Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

"Podwójna ekspozycja w czerni i bieli"

Bitwa  

24 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tytuł:

 "Podwójna ekspozycja w czerni i bieli"

 

 

 

@clusca, @Master Yoda

 

 

 

(W skrócie, podwójna ekspozycja to połączenie dwóch kadrów, tak by razem tworzyły spójną kompozycję, całość....)

 

 

Zdjęcie 1

KLIK

post-107633-0-00848900-1557611312_thumb.jpg

 

 

Zdjęcie 2

KLIK

post-107633-0-08626100-1557611361_thumb.jpg

 

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie (14:4) i zasłużenie, bitwę wygrywa kolega@clusca

GRATULUJĘ!!!

Zapraszam do rozmowy :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie clusci jest mega. Jako laik, chiałbym się dowiedzieć jak uzyskał ten efekt na tarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdjęcie nr 1 jest B@W, to albo mam problemy ze wzrokiem albo jakiś problem z urządzeniami, na których przeglądam forum. Ale przecież drugie zdjęcie jest czarno-białe. Ktoś wytłumaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdjęcie nr 1 jest B@W, to albo mam problemy ze wzrokiem albo jakiś problem z urządzeniami, na których przeglądam forum. Ale przecież drugie zdjęcie jest czarno-białe. Ktoś wytłumaczy?

Wytłumaczenie autora już jest w temacie nadgarstkowego w czerni i bieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdjęcie nr 1 jest B@W, to albo mam problemy ze wzrokiem albo jakiś problem z urządzeniami, na których przeglądam forum. Ale przecież drugie zdjęcie jest czarno-białe. Ktoś wytłumaczy?

Wzrok masz dobry, urządzenia też działają prawidłowo.....

 

"Zastosowałem monochrom, by nadać zdjęciu styl retro, taki jak w czasach fotografii czarno białej, nie było wtedy kolorowej, więc jak taką nazwać?  :) "

(B&W, nie B@W)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie clusci jest mega. Jako laik, chiałbym się dowiedzieć jak uzyskał ten efekt na tarczy :)

 

 

Obstawiam że półprzezroczysta warstwa w PS zrobiona z drugiego zdjęcia, nałożona na obszarze gdzie jest tarcza. ;)

Ale ja też laik jestem, więc zgaduję.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrok masz dobry, urządzenia też działają prawidłowo.....

 

"Zastosowałem monochrom, by nadać zdjęciu styl retro, taki jak w czasach fotografii czarno białej, nie było wtedy kolorowej, więc jak taką nazwać? :) "

Dzięki za wyjaśnienie.

 

(B&W, nie B@W)

Bez okularów niewielka różnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za udział w zabawie, zarówno uczestnikom głosowania, jak i Mistrzowi Yodzie, bez którego nie byłoby tego pojedynku i w ogóle całej zabawy. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało mi się zaskarbić przychylność tylu głosujących :)

 

Jeśli chodzi o wykonanie, to Szymon ma rację. Dwie ekspozycje, wykonane na osobnych zdjęciach i złożone razem selektywnie (w miejscu tarczy zegarka) z zastosowaniem korekcji warstw i odpowiednim ich przenikaniem. Ułatwiłem sobie pracę używając akcji o nazwie Bi Exposure, która po prostu znacznie skróciła cały proces poszczególnych kroków, które były wykonane podczas "mieszania" warstw.

 

W zamyśle miałem wykonanie zdjęcia zegarka na tle mapy Nowego Jorku z zaznaczonym miejscem, z którego okolicę będzie przedstawiało "odbicie" w tarczy zegarka. Sama praca graficzna nie była problemem. Większy kłopot był z tłem. Miałem jakąś tam swoją koncepcję, ale brakowało mi pasującej mapy Nowego Jorku. Zatem pogooglowałem trochę i znalazłem to o co mi chodziło i miało na tyle wysoką rozdzielczość, że dało się to wydrukować w sensownym rozmiarze. Potem już z górki, zdjęcie zegarka na tle wydrukowanego zdjęcia mapy i reszta obróbki.

 

W całym tym zamieszaniu popełniłem jeden, dość istotny błąd. Czy czyjeś wprawne oko obserwatora wychwyciło jaki? ;)

Nie wiedzieć czemu zakodowałem sobie w pamięci podczas zaznaczania fragmentu mapy, że miejsce na zdjęciu to skrzyżowanie Fifth Avenue i 35 Street, tymczasem dopiero po wykonaniu zdjęcia końcowego spostrzegłem, że było to skrzyżowanie 8th Avenue i 35th Street. Zapewne większości to nie robi różnicy, dla mnie jednak dbałość o szczegóły jest dość istotna ;)

 

Poniżej kilka fotek materiału źródłowego :)

 

32896280267_65fb6c4689_o.jpg

 

33962855728_752c236743_o.jpg

 

46923879215_33f27b0566_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie super, tylko jako zegarek bym widział Hamiltona lub....mapę Tokio ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również o tym myślałem, ale niestety praktycznie wszystkie moje zegarki z kraju kwitnącej wiśni pochodzą, a z Japonii nie miałem żadnego zdjęcia na "odbicie". Ale rację masz, że jakiś Hamilton, czy Bulova by tam bardziej pasowały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Maciek gratulacje.

Dobra robota.

 

Dla Ciebie Marek również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.