Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sanik

Polska marka Chopin

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki z Błonie mają ambicje. I dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym mnie znał języka Szekspira, lecz na stronie polskiej marki przydałoby się parę słów w języku Szopena.

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym mnie znał języka Szekspira, lecz na stronie polskiej marki przydałoby się parę słów w języku Szopena.

Peut-être bientôt sera en français?

Może już wkrótce będzie po francusku? ;)

No i ta cena prawie 55.000 zł, może być kłopot z trafieniem pod "polskie strzechy"... 

Pewnie stąd brak polskiego tekstu i napis "SWISS MADE"?

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peut-être bientôt sera en français?

Może już wkrótce będzie po francusku? ;)

No i ta cena prawie 55.000 zł, może być kłopot z trafieniem pod "polskie strzechy"... 

Pewnie stąd brak polskiego tekstu i napis "SWISS MADE"?

 

"Desing" ten sam, co starożytnej firmy Czapek. Jest szansa na oskubanie kilku dzianych Polonusów ;)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peut-être bientôt sera en français?

Może już wkrótce będzie po francusku? ;)

No i ta cena prawie 55.000 zł, może być kłopot z trafieniem pod "polskie strzechy"...

Pewnie stąd brak polskiego tekstu i napis "SWISS MADE"?

Trafi lub nie, jednak nazwa Szopen zobowiązuje. Strona po polsku... czy to tak wiele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafi lub nie, jednak nazwa Szopen zobowiązuje. Strona po polsku... czy to tak wiele?

Gdyby ich "targetem" byli Polacy, to na produkcie byłoby "Made in Poland", albo lepiej "Wyprodukowano w Polsce". Szybciej bym się spodziewał, po zaproponowanym francuskim, raczej języka japońskiego. Japończycy są zakochani w muzyce Chopina i jakby bardziej sowicie wyposażeni we właściwą ilość środków płatniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Desing" ten sam, co starożytnej firmy Czapek. Jest szansa na oskubanie kilku dzianych Polonusów ;)

Po to się robi takie inwestycje, tu przynajmniej jest prawidłowa ilość indeksow minutowych, bo w innych projektach firma miała z tym problem :);)

 

Sentymenty- Błonie, Legia, Chopin...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Sentymenty- Błonie, Legia, Chopin...

Można sięgać aż do Mieszka I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że markę założył Polak wcale nie oznacza, że zegarek jest polski lub nawet w kraju zaprojektowany. Myślę, że napis SWISS MADE wiele mówi.

 

W tym przypadku Polak robi interes na szwajcarskim zegarku pn. "Chopin", nawiązując nim do polskiego pianisty - Szopena.

 

Taki biznes Polaka na polskim kompozytorze bez języka polskiego w ofercie. Dla mnie to takie jakieś dziwne i byle jakie zachowanie. Tutaj nie jest istotne ilu klientów znajdzie się w kraju, a ilu za granicą, bo koszt tłumaczenia jest znikomy. Strony internetowe potrafią być w kilku językach i język polski właściwie zamknąłby temat. Pęd za kasą sprawia, że niektórzy noszą klapki na oczach zamiast na nogach i zapominają, że Polacy nie gęsi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sięgać aż do Mieszka I.

Seria "patriotyczna" jest złotą zegarkową żyłą. Przyjdzie czas i na Mieszka I. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba słoneczny będzie...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba słoneczny będzie...

Z praktyki wiem ze nawet jak zrobią kwarca i napiszą że Mieszko dostał go od Czcibora który pod Cedynią zdobył go na Hodonie to i tak się sprzeda...kilka informacji na FB i już :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki wiem ze nawet jak zrobią kwarca i napiszą że Mieszko dostał go od Czcibora który pod Cedynią zdobył go na Hodonie to i tak się sprzeda...kilka informacji na FB i już :)

To się nazywa siła propagandy i mediów w ogólności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa siła propagandy i mediów w ogólności.

Według mnie to ślepa wiara we wszystko co mówią media, ze wskazaniem na internet, bo o odmóżdzeniu społeczeństwa chyba nie warto wspominać?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od frontu wygląda trochę jak "chińskie" skeletony od Rotary

 

gs00626-21-1505125634-3458.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już na czarnej liście?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wzornictwa Chopina, czy nowych Błoni mam wrażenie, że już gdzieś to widziałem.

Za ułamek kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak założyć jakąś Horlogerie Varsovie i dopiero wtedy walić te Szopiny, Mieszki ("Mieszko, Mieszko, mój koleżko"), Moniuszki, Wole Żelazowe itp. duszeszczypatielnyje fanty? Jak już ktoś musi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto by wydał licencję? Jak wynika z tekstu, prawa licencyjne do Chopina ma Ministerstwo Kultury (ciekawe ile wzięli za to "w zegarkach"). A do Warszawy?


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.