Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sanik

Chopin

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jaki zegarek taka recenzja......

 

 

"I had a close look at Chopin’s pocket watch in the museum and became a bit puzzled. Not only because the engraving has been made in two or three different styles, but more because it reads that it was a gift to Chopin on January 3rd, 1820, while he was the age of 10. Born on March 1st, 1810, however, he was only 9 years old at the date engraved in the watch, not 10. Then as well, I find it a bit strange that Chopin’s name, like the rest of the engraving, was in French while he still lived in Poland at that time and was known by his Polish name. The Italian-born singer Angelica Catalani should have presented the watch as a souvenir of his concert. I couldn’t find proof in her bibliography that she’d ever been in Poland. Well, nothing important of course. I understand that it’s all a long time ago and times were very different back then. On with the Chopin Op. 10 No. 12."

 

Nie mógł znależć biedulek informacji czy była w Polsce, mnie to zajęło...minutę.....A i dedykacja w języku francuskim dziwi pana redaktora, mnie dziwi że ktoś taki się bierze za pisanie recenzji..

 

"Podczas podróży koncertowej w latach 1819-1820 Catalani odwiedziła Warszawę, Lwów, Krzemieniec, Wilno i Kraków. 21 listopada 1819 r. przybyła do Warszawy, gdzie dała cztery koncerty cieszące się wielkim powodzeniem."

http://pl.chopin.nifc.pl/redirect/1,7407

 

Skąd pan pismak miał wiedzieć że od XVIII wieku język francuski był językiem międzynarodowym, przede wszystkim w środowisku ludzi dyplomacji i kultury.

A już szczytem jest poziom wiedzy matematycznej tego "pismaka", 20-10, daje wynik 9 według pana Gerarda...

 

 

"Fratello" powinno zmienić nazwę na "Farinello" :lol: -też cienko śpiewał :P 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Farinelli

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - ale to nie "pismak" od historii muzyki klasycznej ale człowiek zajmujący się zegarmistrzostwem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - ale to nie "pismak" od historii muzyki klasycznej ale człowiek zajmujący się zegarmistrzostwem. 

Adrian, to nie usprawiedliwienie, ja też nie jestem specem od muzyki, a sprawdzenie zajęło mi jak pisałem , minutę, co do języka dedykacji i działań matematycznych, wybacz, ale to dyskwalifikacja, gościowi brak elementarnej wiedzy ogólnej a bierze się za pisanie ,,,,

To groteska.

 

Jeśli Jego wiedza ogólna jest żadna, to podobnie jest pewnie z zegarmistrzowską i napisane przez Niego recenzje to stek farmazonów, nie kupuję tego...

 

P,S A  póżniej młodzi użytkownicy zarzucają na forum  " bo na zagranicznym portalu napisali inaczej..", ano napisali, niestety coraz częściej co im ślina na język przyniosła... i za co skasowali pieniądze 


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do dat, to akurat "pan pismak" doszukiwał się chyba jakiegoś smaczku i nieścisłości, bo napisał, że Chopin dostał zegarek 3 stycznia 1820r., a urodził się 1 marca 1810r., czyli dostał zegarek przed dziesiątymi urodzinami -_- Jakby to była jakaś ważna informacja...

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no wszystko racja, ale nie dyskredytowałbym FW jako zegarkowego "źródła", jednego z wielu. 

Dla nas Fryderyk Chopin to narodowy skarb. Dla innych niekoniecznie. Miło, że zauważył jego "Polskość" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no wszystko racja, ale nie dyskredytowałbym FW jako zegarkowego "źródła", jednego z wielu. 

Dla nas Fryderyk Chopin to narodowy skarb. Dla innych niekoniecznie. Miło, że zauważył jego "Polskość" ;)

Nie dyskredytuje, stwierdzam fakt, ktoś to napisał, ktoś zatwierdził publikację.

Dla innych też, w każdym zakątku świata Chopin to znana "marka".

 

Ciekawe jaki był koszt napisania tej recenzji ( przeloty, utrzymanie w Warszawie, wynagrodzenie dla "autora"- 1000, 2000$?)

 

Reasumując, obrazowo, lepszą recenzję bym napisał przy użyciu telefonu podczas porannej wizyty w toalecie....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do dat, to akurat "pan pismak" doszukiwał się chyba jakiegoś smaczku i nieścisłości, bo napisał, że Chopin dostał zegarek 3 stycznia 1820r., a urodził się 1 marca 1810r., czyli dostał zegarek przed dziesiątymi urodzinami -_- Jakby to była jakaś ważna informacja...

To było napisane w kontekście dedykacji ma deklu która mówi o wieku 10, a nie miał wtedy jeszcze skończonych 10. Dlatego to zainteresowało dziennikarza. Także teoria Yody w łeb.. Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To było napisane w kontekście dedykacji ma deklu która mówi o wieku 10, a nie miał wtedy jeszcze skończonych 10. Dlatego to zainteresowało dziennikarza. Także teoria Yody w łeb..

Filip, i Ty też liczyć nie potrafisz do 10?

"Zainteresowało dziennikarza" ...a most przy Tamce też go zainteresował ?, mógł napisać w recenzji....

Ładny jest.

I bez jaj, "dziennikarza"  :D  :D  :D

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie bardzo rozumiem, jaki to polski zegarek skoro Swiss made jest na tarczy?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkaradne to okrutnie. Poza tym dlaczego musi być napisane po angielsku? Kiedyś polskie zegarki miały napisy po polsku, rosyjskie miały cyrylicę a teraz wszystko leja angielszczyzną. Tfu!


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meh, dziadostwo :)


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórzę swoją opinię, którą dałem przy okazji tematu dot. XV Spotkania Rocznego, gdzie ów Chopin był prezentowany:

 

Powiem tak, z racji ilości sztuk pewnie będą to zegarki kolekcjonerskie. Podchodząc zatem w ten sposób to to jest kawał sztuki zegarmistrzowskiej z wyższej półki, o czym też może świadczyć cena,ale ja zostawiam na boku. Świetnie wykonany, z dbałością o szczegóły, detale. Był to co prawda egzemplarz prototypowy, zatem te 56 szt. produkcji będą jeszcze lepsze. Na mym nadgarstku ok 17,5cm prezentuje się... jak widać :)Dla mnie ok. W mojej ocenie świetny zegarek, polecić go jednak pewnie można z racji ceny... nielicznym, ale wart zapoznania się z nim i docenienie rodzimej sztuki zegarmistrzowskiej pomimo napisu Swiss made:) 

 

Dodatkowo w tym miejscu napiszę, że gorąco Chłopakom wtóruję by się rozwijali. Zegarek pewnie nie jest dla każdego z uwagi na jego cenę. Niemniej oceniając sam zegarek, pomysł i wykonanie (także dobór materiałów) to jestem pełen uznania. Zegarek ma wiele smaczków, które odkrywa się z czasem.

 

Poniżej link do Etiudy Rewolucyjnej Chopina byście mogli złapać odpowiedni klimat do obcowania z tym czasomierzem :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=c2i_QmgAJn0


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Etiuda Rewolucyjna to wybitne dzieło i jako takie ma właściwość uszlachetniania tych mniej udanych w swoim towarzystwie :)

Koncepcja stylistyczna zegarka typu open heart nie ujęła mnie zbytnio. Projekt jest dla mnie kontrowersyjny estetycznie.

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś na żywo?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Na mym nadgarstku ok 17,5cm prezentuje się... jak widać :)Dla mnie ok. W mojej ocenie świetny zegarek, polecić go jednak pewnie można z racji ceny... nielicznym, ale wart zapoznania się z nim i docenienie rodzimej sztuki zegarmistrzowskiej pomimo napisu Swiss made:) 

 

Może wrzucisz jak się prezentuje na Twoim nadgarstku, bo... no nie widać  ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wrzucisz jak się prezentuje na Twoim nadgarstku, bo... no nie widać  ;) .

Nie ma sprawy, proszę:)

 

post-5058-0-14885500-1560286461_thumb.jpg


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej opinii zegarek prezentuje się słabo od strony wizualnej, o mechanicznej nie mam zdania.

Projekt typowo komercyjny.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to co pisałem wyżej, widziałeś zegarek na żywo? Inne wrażenie robi niż na zdjęciach;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to co pisałem wyżej, widziałeś zegarek na żywo? Inne wrażenie robi niż na zdjęciach;) :)

Podobnie jaki ja, na żywo jestem miłym gościem :P

 

Nie, nie widziałem na żywo, ale nie wypowiadam się na temat precyzji wykonania detali (te zapewne są na wysokim poziomie), tylko oceniam od strony wizualnej.

 

Osobiście "bał bym się go nosić" by nie zostać posądzonym o posiadanie chińskiego szkieletona za kilka $.

Tak go widzę.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Widziałem zegarek na żywo na spotkaniu.

Piękna historia którą opowiedział właściciel marki (która mnie nie urzekła) ale na pewno będzie miała wielu zwolenników i na pewno zegar sprzeda się na pniu!

Ale, żeby nie było. Właściciele odrobili tym razem lekcje i naprawdę jeśli chodzi o mechanizm, projekt itd to kawałek dobrej roboty. Na żywo był prototyp, który był naprawdę dobrze wykonany, mechanizm bardzo ładny, tarcza, wskazówki... nie ma do czego się przyczepić jeśli chodzi o wykonanie naprawdę.

Mimo wszystko, nawet gdyby ten zegarek kosztował 1/10 swojej ceny ja bym go nie kupił (no dobra mechanizm - wiem) ale jeśli chodzi o sam fakt jak na niego patrzę. Nie wzbudza we mnie żadnych emocji, ot kolejny "patriotyczny" zegarek...

 

rd6Ydjv.jpg

 

05Pixi9.jpg

 

 

 

 

 

QBTNS6m.jpg

 

UeFcCys.jpg

 

oIeTbXh.jpg

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

A widziałeś na żywo?

Nie widziałem, ale po prostu nie podobają mi się tarcze typu open heart, a w Chopinie razi mnie dodatkowo nieregularny kształt dziury w tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, ale po prostu nie podobają mi się tarcze typu open heart, a w Chopinie razi mnie dodatkowo nieregularny kształt dziury w tarczy.

Ma to swoją głębię, o czym mówili twórcy tego projektu podczas spotkania:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, wysoka cena musi mieć swoje uzasadnienie, zresztą pawie do wszystkiego da się dorobić odpowiednią historyjkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.