Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
karlkox88

Mechanizm kwarcowy-oczekiwania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu zegarka, tym razem z mechanizmem kwarcowym.Kwarc jakby nie było też jest mechanizmem i podobnie jak w tych mechanicznych czy automatach tak i tu są te lepsze i gorsze. No właśnie... Są jakieś wiodące, których warto szukać? Czy może prestiż samej marki zegarka gwarantuje zastosowanie dobrej elektryki?

Nie jestem zwolennikiem kwarcowych zegarków, ale potrzebuję eleganckiego czasomierza oprawionego w solidną,prawdziwie złotą kopertę. Kruszec podbija cenę zegarka, więc żeby budżet się zgadzał,wybór padł na kwarc. Konkretnie Zenith z mechanizmem 22.6 Co o tym sądzicie? Jakieś przestrogi, uwagi, rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kruszec czasami  podnosi wartość zegarka.

Proponuję GS.

 

(Zegarki z naciągiem automatycznym to  zegarki mechaniczne, różnią się tylko sposobem naciągu)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruszec czasami podnosi wartość zegarka.

Proponuję GS.

 

(Zegarki z naciągiem automatycznym to zegarki mechaniczne, różnią się tylko sposobem naciągu)

Mechanik, automat-ok, racja. To to samo. A co do kruszcu i wartości zegarka to jak mam ten skrót rozumieć? Rozwiniesz go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze nie zawsze kruszec podnosi wartość zegarka, najczęściej przy "słabych" zegarkach, złoty Poljot kosztuje mniej niż stalowe Seiko- przykład.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze nie zawsze kruszec podnosi wartość zegarka, najczęściej przy "słabych" zegarkach, złoty Poljot kosztuje mniej niż stalowe Seiko- przykład.

A no prawda. Czy zatem warto inwestować w kwarcowego Zenitha? Wizualnie, cenowo i materiałowo,wszystko mi się w nim zgadza.

https://www.chrono24.pl/zenith/finlandia-rare-14ct-golden--limited-production--id11119091.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdania, moja propozycja to GS kwarc w stali..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdania, moja propozycja to GS kwarc w stali..

OK. Zwrócę uwagę na te modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złota w tym Zenith jest za 500 PLN...

post-107633-0-24490400-1558086905.jpeg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że Seiko i Grand Seiko, jeszcze 15min. temu, były dla mnie tą samą półką zegarków.. Jakże się myliłem. Ceny zegarków lekko mną zachwiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest osobny temat poświęcony tej marce, od kilku lat wydzielonej z Seiko.

Jakością i precyzja wykonania przebijaja większość marek szwajcarskich.

Ten który pokazałem to GRAND SEIKO SBGF021

 

Koperta: Stal Nierdzewna

Bransoleta: Stal Nierdzewna

Szkło: Szafir z ar od dołu

Mechanizm: 8J56B 7 kamieni +/- 10 s rok

Wymiary: 38,5mm/44mm/9,2mm

WR: 20 bar :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam właśnie oferty na chrono24 i trochę, na szybko, poczytałem o marce. Jest perfekcyjna i ceny też dają temu wyraz. To co mi się wizualnie podoba kosztuje po kilkadziesiąt tysięcy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele kwarcowe, a o takie pytałeś, są zdecydowanie tańsze


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wśród kwarcy nie znalazłem tego czego poszukuję. No, ale warto się chyba wstrzymać. Marka godna uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand Seiko robi niewiele modeli w kopertach z metali szlachetnych - złota i platyny -  i zwykle są to zegarki w bardzo małych limitacjach, z mechanizmami tradycyjnymi lub Spring Drive, baaardzo drogie.

 

Kwarce w złocie są praktycznie niespotykane, na teraz jest chyba tylko jeden - SBGX218 - ale cena dobrze ponad 20k USD to raczej nie jest to czego szukasz.

post-40960-0-61693600-1558627184_thumb.jpg

 

Można pokusić się o świetny elegancki model stalowy ze złotymi akcentami, taki jak SBGV238

post-40960-0-82489100-1558627200_thumb.jpg

 

albo poszukać czegoś z tych już nieprodukowanych, np. SBGX038

post-40960-0-01251300-1558627216.jpg

 

Pytanie co najważniejsze - czy to że złoty, czy to że kwarcowy, czy tani, czy marka prestiżowa itp. Wybór jest olbrzymi. Można nawet Koluchstyla jak kto lubi takie klimaty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór ciekawych czasomierzy w złotych kopertach lub ze złotymi dodatkami jest niemały. Tak w przypadku kwarców jak i tych mechanicznych.. Mimo wszystko plany zakupu takiego "cygańskiego" zegarka odołożyłem na inny czas. Teraz postanowiłem spełnić swoje pragnienie posiadania czegoś oversize. Z założenia miał być jakiś pilot lub coś o militarnym stylu a finalnie, z kryteriów pozostał jedynie duży rozmiar.. No, ale nabyłem zegarek,który chodził za mną od dawna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.