Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
odCzasu doCzasu

odCzasu doCzasu: Aikon Skeleton Black- Red Dot Design Awards po raz kolejny dla modelu marki Maurice Lacroix

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z najważniejszych nagród przemysłu wzorniczego trafiła po raz kolejny do marki Marice Lacroix za modele z linii Masterpiece. Tym razem za zegarek Aikon Skeleton Black. Znany na całym świecie konkurs Red Dot Design Award to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie wzornictwa.

 

Od kilku lat na półkach sklepowych gości kolekcja Aikon, która od początku zdobywała wielu miłośników. Nic więc dziwnego, że jury konkursu dostrzegło również tą stylistykę i postanowiło uhonorować linię Aikon nagrodą. Choć podstawowe modele zwracają na siebie uwagę, to dopiero wersja szkieletowana zdobyła tą prestiżową nagrodę.

Czytaj więcej...

post-27593-0-75380200-1557492652.jpg


Więcej ciekawostek zegarkowych na naszym facebook_grafika_01.jpg i stronie odCzasu doCzasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez red_fork
      Witam wszystkich serdecznie,
       Jestem właśnie w trakcie zakupu zegarka Roamer Competence skeleton III. W  trakcie, ponieważ miałem trochę przejść jakościowych i zegarek był wymieniany. Zauważyłem, że różne egzemplarze miały różne mechanizmy. Jeden to na pewno STP6-15, drugi zakładam, że Soprod P024 (wkładany obecnie do nowszej serii Skeleton IV). Na początku tego modelu był jeszcze SwissTech, ale pomińmy to… Z tego, co się dowiedziałem oba mechanizmy to klony ETA, zapewne „entry level”. Specyfikacje mają podobne z dokładnością do rezerwy chodu (38h soprod i 44 stp) i jednego kamienia więcej w STP. Prośba o forumowiczów o poradę, czy któryś z tych mechanizmów jest wyraźnie lepszy jakościowo? Mam obecnie 2 egzemplarze z oboma mechanizmami i waham się który odesłać….
      Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. 




    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez dyga222
      🔥🔥Maurice Lacroix Aikon Venturer🔥🔥
      - Tarcza w kolorze niebieskim 
      - Świetna bransoleta pełnej długości 
      - Mechanizm automatyczny
      - 43 mm b/k
      - Stan 9/10, minimalne ślady użytkowania
      - Szkło szafirowe
      W zestawie:
      - Zegarek z bransoletą
      - Dodatkowe ogniwa 
      - pudełko z papierologią
      Myślę że wszystko widoczne na zdjęciach, na życzenie mogę dosłać więcej.
      Cena 5950 PLN
      Odbiór osobisty mile widziany ☕
      Wysyłka do dogadania.
      Możliwe allegro, olx, vinted.
      Chętnie odpowiem na wszystkie pytania












    • Przez Feymozim
      Witajcie, jestem Adam zajmuję się naprawą zegarków od 2016 roku. Chciałbym zaproponować swoje usługi gdyby ktoś byłby zainteresowany podsyłam link do mojej strony . Gwarantuje wysoką jakość wykonywanych moich usług. Zainteresowanych i osoby mające pytania zapraszam na priv. 
      https://www.facebook.com/profile.php?id=100035394744422
       
       
    • Przez lort
      Na sprzedaż Limitowany do 500 szt. model Maurice Lacroix Aikon Bronze

      Nr referencyjny: AI6008-BRZ01-420-1 Limited Edition

      Jest to bardzo wąska Limitacja.

      Ja szukałem tego modelu dość długo. Udało mi się go natomiast kupić od Autoryzowanego Dealera w Niemczech jako nowy.

      Do zakupu zachęciła mnie m.in. recenzja na monochrome-watches

      https://monochrome-watches.com/maurice-lacroix-aikon-automatic-bronze-limited-edition-hands-on-price/

      Obecnie nie znalazłem na rynku dostępnego modelu do kupienia.

      Przy wprowadzeniu do sprzedaży model ten był wyceniony w Polsce na 9300 PLN.

      Szybko pojedyncze sztuki się sprzedały. Po jakimś czasie na forach używane były oferowane powyżej 1700 EUR.

      Wygląd może przypominać Royal Oak, przez niektórych nazywany jest Royal Oak wannabe.

      Ja natomiast doceniam w Aikonie pójście własną ścieżką i projekt, który niewątpliwie ma nawiązanie do kultowego AP RO, ale ma również własny charakter.

      Sam fakt koperty z brązu powoduje, że jest to wyjątkowy model Aikona.

      Specyfikacja:

      Średnica: 42mm

      Materiał koperty: wykonana z brązu

      Wodoszczelność: 20 ATM (zakręcana koronka)

      Tarcza: niebieska o motywie wielu, regularnych kwadratów. W zależności od światła wygląda na granatową lub jaśniejszą niebieską

      Pasek: z naturalnej skóry cielęcej z białymi przeszyciami

      Zapięcie: motylek stalowy, część widoczna po zapięciu paska wykonana z brązu

      Mechanizm: automatyczny ML115 (baza Sellita SW200-1)


       
      Warto dodać, że indeksy, oznaczenia godzinowe 3/6/9/12 i wskazówki są ręcznie polerowane i pokryte warstwą różowego złota PVD. Wskazówki dodatkowo wypełnione substancją luminescencyjną (kolor jaskrawozielony).

      Zegarek posiada system szybkiej wymiany pasków.

      Dokupiłem na lato zielony pasek gumowy dedykowany do modelu Venturer Bronze. Ma elementy wchodzące w kopertę wykonane z brązu oraz klamerkę z brązu. Pasek jest wysokiej jakości. Taka konfiguracja zielonej gumy, koperty z brązu i niebieskiej tarczy wygląda zjawiskowo. Koszt paska gumowego (wtedy) to 1100 PLN

      Stan zegarka 9/10.

      Stan obu pasków 9/10.

      Cena za pełen zestaw z dwoma paskami: 7990 PLN

      Najchętniej odbiór osobisty, zapraszam na kawę.

      Wysyłka wedle preferencji na koszt i ryzyko kupującego.














×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.