginalny zegarek vintage , to to ile wlasciciel wczesniej  za niego zaplacil, jest ostatnia rzecza jaka mnie interesuje . Zegarki vintage ,to drogie hobby !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie najaram na jakis ladny ,oryginalny zegarek vintage , to to ile wlasciciel wczesniej za niego zaplacil, jest ostatnia rzecza jaka mnie interesuje . Zegarki vintage ,to drogie hobby !!

To zainteresuj się zegarkami militarnymi. To faktycznie temat inwestycyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.