Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hello to everybody!

Are there any watch fans which would like to come to Switzerland to pay a visit to several watch factories? 

If yes, which factories are you interested in?

What is the desired duration of this travel?

Is it ok to communicate in English during this visit or you would require an interpreter?

Would you like to keep a souvenir watch after this travel?

Please, feel free to write and ask your questions.

Edytowane przez swiss-watcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Can you reach out to Swatch Group and organise a tour to Omega factory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Thanks for your question. I have preliminary agreements with some small but well-known brands, owned by watch-makers themselves. Interest for Omega is noted. 

I expected there would be more life in this thread. Anyway, what is the best time for this tour? Autumn, winter or spring.

Edytowane przez swiss-watcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

For most of the members here Polish is a native language, which is why this thread had flew under the radar, probably.

Other thing is your profile - some of your posts are in Polish, this one is in English, why?
No offence, but how can we be sure you will no steal our kidneys once we are abroad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My Polish is not so good to interprete simultaneously for this occasion. So, we will need a good French - Polish or German - Polish interpretor then.

And you are right, English may be the reason that the thread has many views but so few comments. I will try to make a Polish version of this thread.

As for the kidneys, well, I doubt I will find any, which are not washed with whiskey and beer.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Lol, fair enough.

 

Write a PM to this guy @Eugeniusz Szwed, he is a head honcho here.

Let him know which brands you can do, he may be able to help you in spreading the info across the respective threads and help with the Polish translation.

 

I am in for the Omega factory if it gets real.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie, 

 

w przypadku treści kierowanych do użytkowników forum z poza RP język angielski jest więcej niż wskazany. Kiedy jednak  treść jest kierowana do forumowiczów tu i teraz, używanie angielskiego jest niepotrzebne. Część użytkowników najzwyczajniej w świecie nie posługuje się tym językiem i nic z tego o czym rozmawiacie nie rozumie.

 

Sprawa załatwiania wycieczek/wyjazdów do manufaktur dla klubowiczów uzyska autoryzację Stowarzyszenia KMZiZ  tylko i wyłącznie wtedy gdy będzie to załatwiane w porozumieniu i po wcześniejszych ustaleniach Zarządu i Brand Manager'ów konkretnych marek lub osób będących oficjalnymi przedstawicielami tych marek na terenie RP.  

 

Wszelkie inne wyprawy organizowane prywatnie lub przez pośredników  w inny sposób oczywiście są możliwe, ale uczestnicy tych wyjazdów nie będą oficjalnymi przedstawicielami Klubu, a wyjazd taki nie będzie autoryzowany przez Stowarzyszenie KMZiZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rorter
      Cześć!
      Zacznę od końca: Dziękuję Wam - pasjonatom, za to forum, które przyciąga jak magnes i zatrzymuje na dłużej niczym odkryta skrzynia ze skarbami.
      Wróćmy do tematu. Miałem dłuższą kilkuletnią przerwę od czasomierzy którymi były głównie sportowe kwarce, a od jakichś 2 lat usiłuję kupić zegarek jako wejście w temat na poważnie i jednocześnie jako pamiątkę zakończenia studiów i zdobycia wymarzonej pracy. Dopiero dzięki forum udało mi się zawęzić swoje poszukiwania.
      Przeznaczenie: Biznes i smart casual
      Jestem dość szczupły, wysoki, <30 lat, szerokość nadgarstka 60mm.
      Przejrzałem wiele tematów, celuję raczej w mechanizm automatyczny niż ręcznie nakręcany, głównie z podziwu dla kunsztu mechanizmu i przezroczystego dekla. Jednocześnie czytając porady na forum, powinienem szukać zegarka z branzoletą, bo fabryczne paski w większości się nie nadają. Jeśli pasek to z zapięciem motylkowym.
       
      Wcześniej moją uwagę przykuły:
      Aviator Airacobra P45 Chrono na kwarcu (tak, wiem..) https://zegarownia.pl/zegarek-meski-aviator-airacobra-p45-chrono-v-2-25-0-169-5
      Stowa Antea https://www.stowa.de/en/Antea/ - minimalistyczne wzornictwo bauhausu jest ciekawe, ale czcionka cyfr wydaje mi się nieco vintage
      Fortis Pilot Classic https://www.fortis-swiss.com/watches/sky/pilot-classic/chronograph-2/ - nie wyróżniał się niczym na tle innych pilotów
      Louise Erard Escellence https://www.louiserard.com/creations/excellence/excellence-chronograph/ - Bardzo podobają mi się niebieskie akcenty, jednak ponownie czcionka wydaje mi się vintage
      Ostatecznie trafiłem na Eterna. Skłaniam się ku pierwszemu:
      1. Eterna KonTiki Chronograph Automatic 1241.41.41.0217 https://dolinski.pl/eterna-kontiki-chronograph-1241.41.41.0217
      2. Eterna Adventic GMT wersja z pomarańczowymi wskazówkami https://www.timeandwatches.com/2015/03/eterna-adventic-gmt.html - tu nie ma branzolety, oryginalny pasek strusia od razu kwalifikuje się do wymiany na ciemny. GMT choć nie jest konieczny, będzie nawiązywał do podróżniczego trybu pracy.
       
      i tu zaczynają się właściwe pytania:
      1. Czy ktoś wie dlaczego strona Eterny jest niekompletna pod kątem modeli - aż tyle było zmian w ostatnich latach, czy to efekt kolejnej zmiany właścicieli?
      2. Który z tych 2 modeli Eterna byście polecili - Adventic ma firmowy mechanizm 3914A, KonTiki natomiast ETA 7750 Valjoux.
      3. Dostępność obu jest mocno ograniczona, czy macie polecane miejsca w jakich szukać? Widziałem na bazarku Advntic z branzoletą, ale bez pomarańczowych wskazówek.
      4. Przygarnę wszelkie wskazówki, porady, a może ktoś ma inną równie ciekawą propozycję. Budżet chciałbym zawęzić do 6000zł, cena KonTiki ze strony powyżej jest z kosmosu i nagina budżet, niestety jeszcze nie znalazłem innych źródeł, będę musiał polować.
    • Przez tygrysastyl
      Witam wszystkich,
       
      Trochę wstępu. Firma moja wysłała mnie wraz z kilkoma osobami do Rzymu. Był to wyjazd w celu relaksu mojej drużyny, za zasługi względem firmy. Nigdy nie byłem ani we Włoszech, ani w Rzymie. Lubię zwiedzać, więc byłem bardzo zadowolony. Nabyłem też Suunto Traverse Alpha Stealth, zegarek z GPS i możliwością wprowadzenia trasy, więc okazja tym bardziej fajna. 
       
      Teraz do sedna sprawy. Przez przypadek trafiłem do 'salonu' zegarmistrzów. Panów Dante Marconi i Mario Berotzzi, nie wiem którego Pana poznałem, był też jego syn, który wyjaśnił, że i on i ojciec siedzą w biznesie od zawsze. Tata lat około 70, syna nie pytałem, ale myślę, że siedzi koło lat 30. Dowiedziałem się, że warsztat jest na sprzedanie za 2 miliony Euro. Ile w tym prawdy nie wiem. Bardzo fajni ludzie.
       
      Nie muszę zaznaczać, że spędziłem tam sporo czasu, jakieś 2 godziny, porobiłem trochę fotek. Warunki do fotografii fatalne, więc jakość jest jaka jest. Jak mi wyjaśniono wszystkie zegarki w gablotach są sprawne. Pan mistrz zegarmistrz wciąż pracował nad mechanizmem, ale bez problemu wymienił baterię osobie, która weszła 'z ulicy'. Super!
       
      Nie muszę chyba zaznaczać, że Rzym to wspaniałe miejsce do zwiedzania. Oczywiście trafienie w miejsce ze zdjęć było absolutną wisienką na trocie wspaniale dopełniającą rewelacyjny wypad.
       
      Pełen album tutaj, lepsza jakość, łatwiej chyba przeglądać: https://www.icloud.com/sharedalbum/#B02GDdyTvGRx2ss są też mapki, aby łatwiej trafić ;-)
       
      Znalazłem wywiad z Panami, proszę sobie zerknąć tutaj: http://www.watchonista.com/2914/watchonista-blog/news/dante-marconi-and-mario-bertozzi-two-roman-watchmakers
       
      Link do Google Maps tutaj: https: https://www.google.co.uk/maps/place/Via+di+Torre+Argentina,+3,+00186+Roma,[email protected]<script data-cfhash='f9e31' type="text/javascript">/* */</script>,12.4742197,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x132f604e436332d9:0xedcabd10b25082a1!8m2!3d41.8973595!4d12.4764084
       
      Załączam adres, być może ktoś będzie miał szansę sam się wybrać, naprawdę polecam.
        
      Via di Torre Argentina, 3
      00186 Roma
       
      Italy
       
       
      Zapraszam do przeglądania:
       

       

       

       

       

       
       
       
       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
      Pozdrawiam wszystkich
       
      Piotr
       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.