Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robert39

Tag vs longines

Rekomendowane odpowiedzi

LONGINES

Hydroconquest Automatic Black Dial Men's Watch

L3.744.4.56.6 vs TAG HEUER

Formula 1 Automatic Men's Watch

WAZ2011.BA0843.

post-108457-0-99656600-1557909350_thumb.jpeg

post-108457-0-58601600-1557909368_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tych dwóch, to chyba Orisa Aquisa bym wybrał  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formula1... ale taka ;) 

post-92718-0-31167800-1557915468_thumb.jpg

 

A tak na poważnie, to TH ma 43 ale jest optycznie mały, L ma 41 ale jest optycznie duży. L2L pewnie mają dość zbliżony.

Może faktycznie rozważyć Oris Aquis? 43 mm ale optycznie mały, nie będzie za bardzo odstawał rozmiarowo.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pominąć kwestie techniczne i cenę a skupić się na wyglądzie to: Tag ma, jak dla mnie, czytelniejszą tarczę i to jest na plus. Natomiast minusem jest PVD na bransolecie. Po jakimś czasie brzegi będą się wycierać gdyż są to ruchome miejsca i całość wizualnie postarzy zegarek. Także szukałbym jeszcze jakiejś alternatywy dla tych dwóch czasomierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pominąć kwestie techniczne i cenę a skupić się na wyglądzie to: Tag ma, jak dla mnie, czytelniejszą tarczę i to jest na plus. Natomiast minusem jest PVD na bransolecie. Po jakimś czasie brzegi będą się wycierać gdyż są to ruchome miejsca i całość wizualnie postarzy zegarek. Także szukałbym jeszcze jakiejś alternatywy dla tych dwóch czasomierzy.

To ma być ponoć ceramika w bransolecie, nie PVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W Aquisie masz ceramikę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Napisano (edytowane)

Wizulanie i jakościowo dla mnie Longines. Ten model TAG'a to kompletny paździerz jakościowy. Oglądałem na żywo i moim zdaniem Certina jest dużo lepiej wykonana.

 

W "podobnym" klimacie zaproponowałbym Perreleta Seacrafta, którego sam miałem...a który jakościowo zjada oba ;)

 

kLfOhKW.jpg

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tych dwóch. Cena ok 5500. Oris jest brany pod uwagę, jak najbardziej. Ale tylko ten :P GREENWICH MEAN TIME LIMITED EDITION

NR KATALOGOWY: 01 690 7690 4081-07 5 22 70 FC

post-108457-0-55578400-1557917593_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No tak, tylko ten Oris ponad 13500zł to po pierwsze, a po drugie jest kompletnie innym zegarkiem w stosunku do poprzedników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ten Oris ponad 13500zł to po pierwsze, a po drugie jest kompletnie innym zegarkiem w stosunku do poprzedników

ta sama cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Napisano (edytowane)

ta sama cena

Nie rozumiem?

 

 

aaaa OK teraz widzę, że JOMA - 6100zł raczej, ale to nadal nie zmienia faktu, że jako konkurent do pozostałej dwójki nie pasuje

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem?

 

 

aaaa OK teraz widzę, że JOMA - 6100zł raczej, ale to nadal nie zmienia faktu, że jako konkurent do pozostałej dwójki nie pasuje

Oris 1300$. Wychodzi, więc 5000. Mam już świeżego drivera i dwa- nazwijmy to klasyki (nie do końca, ale spełniają oczekiwania). Chciałem pilota od Hamiltona ale nie do końca jestem jeszcze przekonany, więc w między czasie może jakiegoś bardziej firmowego szwajcara, sobie pomyślałem.

post-108457-0-79677000-1557928430_thumb.jpeg

post-108457-0-77408000-1557928509_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Sklep z USA wiec dochodzi cło i VAT do ceny.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sklep z USA wiec dochodzi cło i VAT do ceny. Znajomy ze Stanów go kupi, więc goła cena.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Robert39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, ktoś mi wyjaśni. Jakim cudem mój Orient Star z powyższego zdjęciu, ma w papierach wodoszczelność na poziomie 100 metrów, skoro koronka jest niezakręcana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, ktoś mi wyjaśni. Jakim cudem mój Orient Star z powyższego zdjęciu, ma w papierach wodoszczelność na poziomie 100 metrów, skoro koronka jest niezakręcana.

 

To akurat dziwne nie jest, pełno takich zegarków...ja np. mam 2 zegarki z taką klasą wodoszczelności z czego jeden ma zakręcaną koronkę a drugi nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

U mnie w Rado (Kapitan Cook) też jest WR 100, a koronka niezakręcana. Z kolei w Ballu (model Fireman Enterprise), przy takim samym WR mam koronkę zakręcaną. Ale pod tym względem Ball jest specyficzny, bo w innym modelu, w którym miałem WR 50, koronka też była zakręcana  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Longines bo ....nieprzekombinowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.