Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Kolekcja w większości radzieckich zegarków

Prośba o ocenę. noaet pojlot moskwa radzieckie lucz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mac77

Mac77
  • Nowy Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 15 maj 2019 - 13:12

Witam forumowiczów. Dostałem kolekcję zegarków po moim dziadku i chciałbym je odrestaurować/odnowić. 
W związku z tym mam pytanie i prośbę o napisanie Waszej opinii o tych zegarkach, oraz słówko o mechanizmie. 
Wszystkie zegarki oprócz NOAET mają mechanizmy chodzące dobrze.
Które z nich są najcenniejsze, a które z nich to według was to "złom" ?

Załączone miniatury

• zegarki_1.jpg
  • zegarki_2.jpg

Użytkownik Mac77 edytował ten post 15 maj 2019 - 13:32

• 0

#2 cheles

cheles
  • Nowy Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 15 maj 2019 - 13:13

Witam forumowiczów. Dostałem kolekcję zegarków po moim dziadku i chciałbym je odrestaurować/odnowić.
W związku z tym mam pytanie i prośbę o napisanie Waszej opinii o tych zegarkach, oraz słówko o mechanizmie.
Wszystkie zegarki oprócz NOAET mają mechanizmy chodzące dobrze.
Które z nich są najcenniejsze, a które z nich to według was to "złom" ?

Fajnie by było gdybyś dodał zdjecia

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 marcur

marcur
  • Użytkownik
  • 346 postów

Napisano 15 maj 2019 - 13:15

Noaet? Czyżby Poljot? Tak strzelam

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4 Jędrula.wawa

Jędrula.wawa

rien ne va plus

• Użytkownik
  • 954 postów

Napisano 15 maj 2019 - 13:16

Fajnie by było gdybyś dodał zdjecia

Albo kryształową kulę :huh:
  • 0

#5 Mac77

Mac77
  • Nowy Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 15 maj 2019 - 13:16

Ok, zdjęcia udało się wstawić do pierwszego postu :).

• 0

#6 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 8996 postów

Napisano 15 maj 2019 - 13:22

Zielony Poljot (Noaet) to złoty zegarek więc zdecydowanie najcenniejszy i godny zadbania.

Slava raczej szrocik, damka w nienajgorszym stanie ale nie są popularne i poszukiwane.

Odbydwa Łucze całkiem niezłe.

Użytkownik kchrapek edytował ten post 15 maj 2019 - 13:24

• 0

#7 Mac77

Mac77
  • Nowy Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 15 maj 2019 - 13:31

Zielony Poljot (Noaet) to złoty zegarek więc zdecydowanie najcenniejszy i godny zadbania.

Slava raczej szrocik, damka w nienajgorszym stanie ale nie są popularne i poszukiwane.

Odbydwa Łucze całkiem niezłe.

Dzięki za odpowiedź, właśnie ten zegarek ma uszkodzony mechanizm, spóźnia się..będzie do wymiany na pewno szkiełko mam nadzieję, że uda się zamontować szafirowe.. , i do odrestaurowania wskazówki.. W takim razie pójdzie jako jeden z pierwszych do zegarmistrza. Mógłbyś napisać coś więcej o tym zegarku , coś o mechanizmie oraz produkcji

? :)

Noaet? Czyżby Poljot? Tak strzelam

NOAET.. ale to chyba to samo co POJLOT :).. chociaż nie znam historii tej marki, to wiem to ze "słyszenia"...

• 0

#8 Mac77

Mac77
  • Nowy Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 15 maj 2019 - 13:39

Zegarki mają wartość sentymentalną, więc nie są na sprzedaż.

Chcę je oddać w dobre ręce do odrestaurowania, i później odpowiednio o nie zadbać, wcześniej jednak chciałbym się coś o nich dowiedzieć  :).. 

Użytkownik _Kwiatek_ edytował ten post 15 maj 2019 - 13:44

• 0

#9 marcur

marcur
  • Użytkownik
  • 346 postów

Napisano 15 maj 2019 - 13:42

Nie to samo. W języku rosyjskim litery występują w cyrylicy - wyglądają inaczej niż nasze. Napis odczytany przez Ciebie jako NOAET to POLJOT. Rzuć okiem na alfabet rosyjski.

• 0

#10 Mac77

Mac77
  • Nowy Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 15 maj 2019 - 13:58

Nie to samo. W języku rosyjskim litery występują w cyrylicy - wyglądają inaczej niż nasze. Napis odczytany przez Ciebie jako NOAET to POLJOT. Rzuć okiem na alfabet rosyjski.

Ok, dzięki za info :)

• 0

#11 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 21677 postów

Napisano 15 maj 2019 - 13:58

I szkiełko szafirowe do takiego zegarka?, bez sensu...
  • 0

#12 Mac77

Mac77
  • Nowy Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 15 maj 2019 - 14:05

I szkiełko szafirowe do takiego zegarka?, bez sensu...

Dlaczego ?

• 0

#13 marekvegas

marekvegas
  • Użytkownik
  • 327 postów

Napisano 15 maj 2019 - 14:22

Dlaczego ?

Ponieważ taki zegarek powinien wyglądać oryginalnie. Załóż nowe plexi lub spoleruj stare.
  • 0

#14 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 21677 postów

Napisano 15 maj 2019 - 14:36

Dlaczego ?

Poza brakiem oryginalności to przerost formy nad treścią, jednym słowem pasuje jak wół do karety :)
O kosztach nie wspominając
  • 0

#15 Mac77

Mac77
  • Nowy Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 15 maj 2019 - 14:40

Ok, stare szkiełko jest pęknięte, wiec trzeba wymienić na nowe. Chciałem dać szkiełko które będzie maksymalnie trwałe, jednak zachowując oryginalny kształt.
Z racji, że zegarki mają wartość sentymentalną, pieniądze do inwestowania w nie są bez większego znaczenia.
Więc, jeśli jest niemożliwy dobór takiego szkła do tego zegarka to co polecasz ?  

• 0

#16 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 21677 postów

Napisano 15 maj 2019 - 15:07

Zwykłe, hesalit.
  • 0

#17 Tomasz ZZ

Tomasz ZZ
  • Użytkownik
  • 518 postów

Napisano 15 maj 2019 - 15:54

Ten złoty POLJOT jest z dużym prawdopodobieństwem najbardziej wartościowym zegarkiem z tych które pokazałeś. Z mojego punktu widzenia warto go naprawić i odrestaurować najlepiej u jakiegoś "prawdziwego zegarmistrza" i nie dać się naciągnąć na wymianę mechanizmu, tarczy, koronki  lub koperty . Wcześniej dobrze zrobić sobie zdjęcia tych elementów . Później jednak jako pamiątkę po dziadku najlepiej  schować w pudełku z innymi rodzinnymi pamiątkami. Kolejnymi wartościowymi zegarkami moim zdaniem mogą być  Atlantic i Citizen, a później  dwa zegarki Łucz. Inne może są mniej wartościowe,  ale jednak nie ma tam takich które można nazwać "złom".  Tu na forum nie wyceniamy zegarków ale nie ma co się z tym spieszyć . Można sprawdzić ile jest wart taki zegarek np. w portalach aukcyjnych, na giełdach staroci, w antykwariatach itp.

• 0

#18 MadGravediGGer77

MadGravediGGer77
  • Użytkownik
  • 298 postów

Napisano 15 maj 2019 - 16:23

Złoty poljot, Atlantic, łucze i Mołnie - te są "wartościowe".  W ramach naprawy nie daj się namówić na malowanie tarcz, te które są sprawiają dobre wrażenie a malowanki niszczą urok wiekowych zegarków.

Użytkownik MadGravediGGer77 edytował ten post 15 maj 2019 - 16:23

• 0

#19 Mac77

Mac77
  • Nowy Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 15 maj 2019 - 19:41

Pierwsze trzy zegarki oddałem do pewnego Gdańskiego zegarmistrza polecanego na tym forum. Zegarki które są w zakładzie to  POLJOT, ATLANTIC i Łucz. 
Termin odbioru to lipiec, zakres prac to konserwacja/czyszczenie/naprawa mechanizmów, wymiana szkiełek, czyszczenie wskazówek i polerowanie koperty w POLJOT,  po odebraniu wrzucę  tutaj zdjęcia do porównania przed/po :).

Malowanie tarcz odpada, zobaczymy jak zegarki będą wyglądały po tych czyszczeniu.
Odradzono mi chromowanie koperty w ATLANTIC, ponieważ z tego co zrozumiałem krawędzie uległy by deformacji i stały by się obłe... 

Tak czy siak mam czas na ogarnięcie pasków do tych zegarków, ewentualnie zrobienie ich na zamówienie i prośba do użytkowników, czy ktoś z Was jest w posiadaniu zdjęcia z oryginalnym paskiem takiego zegarka? 

Dzięki wielkie za odpowiedzi! :)

• 0

#20 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 8996 postów

Napisano 15 maj 2019 - 19:46

Pierwsze trzy zegarki oddałem do pewnego Gdańskiego zegarmistrza polecanego na tym forum. Zegarki które są w zakładzie to  POLJOT, ATLANTIC i Łucz. 
Termin odbioru to lipiec, zakres prac to konserwacja/czyszczenie/naprawa mechanizmów, wymiana szkiełek, czyszczenie wskazówek i polerowanie koperty w POLJOT,  po odebraniu wrzucę  tutaj zdjęcia do porównania przed/po :).

Malowanie tarcz odpada, zobaczymy jak zegarki będą wyglądały po tych czyszczeniu.
Odradzono mi chromowanie koperty w ATLANTIC, ponieważ z tego co zrozumiałem krawędzie uległy by deformacji i stały by się obłe... 

Tak czy siak mam czas na ogarnięcie pasków do tych zegarków, ewentualnie zrobienie ich na zamówienie i prośba do użytkowników, czy ktoś z Was jest w posiadaniu zdjęcia z oryginalnym paskiem takiego zegarka? 

Dzięki wielkie za odpowiedzi! :)

Co do krawędzi to majster ma rację.

A co do paska to radzieckie zegarki były sprzedawane bez pasków, lub z bardzo tandetnymi więc nie ma czegoś takiego jak oryginalny pasek. Wybór to już wyłącznie twoja inwencja :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: noaet, pojlot, moskwa, radzieckie, lucz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych