Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zegarek, który by nie krzyczał o właścicielu

Kwestia zegarka skromnego, ale bardzo dobrego, czyli jak mieć świetny zegarek i nie walić po oczach niewinnym ludziom zegarek klasa elegancja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#41 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 15662 postów

Napisano 23 maj 2019 - 07:58

60612717_10219726453972089_4748977328103620608_n.jpg

• 1

#42 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 6198 postów

Napisano 23 maj 2019 - 08:07

Kupy się to nie trzyma. Skoro 99% społeczeństwa nie zwraca uwagi na zegarki to nie widzę problemu. W takim razie z kim i w jakim celu koledzy rozmawiacie o cenie Waszych zegarków ? Bo miłośnicy raczej wiedzą... także ten
  • 0

#43 mario1971

mario1971
  • Użytkownik
  • 3343 postów

Napisano 23 maj 2019 - 08:20

Fakt, to jest zwykłe bicie piany ;)

Użytkownik mario1971 edytował ten post 23 maj 2019 - 08:24

• 1

#44 tomekrosiak

tomekrosiak
  • Nowy Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 23 maj 2019 - 08:27

Mój tata nabija się z mojego PAMa, że za jego czasów takie duże busole były obciachem - cienki, dobry ;) Nie śmię jęknąć, że wcale nie najtańszy. Za to stara złota omega z lat 70 budzi szacunek.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#45 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 23 maj 2019 - 08:35

Ale też są pewne nowe trendy... W jakimś reportażu o działalności przestępczej (pan był oszustem matrymonialnym czy kimś podobnym) panie podawały przyczyny, dla których osobnik ów wzbudził ich zaufanie, przynajmniej co do jego statusu materialnego. Otóż wymieniały: dobrze ubrany, lexus, zegarek na ręce... Uwaga: w przeciwieństwie do samochodu tutaj obyło się bez wymienienia marki. Fakt noszenia zegarka jako takiego był równoznaczny z zamożnością.

• 0

#46 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 7439 postów

Napisano 23 maj 2019 - 09:07

Pewnie mi się dostanie, ale dla mnie przykładem zegarka, który pasuje do schematu "perfekcja techniczna + brak krzykliwości" ;) jest ten:

b00c56fefed0b9e877296972b1734a58.jpg

• 0

#47 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 23 maj 2019 - 09:44

Prawdę mówiąc, całkiem ładny. Ale ta cała elektronika... Nie wystarczy, że szwankuje w samochodzie?

• 0

#48 Smycel

Smycel

Nie wiem, nie chce mi się ...

• Użytkownik
  • 2557 postów

Napisano 23 maj 2019 - 10:46

Dobrym przykładem był mój stary rolex. Skromny ładnie zaprojektowany zegarek, bardzo wygodny, który nie rzucałby się w oczy, gdyby nie znany zbyt powszechnie prestiż marki. Nosząc go czułem się czasem nie na miejscu. Dźwigany na parcianym pasku nie przyciągał raczej wzroku, ale czułem się niekiedy postrzegany jako facet mający na ręce powiedzmy ćwierć małej bańki. Było to trochę krępujące. Kwestię przekonania większości mas pracujących, że rolex kosztuje 500 złotych (oczywiście jeśli jest od dobrej firmy) w tym miejscu pomijam. Doprowadziło mnie to do miejsca, w którym postanowiłem opracować sobie taką krótką listę zegarków, które mógłbym nosić na ręce ze świadomością, że to świetna maszyna (jestem wielkim fanem perfekcji technicznej), a jednocześnie bez świadomości (mojej oraz otoczenia), że to przede wszystkim góra talarów, a zegarek dopiero potem. Dobra, a nawet bardzo dobra marka, ale niedoszacowana w publicznej świadomości. 

Wygląda jak sub z jakąś okropną chorobą genetyczną, w każdym razie na pewno nie wali po oczach, a zegarek ciekawy. W dodatku poręczny, bo zwykle 30-40 mm (w tej kwestii zeznania są niejasne, różnie piszą). Owszem, sama marka jakoś tam jest postrzegana wśród narodu, na pewno bardziej niż Seiko. I do tego drugi, do celów bardziej wyjściowych, mniejsza wersja Monaco (calibre 6).

No właśnie przez to, że wygląda jak Sub to jeżeli już ktokolwiek się w ogóle zorientuje do czego jest podobny, to bez zerknięcia bliższego i tak będzie myślał, że masz Rolexa.

Trochę to nie jest logiczne. 

Osobiście też nie zależy mi szczególnie na tym, żeby ktoś postronny zaczął się zastanawiać ile $ mam na nadgarstku i w tym wypadku GS sprawdza się rewelacyjnie. Z drugiej strony - do tej pory jeden raz osoba, spoza grona które wiedza o mojej pasji, powiedziała "O, fajny, ładny zegarek" i dotyczyło to Eterny Kontiki (wersji z małymi trójkątami). 

Od półtora roku mam Suba i tu też tylko jedna osoba zwróciła na to uwagę i chwilę o tym pogadaliśmy (student, który sam interesował się zegarkami i zauważył ,że na zajęciach nosze rożne zegarki). Raczej więc nie ma wielkiego zagrożenia, że ktoś z boku wyjątkowo przygląda się temu co mamy na nadgarstkach - no chyba, że będzie cały złoty, albo błyszczący od kamieni (ewentualnie monstrualny jak jakiś Diesel).

• 0

#49 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • 7439 postów

Napisano 23 maj 2019 - 11:36

Prawdę mówiąc, całkiem ładny. Ale ta cała elektronika... Nie wystarczy, że szwankuje w samochodzie?

Prawdę mówiąc, w moim nie szwankuje. A w Oceanusach to już chyba w ogóle.  :)

Użytkownik Lincoln Six Echo edytował ten post 23 maj 2019 - 11:36

• 1

#50 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 23 maj 2019 - 14:22

Lincoln, bo ty pewnie landrovera żadnego nie miałeś :-)

• 1

#51 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • 7439 postów

Napisano 23 maj 2019 - 15:25

To prawda - nie miałem. :)

• 0

#52 rafi87

rafi87
  • Użytkownik
  • 1326 postów

Napisano 23 maj 2019 - 16:19

Brak krzykliwości to stal z czarną tarczą , jeśli bezel to również czarny.  Zegarków w tej konfiguracji jest tysiące modeli, w praktycznie każdym budżecie.

• 0

#53 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 21570 postów

Napisano 23 maj 2019 - 16:21

Ten cicho siedzi, nie krzyczy
IMG_20190522_200741-01.jpeg
  • 0

#54 jaszczur11

jaszczur11
  • Użytkownik
  • 1586 postów

Napisano 23 maj 2019 - 20:16

Mały jakiś taki, pedalski.  :P

• 2

#55 Balansujący Na Osi

Balansujący Na Osi
  • Użytkownik
  • 344 postów

Napisano 23 maj 2019 - 20:57

Tak na logikę to wydaje mi sie, ze aby rozwiązać to "intelektualne zadanko" zadane przez Sierżanta Juliana, to raczej trzeba odwrocic pytanie i odpowiedzieć na nastepujace: "który zegarek by krzyczał o właścicielu" pod kątem potrzeb autora wątku. Ja typuje Rolexy i Omegi.
  • 0

#56 mario1971

mario1971
  • Użytkownik
  • 3343 postów

Napisano 23 maj 2019 - 21:00

Tak na logikę to wydaje mi sie, ze aby rozwiązać to "intelektualne zadanko" zadane przez Sierżanta Juliana, to raczej trzeba odwrocic pytanie i odpowiedzieć na nastepujace: "który zegarek by krzyczał o właścicielu" pod kątem potrzeb autora wątku. Ja typuje Rolexy i Omegi.

Nic bardziej mylnego. Ja noszę R i jakoś nikt mi specjalnie na łapę nie zerka, nie zaczepia, nie odprowadza wzrokiem. To jest zupełnie bezpodstawny typ ;)

• 0

#57 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 21570 postów

Napisano 23 maj 2019 - 21:05

Mały jakiś taki, pedalski.  :P

Bo się z tyłu zapina?
We wszystkich zegarkach tak jest...
  • 3

#58 Sierżant Julian

Sierżant Julian
  • Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 23 maj 2019 - 21:41

No właśnie, a może takie rozważanie nie ma w ogóle sensu (jak to już parę osób stwierdziło)? Na wypadek, gdyby miało jednak sens, pokazuję ciekawą parę: silnie limitowany seiko brightz (niebieska wersja Azabu Tailor) oraz Orient Star, też wyczerpany model, w całym internecie zauważyłem jedną sztukę na sprzedaż. Parka niedroga (Seiko jakieś 1,5-2 tys USD, o ile ktoś sprzedaje, i OS jakieś 500 USD), a jednocześnie ekskluzywna wskutek limitowanej dostępności, nie epatuje wartością postrzeganą, a mnie osobiście akurat całkiem się podoba. Mógłbym nosić bez wstrętu.

brightz.jpg   orient star GMT FE02.jpg

• 0

#59 Balansujący Na Osi

Balansujący Na Osi
  • Użytkownik
  • 344 postów

Napisano 23 maj 2019 - 22:08

Nic bardziej mylnego. Ja noszę R i jakoś nikt mi specjalnie na łapę nie zerka, nie zaczepia, nie odprowadza wzrokiem. To jest zupełnie bezpodstawny typ ;)

To może już spowszedniały? :) A tak serio, to wydaje mi się, ze Rolex i Omega mimo wszystko kojarzą się z prestizem i wysoką ceną tak jak dla wielu ludzi Mercedes wśród samochodów.
  • 0

#60 mario1971

mario1971
  • Użytkownik
  • 3343 postów

Napisano 23 maj 2019 - 22:16

No właśnie, a może takie rozważanie nie ma w ogóle sensu (jak to już parę osób stwierdziło)? Na wypadek, gdyby miało jednak sens, pokazuję ciekawą parę: silnie limitowany seiko brightz (niebieska wersja Azabu Tailor) oraz Orient Star, też wyczerpany model, w całym internecie zauważyłem jedną sztukę na sprzedaż. Parka niedroga (Seiko jakieś 1,5-2 tys USD, o ile ktoś sprzedaje, i OS jakieś 500 USD), a jednocześnie ekskluzywna wskutek limitowanej dostępności, nie epatuje wartością postrzeganą, a mnie osobiście akurat całkiem się podoba. Mógłbym nosić bez wstrętu.

A nosiłbyś coś z własnej, nieprzymuszonej woli ze wstrętem?  <_<

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zegarek, klasa, elegancja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych