Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ch24.pl

Chopin Opus 10 No. 12 – nowa, polska marka zegarkowa [zdjęcia live, dostępność, cena]

Rekomendowane odpowiedzi

Nad Wisłą zadebiutowała właśnie nowa, polska marka, pomyślana na skalę dotychczas niespotykaną na naszym rynku. Jej duchowym patronem został najwybitniejszy polski kompozytor – Fryderyk Chopin. Pierwszy model zaś odwołuje się do słynnej Etiudy Rewolucyjnej.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja i w języku polskim :)

Są dwa tematy na forum dotyczące tego zegarka, i opinie w znakomitej większości dalekie są od entuzjastycznych...

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/174829-chopin/

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/174830-polska-marka-chopin/

Edit

I zadebiutował raczej "model" nie marka...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja i w języku polskim :)

Są dwa tematy na forum dotyczące tego zegarka, i opinie w znakomitej większości dalekie są od entuzjastycznych...

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/174829-chopin/

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/174830-polska-marka-chopin/

Edit

I zadebiutował raczej "model" nie marka...

 

 

No promują jako markę, mają osobną stronę... 

Do mnie mocno średnio, nie podoba mi się projekt (głównie dziura w tarczy) i cena jest moim zdaniem mocno przestrzelona. 

 

No ale ma się podobać tym co kupią, a nie mi.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażając sobie 'Chopina' pomyślałem o niewielkim klasycznym zegarku z nutą ekstrawagancji a to jest jakiś cudak..

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciele marki zdaje się mają dużą wiedzę marketingową i spore możliwości na rynku PR.

Szkoda, że ich produkty nie odzwierciedlają tych zalet w stylu projektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe. Skoro często prestiż jest tak naprawdę w naszych głowach... Jeszcze okaże się, że cena to strzał w dychę.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny projekt. Rewolucyjny pomysł. Piękny mechanizm. Może odrobinę za dużo symboliki jak na jeden zegarek. 

Polonusów i miłośników  cena nie zabije. Tak niską limitację mogli opakować w białe złoto i zrobić +40k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny projekt. Rewolucyjny pomysł. Piękny mechanizm. Może odrobinę za dużo symboliki jak na jeden zegarek.

Polonusów i miłośników cena nie zabije. Tak niską limitację mogli opakować w białe złoto i zrobić +40k.

Mechanizm tak, ale reszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kicz ma wzięcie, sprzeda się.

Co do "symboliki" to znak rozpoznawczy producenta, w pierwszym projekcie zegarek miał 35 indeksów minutowych na tarczy.

Edit

Następny projekt "przewiduję" to Kopernik :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dajcie spokój. Trzeci temat o tym samym?


I w każdym temacie to samo :(


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciele marki zdaje się mają dużą wiedzę marketingową i spore możliwości na rynku PR.

Szkoda, że ich produkty nie odzwierciedlają tych zalet w stylu projektów.

Ja uważam że to bardzo udany projekt i marketingowo ładnie poprowadzony (oprawa, dziennikarz z Fratello, goście) i pod kątem doboru współpracujących firm, jak i efektu końcowego.

 

Co do narzekań, to standard - jak Polpora wypuściła zegarki na szwajcarskich mechanizmach z tarczami i kopertami robionymi w Ch i De, to był płacz że zegarek za 4k jest za drogi. Producenci, którzy patrzyliby się na te opinie na forum, nic by nie wyprodukowali, no może co najwyżej polskiego in house'a i to najlepiej za dwa tysiące złotych, zaprojektowanego za 50k pln, wykonanego w narzędziowni w Ursusie, bo przecież potrafimy ;)

 

Ja nie jestem targetem, ale te zegarki się sprzedadzą bez problemu i chyba o to chodzi (plus promocja Chopina/Polski).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopina nie trzeba promować, zresztą i tak większość uważa Go za Francuza.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Twoje zdanie, Narodowy Instytut Chopina ma inne i spełnia je zgodnie z misją.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli promocje poprzez zegarek.

Forma jak najbardziej dozwolona, ale wielkim echem w świecie raczej się nie odbije.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarkowym na pewno temat został zauważony a to przecież nie jest standardowe miejsce promocji takich działań, więc dosyć duża nisza została "zastymulowana" Szopenem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że to bardzo udany projekt i marketingowo ładnie poprowadzony (oprawa, dziennikarz z Fratello, goście) i pod kątem doboru współpracujących firm, jak i efektu końcowego.

Czyli potwierdzasz zdolności i możliwości marketingowe właścicieli. Tego nie można odmówić. Byłeś na prezentacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem, piszę na podstawie relacji prasowych i znajomych którzy byli.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że to bardzo udany projekt i marketingowo ładnie poprowadzony (oprawa, dziennikarz z Fratello, goście) i pod kątem doboru współpracujących firm, jak i efektu końcowego.

 

Co do narzekań, to standard - jak Polpora wypuściła zegarki na szwajcarskich mechanizmach z tarczami i kopertami robionymi w Ch i De, to był płacz że zegarek za 4k jest za drogi. Producenci, którzy patrzyliby się na te opinie na forum, nic by nie wyprodukowali, no może co najwyżej polskiego in house'a i to najlepiej za dwa tysiące złotych, zaprojektowanego za 50k pln, wykonanego w narzędziowni w Ursusie, bo przecież potrafimy ;)

 

Ja nie jestem targetem, ale te zegarki się sprzedadzą bez problemu i chyba o to chodzi (plus promocja Chopina/Polski).

 

Głos rozsądku - dzięki Filip.

Nie oceniając estetyki - mi się podoba, ale to kwestia gustu - jest tak jak napisałem w tekście. Za organizację, pomysł i wykonanie, plus całą otoczkę, należy się ludziom stojącym za marką wielki aplauz. Z ceną jest jak napisał Filip.

 

Polskie marki - i mówię to z pełnym szacunkiem oraz odpowiedzialnością mogłyby się od Chopina wieleee nauczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Cytat z artykułu: 

 

"Wspólnie z Instytutem Fryderyka Chopina zorganizowano uroczysty, okraszony muzyką Chopina wieczór, z grupą starannie wyselekcjonowanych gości oraz zagraniczną prasą branżową"

 

Kilka pytań, które są konieczne:

1. Kto selekcjonował gości i zagraniczną prasę branżową?

2. Jak się selekcjonuje, żeby było starannie?

3. Czy można poznać dane personalne wyselekcjonowanych starannie, a jeżeli nie, to dlaczego?

4. Czy chociaż jeden z wyselekcjonowanych starannie złożył zamówienie na zegarek, a jeżeli nie, to czy odpowiedzialny za staranną selekcję poniesie karę, a jeżeli tak, to jaką?

5. Filip napisał, że nie partycypował. To nie fair. Powtórzę zatem pytanie - czy odpowiedzialny za staranną selekcję poniesie karę, a jeżeli tak, to jaką?

6. Jak zostać pretendentem do bycia w grupie starannie wyselekcjonowanej? Czy wystarczy być na grouponie?

7. Jak długo utrzymuje się stan nadęcia i odęcia po partycypacji w uroczystym wieczorze, okraszonym muzyką Chopina?

:)

 

P.S. W Lidlu ostatnio były wyselekcjonowane pomarańcze i marchewka premium. A banany były słabe. 

 

Zegarek taki sobie. Dekiel fajny, rezerwa chodu w kształcie klawiatury też na plus, reszta bez emocji - niepotrzebne udziwnienie z tą dziurawą tarczą. Dlatego Chopin przypomina mi trochę Revue Thommen Skeleton: https://swissluxurywatches.ch/product/revue-thommen/revue-thommen-skeleton-classic-12200-2532/

Marce życzę powodzenia. Następne projekty będą, mam nadzieję, jeszcze lepsze. :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuj. We współpracy z Ministerstwem Kultury. I Sztóki...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbie - w punkt :)

 

Przód zegarka - kicz

Plecki zegarka - całkiem przyjemnie aczkolwiek bez fajerwerków

 

Kupią to tylko starannie wyselekcjonowani...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Jaka jest grubość zegarka? Ze zdjęć wydaje się dość gruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest grubość zegarka? Ze zdjęć wydaje się dość gruby.

Właściwie dobrana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze słysząc o wyselekcjonowanych gościach przychodzi mi na myśl grupa kolesi wzajemnie klepiących się po plecach.

 

O braku języka polskiego na stronie marki już wspominałem. Jak się okazało, niektórych Polaków wcale to nie dziwi. Dziwne. Szopen pół życia spędził w Polsce. Jak już się tak bardzo chce nawiązać do pianisty i go promować, to wypadałoby umieścić coś na zegarku w jego języku ojczystym. Chociaż imię albo nazwę etiudy. A tu bach wszystko po angielsku - grawer na deklu i kołach. Jeszcze ktoś pomyśli, że Fryderyk nie był Polakiem, bo na deklu przeczyta Frederic. Cóż za promocja ...

 

W zegarku za dużo różności i przez to są one mało zauważalne. Wyraźnie nie odznaczają się zdobienia rezerwy chodu - klawisze, ponieważ giną w otwartej szkieletowej konstrukcji. Podobnie jest z "krwistoczerwonym" ringiem wokół tarczy subsekundy. Z rzeczy, które mi się podobają, to kształt koperty, kolor balansu, niewidoczny grawer na mostkach i dekielek na wkręty.

 

 

Czy powstanie 4. temat o tym zegarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.