Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Tutima, podróbka czy nie?

pytanie o autentyczność tutima lorsa zegarki szwajcarskie autentyczość pytanie szwajcar podróbka autentyczność

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kraft

Kraft
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 07 maj 2019 - 08:17

Witam kolegów, mam pytanie dotyczące produkcji zegarków marki Tutima. Czy były one produkowane wyłącznie z in-house`owymi werkami, czy też na zasadzie ebauche`ów bywały z werkami innych producentów? Moje pytanie wzięło się stąd, że w pakiecie z innymi zegarkami kupiłem jakiś, który ma werk Lorsa i tarczę z napisem Tutima. Na oko przełom lat 70 i 80, tarcza jakoś do mnie nie przemawia i podejrzewam fejka. Może coś wiecie na ten temat?

• 0

#2 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 9427 postów

Napisano 07 maj 2019 - 08:37

Zdjęcia poprosimy

Ja np miałem Tutimę na Lemani 5100

• 0

#3 Kraft

Kraft
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 07 maj 2019 - 14:10

Oto toto. Jak pytałem w dziale chińczyków o pewne szczegóły i poparłem zapytanie zdjęciem, to mnie zbanowano na tydzień za propagowanie podróbek :unsure: a jak miałem odwagę podyskutować z modem i udowodnić swoją rację, to nie wywalono posta, tylko bez słowa przedłużono bana na miesiąc. Dlatego zdjęcia wstawiam na wyraźną prośbę zainteresowanego ogółu.

Załączone miniatury

• tutima.jpg

Użytkownik Kraft edytował ten post 07 maj 2019 - 14:14

• 0

#4 Frantz70

Frantz70
  • Użytkownik
  • 1232 postów

Napisano 07 maj 2019 - 20:58

Zdjęcie werku wiele wyjaśni. Zobacz tutaj:
https://uhrforum.de/...ohmarkt.113291/

Coś tam piszą o dwóch piwach :-) ale zegarek raczej oryginalny.
  • 0

#5 Kraft

Kraft
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 08 maj 2019 - 07:46

Zdjęcie werku wiele wyjaśni. Zobacz tutaj:
https://uhrforum.de/...ohmarkt.113291/

Coś tam piszą o dwóch piwach :-) ale zegarek raczej oryginalny.

Cholera jasna, to dokładnie moja Tutka! I werk ten sam! Dzięki wielkie, dotychczas myślałem, że Tutima to Tutima, Grand Flieger i nic poniżej.

A teraz ciekawostka: coś tam piszą o 2 piwach, tak? Za niewiele ponad 20 zet eł kupiłem łącznie ten zegarek, ruską Rakietę i jakiegoś zabytkowego rupcia jako "uszkodzone". Przy pierwszych pobieżnych oględzinach zauważyłem kłaczek waty, bawełny czy czegoś tam, blokujący zębnik koła centralnego. Po wyciągnięciu pęsetą - samo zaskoczyło i ruszyło z kopyta, i to nawet dokładnie. Wielkie dzięki za pomoc!

Użytkownik Kraft edytował ten post 27 maj 2019 - 07:50

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tutima, lorsa, zegarki szwajcarskie, autentyczość, pytanie, szwajcar, podróbka, autentyczność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych