Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
spupkow12

Dziwne działanie zegarka raketa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na wstępie się przedstawię. Ostatnio zafascynowałem się starymi zegarkami, stąd też moja obecność na forum.

 

Jestem świeżym nabywcą zegarka Rakieta. Przez miesiąc leżał w szafie, więc postanowiłem go wyciągnąć i przywrócić do życia. Nakręciłem zegarek zgodnie ze wskazówkami ruchu i wszystko działało do czasu. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć chód zegarka powinien wynosić około 30 godzin, kiedy chód mojego wynosi koło 12 godzin i później muszę go nakręcać.

 

 

Kolejną sprawą jest fakt, że aby zegarek zadziałał muszę nim potrząsnąć i te 12 godzin pochodzi a później staje. Nieważne ile nakręcam nie zacznie sam działać. Czytałem czym jest to spowodowane, ale niemożliwym jest chwilowe wprowadzenie zegarka w ruch, który trwa 12 godzin.

 

Podczas krótkiej kariery zegarka na mojej ręce zdarzyło mi się go nakręcić przeciwnie do wskazówek ruchu zegarka(ale był to minimalny ruch).

 

Jeżeli mam go oddać odrazu do zegarmistrza to polećcie jakiegoś dobrego w okolicach Warki, Piaseczna lub Warszawy.

 

 

Bardzo mi się podoba rakieta i chciałbym ją doprowadzić do takiego stanu, abym mógł rano ja spokojnie założyć, nakręcić i cieszyć się z pięknego zegarka na dłoni.

 

Liczę na waszą pomoc i wszystkim z góry uprzejmie dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/123091-spis-zakładów-zegarmistrzowskich-według-województw/

A Twój problem najlepiej przedstaw w podanym niżej dziale. Tam znajdziesz na pewno pomoc :huh:

http://zegarkiclub.pl/forum/forum/45-zegarki-rosyjskie-i-radzieckie/

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne kompleksowy przegląd u dobrego zegarmistrza wystarczy.

Aha, "nakręcanie" w przeciwną stronę nie zaszkodzi zegarkowi, bez obaw ;)

Wrzuć zdjęcie tej Rakietki - chętnie ją obejrzymy :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oto i ona. Ma ktoś może pomysł czym może być spowodowana usterka objawiająca się działaniem mechanizmu po potrząśnięciu zegarkiem na bok?

post-109369-0-55533900-1556733408_thumb.jpg

Edytowane przez spupkow12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, mam taką, tylko z czarną tarczą.

 

Gdy poruszasz zegarkiem mechanicznym na boki to wprawiasz w ruch balans i zegarek rusza. Tu widać, że ma on opory (brud, stary smar) i sam nie chce ruszyć. Oznacza to, że potrzebuje przeglądu i smarowania. Co do skróconej rezerwy chodu to być może przyczyna leży w sprężynie. Oddaj go do specjalisty.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.