Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EnE

Zegarek dla dziecka- dziewczynki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam zegarka dla mojej 10letniej córki. Czyli musi być niewielki, najlepiej na pasku. Miała już chiński wyrób sk za 10usd, ładnie leżał, ale się zepsuł. I teraz pytanie: co z może bardziej ambitnych wytworów zegarmistrzowskich możecie polecić- budżet niewielki- jakieś 200pln. I pytanie dodatkowe: jako że dziecko łazi po podwórku, biega, tapla się w błocie to może jeszcze jedna próba z wyrobem chińskim? Tym razem na przykład automat chiński w cenie 30usd?

Co do estetyki to absolutnie nie różowy, bajkowy itp. Stonowany, ładny, dziewczęcy.

Z góry dzięki za podsunięte propozycje.

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego?

 

https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_ltp-1177a-2a.html

Ale tutaj słabo ze szczelnością.

 

Swatch ma sporo zegarków dziewczęcych ale takich z tworzyw sztucznych, bardziej nowoczesnych z wyglądu i kolorowych. Ale za to deklarują, że mają wodoszczelność więc to może być to, jeśli przypasuje.

Edytowane przez MikeSev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten casio całkiem ciekawy. spróbuję go "na żywca" obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I pytanie dodatkowe: jako że dziecko łazi po podwórku, biega, tapla się w błocie to może jeszcze jedna próba z wyrobem chińskim?

...

Co do estetyki to absolutnie nie różowy, bajkowy itp. Stonowany, ładny, dziewczęcy.

 

Dla aktywnego dziecka zegarek "stonowany, ładny, dziewczęcy" może być zbyt mało wytrzymały.

Poszukaj wśród sportowych Lorusów - chyba najtańsze zegarki z WR 100 w tym przedziale cenowym:

https://zegarownia.pl/zegarki-damskie/manufacturer:lorus/price:53-250/wodoszczelnosc:100_metrow?order=price_desc

 

Timex Weekender może sporo przetrwać, jest całkiem ładny, a kolorowe paski mogą zrobić różnicę:

https://www.czaszegarkow.pl/timex-c-1484.html?sort=price_asc&filter=%7B%22categories%22%3A%5B%221514%22%5D%7D&last=categories

 

Poszukaj wśród Casio:

https://www.czaszegarkow.pl/watchfinder.html?filter=%7B%22case_diameter%22%3A%5B%2211%22%2C%2236%22%5D%2C%22water_resistance%22%3A%5B%222%22%2C%223%22%5D%2C%22brand%22%3A%5B%221018%22%5D%2C%22case_shape%22%3A%5B%2258%22%5D%2C%22price%22%3A%5B%220%22%2C%22250%22%5D%7D&sort=price_asc

^^^ Tutaj akurat wśród tych o mniejszej średnicy (36mm), ale ja swojej córce - mniej więcej w tym samym wieku - kupiłem po prostu coś w tym stylu:

https://www.czaszegarkow.pl/casio-casio-collection-czarny-zywica-z-tworzywa-sztucznego-o41-mm-p-17463.html

 

Trzeci rok nosi, jest zadowolona, a zegarek zdaje się być niezniszczalny. Jak nieco podrosła, to na "okazje" zakałda jakiś zegarek od rodziców :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baby G?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swatche są ok. Ładne wzornictwo, duży wybór, ale mogą faktycznie przekroczyć budżet.

 

Dlatego ja, kierując się podobnymi kryteriami, wybrałem 8-latce zegarek (i teraz mocno ryzykuję na forum zegarkowym;)) z Decathlonu. Głównie żeby nie wydać za dużo i oswoić dziecko z zegarkiem, sprawdzić czy w ogóle będzie nosić. Dlaczego taki wybór? Bo tani, cyfrowy (ma "bajery" typu stoper, czy budzik), WR50 (póki co, wystarczy), jest mały i lekki, ma wymienny pasek (co nie jest regułą w tego typu produktach) i w tym przypadku znaczenie miało, że ma kolor miętowy :)

I jeszcze jedno - Decathlon każdą ewentualną reklamację rozpatruje zawsze na korzyść klienta, głównie w postaci zwrotu gotówki. Ryzyko zatem niemalże zerowe.

 

Obecnie kolorystyka jest już inna, ale to ten model:

https://www.decathlon.pl/sportowy-zegarek-w500-s-id_8543076.html

 

Może zatem taki kierunek póki co? A na prawdziwe zegarki jeszcze przyjdzie czas :)


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to dziewczynka to odradzam zakup w ciemno. Szansa, że się spodoba jest niewielka.

Z zegarków mógłby być

 

Swatch - cała gama zegarków, podstawowe generalnie w dość podobnym stylu, ta sama koperta, możliwość zabawy z paskami. Nawet działają, nie ma z nimi problemów. Ale to najgłośniejsze mechanizmy jakie spotkałem. W nocy nie ma w domu głośniejszego zegarka. Pyk, pyk, pyk - wszyscy słyszą, że chodzi. W cenie spokojnie się zmieścisz.

 

AM:PM - marka zdaje się Apartu, niby "szwajcar", czy coś takiego ale w środku siedzi japoński mechanizm robiony w Chinach. Kiepskie baterie (ale jak zrobisz kartę apartu to masz gwarancję na baterię dwa lata). Gama zegarków bardzo szeroka, nurki, eleganckie, sportowe itd. W budżecie też się zmieścisz, co chwila mają na to jakieś przeceny.

 

Ice-Watch - solidne zegarki, ładny wygląd ale w sumie niewielki wybór, sporo modeli ale to ta sama koperta. Trochę droższe ale co i rusz mają promocje rzędu 30-50%.

 

To tyle z doświadczeń mojego dziecka.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Swatch. Można wybrać i kupić online. Mój sześciolatek od 2 lat katuje dziecięcego flik flaka i poza rysami na szkle nic a nic się nie dzieje.

 

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam swojej 9-letniej córce Ice

Czarny pasek, złote elementy, kolorystycznie pasuje do wszystkiego. Sama wybierała. Jest bardzo ładny i elegancki.

 

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Ice-Watch-ICE-GLITTER-015347/15431

 

Przeglądałyśmy wcześniej swatche w Polsce, ale nic nie pasowało jej kolorystycznie, bo paseczki są zazwyczaj pastelowe lub we wzorki.

Obecnie jestesmy w Szwajcarii i jeśli corka nie mialaby jeszcze zegarka, pewnie kupiłybysmy jednak cos Swatcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Swedro

Poleciłbym Swatcha z serii Flik Flak - fajne wzornictwo - na pewno coś wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obecnie elektronika jest dość istotna u dzieci i faktycznie najlepszym wyborem jest smartwatch. Nie musi być to zegarek z wysokiej półki. Np. fajnymi zegarkami są KLUG z lokalizatorem GPS, ale to już funkcja dla rodziców. Dla dzieci jest funkcja dzwonienia i inne dodatki. Cenowo ok. Na początek to jak dla mnie świetny wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak, też mam córkę 10 letnią. Na początek miała jakąś chińszczyznę elektroniczną za 20 zł.

Później również elektronik zakupiony w decathlonie.

Ale to wszystko ma pleksi szkiełka które po tygodniu się rysują a polerka jest mało opłacalna.

Teraz się wkurzyłem i kupiłem jej Baby-G wskazówkowy by utrwalała godziny, ale można iść też w elektronika Baby-G.

Szkiełko mineralne osadzone niżej, nie zdejmuje zegarka praktycznie wcale.

Uważam że Baby-G to najlepszy wybór dla dziecka w tym wieku.

Natomiast nie szedłbym w smartwatche, trzeba to pilnować z ładowaniem a poza tym w dobie smartfonów gdzie prawie każde dziecko posiada czy to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.