Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Sierżant Julian

Zegarek, który by nie krzyczał o właścicielu

Rekomendowane odpowiedzi

Istotnie, te Mille wyglądają, jakby projektowano je dla dzieci. Gdybym miał córeczkę tak gdzieś koło dziesiątego roku życia, fundnąłbym jej jedną sztukę tego w zielone paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do starego tematu: wciąż nie udało mi się zrealizować zamierzenia. Jako garniturowy zegarek mam GS, za którym owszem, nawet pies się nie obejrzy (chyba, że pies jest hobbystą), natomiast za toolwatcha robi TAG, co jednak lokuje mnie na gałęzi, gdzie siedzą bogaci faceci w rodzaju "Wilka z Wall Street". Nie mówiłem, że będzie łątwo, ale teraz pracuję nad pozbyciem się TAG-a i zakupieniem... No właśnie, czego? Seiko? Doksy? Squale? Bulovy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może JLC Polaris Automatic lub Zenith Defy Classic?

Obydwa świetnie wykonane, obydwa proporcjonalne a do tego (moim zdaniem) gustowne i niekrzykliwe.

Mnie się podobały ale finalnie nie wybrałem żadnego z nich. Założenia mam chyba zbliżone do Twoich.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym tego taki pewien.

Opieram się na swoim własnym przykładzie. Pod uwagę brałem różne (bardzo różne) opcje: od prostych Seiko SPB do JLC Polaris Memovox. Założenie przyjęte przez @Sierżant Julian jest bardzo fajne ale, moim zdaniem, dość trudne do realizacji i niekoniecznie zależy od budżetu.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ciągnie się już ponad dwa lata. Julek pewnie sporo odłożył do skarpety i każda opcja jest możliwa.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sierżant Julian możliwości niekrzyczących jest, jak sądzę, sporo, znacznie więcej niż krzyczących, ale jaki ów toolwatch ma być? Nurek, nie-nurek? Do jakiej kwoty? Rozmiary, szczególne wymagania, cokolwiek? Czy ma nie krzyczeć marką, czy stylistycznie też nie?

Jeśli idzie tylko o markę, to do rozważenia jest per (odległam ;) ) analogiam do Grand Seiko Orient Star, taki o: https://www.timestore.pl/Orient-Star (z kodem LOJALNOSC za 2280, a z CW chyba jeszcze taniej). Przy czym nie sposób go uznać za niezauważalnego.

Jeśli idea jest taka, że to ma być coś bardzo dobrego i ładnego, a zupełnie nieznanego, to może któryś Norqain (to już okolice 10k)?

Ciekawym wyjściem byłoby też takie coś: https://www.muehle-glashuette.de/en/watch/s-a-r-rescue-timer-metal-strap/ Niewątpliwy toolwatch, jak na automat niemal pancerny, z 4mm szkłem szafirowym (sic!), wprawdzie z Sellitą, ale stosownie wzmocnioną i wyregulowaną, do tego 1000m wodoszczelności. Gwarantowane, że nikt się za nim nie obejrzy, chyba, że wspomniany pies, względnie delfin-hobbysta. 

M1-41-03-MB-1.thumb.png.f321eaa9aed225790505e171cb273772.png


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Navy napisał(-a):

Nie byłbym tego taki pewien.

Opieram się na swoim własnym przykładzie. Pod uwagę brałem różne (bardzo różne) opcje: od prostych Seiko SPB do JLC Polaris Memovox. Założenie przyjęte przez @Sierżant Julian jest bardzo fajne ale, moim zdaniem, dość trudne do realizacji i niekoniecznie zależy od budżetu.

 

Ale jakiś tam maksymalny limit musiałeś sobie założyć. Najpierw określasz budżet, a potem resztę - czyli szukasz w granicach swojego maksimum. To, oczywiście, nie znaczy, że musisz być "tuż obok" tego maksimum. Ale "radośnie przebierać w zegarkach nie patrząc w ogóle na cenę" może raczej promil forumowiczów, jak sądzę.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

W ciągu dwóch lat trwania tego wątku odpowiedź na pytanie Juliana została wielokrotnie udzielona. W naszym kraju i w większości innych, można założyć na rękę każdy zegarek niezależnie od jego ceny i nazwy i nic on nie powie ani nie wykrzyczy większości ludzi z którymi się życiowo mijamy. Albowiem mają oni głęboko "w tyle" to co nosimy na naszych nadgarstkach. Nawet w moim środowisku zawodowym, uchodzącym za dość zamożne ale i skłonne do efekciarskich elementów stylizacji kojarzę, wykluczając moje własne zegarki, ledwie 2 Rolexy Datejust w rozmiarze 36 jeden złoty  a drugi bicolor, Omegę Railmaster, szafę inżyniera i szafę portugalczyka oraz 2 Longinesy, w tym dużego Lindbergha i na łapie mecenasa Konia, jakiegoś bliżej nieokreślonego czarnucha, chyba też z linii heritage. Nie twierdzę, że nie ma przyzwoitych zegarków więcej ale nawet ja, osoba od lat w nie wkręcona, mam wywalone co kolega papuga, czy kolega prorok noszą pod mankietem koszuli, czy też togą. A przepraszam jeszcze jeden kolega, poznany ostatniej zimy na forum miał brajtka, no ale to akurat wiem, gdyż poznaliśmy się nie zawodowo ale zegarkowo.

Edytowane przez Wodolej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniana Bulva jest oczywiście tanim zegarkiem, ale jest tam jeden ciekawy model, jest nim Devil Diver, reedycja w wersji 41 mm (bardziej zbliżonej od oryginału, niż masowo rozpowszechniona wersja 44 mm). Ale tak czy inaczej ten zegarek kojarzy się z Doksą Sub, czyli wygląda na homara, mimo że w zasadzie nim nie jest, chyba że oryginalny Devil nim był.

Z kolei pokazany na obrazku Muhle okropnie mi się nie podoba. Naprawdę bardzo, mimo że samą firmę znam i szanuję. Mogę już powiedzieć, ze zdecydowałem się na Squale Onda Uva, chociaż w ostatniej chwili coś może się jeszcze zmienić, jak to bywa. Może na przykład okazać się, ze źle mi leży na nadgarstku, to się czuje dopiero po założeniu. Albo że ma lumę jeszcze gorszą, niż mówią (mówią, że ma średnią), a mi zależy na dobrej lumie, zwłaszcza że mój drugi zegarek, czyli GS, nie ma jej w ogóle. Squale jest też dosyć duży, wstępnie myślałem o czymś mniejszym niż te 42 mm, mimo że mój obecny TAG ma właśnie tyle i wygląda dobrze na ręce. Postanowiłem jednak zaryzykować, między innymi ze względu na piękną tarczę i na bezel, stanowiący niby wyraźne, ale eleganckie nawiązanie do Yachtmastera. Tylko że Onda jest ładniejsza, niż Rolex Yachtmaster...

I, co ciekawe, prawie nikt kto spojrzy na ten zegarek, nie powie: o, Squale, ho ho... 🙂 A ja sobie na własny użytek będę wiedział, że z tymi zegarkami nurkowali Enzo Maiorca i Jacques Mayol... 🙂 🙂

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Wodolej napisał(-a):

W ciągu dwóch lat trwania tego wątku odpowiedź na pytanie Juliana została wielokrotnie udzielona

Wszystko w myśl zasady „cel jest niczym, ruch jest wszystkim” :rolleyes:

Miłego dnia :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
13 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Wszystko w myśl zasady „cel jest niczym, ruch jest wszystkim” :rolleyes:

Miłego dnia :)

 

👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Postanowiłem jednak zaryzykować

Czyli stanęło ostatecznie na Ondzie? Bo jeśli nie, to mam jeszcze dwie propozycje, idące, poniekąd, tym samym tropem:

https://www.lip.fr/en/257-nautic-ski-automatique-noire-saphir.html
https://www.zodiacwatches.com/en-us/products/super-sea-wolf-automatic-stainless-steel-watch/ZO9206.html
 

Devil Divera mierzyłem (44mm, więc i tak dla mnie za duży) i ani nie przypomina Doxy, ani też nie jest jakaś szczególnie
oszałamiająco wykonany. Skoro jednak wdajesz się w takie dywagacje, czy ktoś powie ho, ho Squale, albo, czy będzie
się zastanawiał, czy Oceanographer jest homarem Doxy Sub czy też nie, to rozumiem, że jednak chodzi o to, żeby zegarek
nie krzyczał o właścicielu, także wśród tego promila ludzi, którzy słyszeli o tych markach; a to zmienia postać rzeczy.

Pod tym filmem: 

(wybaczcie, że wrzucam w drugim wątku, ale w końcu nie każdy zagląda wszędzie)
ktoś zabawnie napisał w komentarzu: jeśli nie chcesz, żeby ktoś wiedział, jak drogi
masz zegarek, wrzuć go na pasek NATO. Niemniej, ogólnie rzecz biorąc, prawdą

jest, że Nobody cares about your watch. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, obecnie mój zestaw typu skromny-właściciel-dwóch-zegarków wygląda jak poniżej:

 

 

IMG_20210914_160023_7.jpg

 

IMG-20200902-00504.jpg

 

 

Teraz Onda musi się dograć z moją ręką, na razie sprawia wrażenie dosyć wysokiego, ale zamierzam przywyknąć. Można się oczywiście zastanawiać, czy zegarek który jest mocno bling bling (Onda trochę taka jest, wszystkie krawędzie ma na poler) nie krzyczy sam o sobie, niezależnie od marki. Ale to już sobie może być problem dla samego zegarka, nie dla mnie 🙂

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
    • Przez peterc89
      Witam Wszystkich Forumowiczów
      Zdecydowałem się z racji zbliżającego się własnego ślubu na kupno nowego zegarka na tą uroczystość. Budżet w ok. 1k. Przeglądając zegarki czy to w sklepach czy w internecie najbardziej podpasywały mi modele firmy Zeppelin. Liczę na pomoc w znalezieniu odpowiedniego zegarka z tej firmy lub podobnego. Z góry dzięki !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.