Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ruger

Czy automat może stawać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Suchy mechanizm może ulec uszkodzeniu, nie zwlekaj, idz jak najszybciej do zegarmistrza.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Z dwojga złego lepiej żeby to zegarek niedomagał. Nie tylko w automacie spadek rezerwy chodu, tu konkretnie niedokręcanie się mechanizmu oznacza: serwis dla starych a wymianę albo zwrot zapłaty dla nowych.

W mojej skromnej ocenie pozostawienie nie używanym zegarka tuż po przeglądzie i oliwieniu jest błędem. Mechanizm musi się uleżeć a smary rozprowadzić i nieco zgęstnieć, pozostając gdzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos dokręcania cytat ze strony Seiko:

 

To improve the accuracy of a mechanical watch, it is recommended that you wind up the mainspring every day, at a fixed time, even if the watch is a self-winding type.

 

https://www.seikowatches.com/au-en/customerservice/faq/mechanical-3

 

I co o tym myśleć?  :)

Edytowane przez mcrm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Nigdzie nie napisano by robić to koronką

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos dokręcania cytat ze strony Seiko:

 

 

https://www.seikowatches.com/au-en/customerservice/faq/mechanical-3

 

I co o tym myśleć?  :)

 

 

 

 

#28 icon_share.png Master Yoda
  • photo-thumb-109557.jpg?_r=1558484531
  • Użytkownik
  • 21279 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Targówek

Napisano 14 czerwiec 2019 - 14:22

Paweł, trzeci raz:

 

Master Yoda, dnia 14 Cze 2019 - 12:37, napisał: snapback.png

Paweł, pytanie było czy dokręcanie z koronki szkodzi mechanizmowi, jasno wykazano że szkodzi, dopowiadanie  historii jak powyżej jest bez sensu.

 

By temat miał sens, skupić się trzeba na meritum i opierać na faktach, nie opowiadać wzajemnie co nam się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek przeczytaj Paweł że zrozumieniem, później będziesz cwaniakowal :)

Powyżej masz odpowiedź


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że to bzdura.

Pozbawiony logiki wywód.

P. S Nigdzie nie napisano by robić to koronką

A czym jeszcze można nakręcić zegarek o stałej porze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W artykule jest jasno napisane że zaleca się codzienne nakrecanie, nigdzie nie pisze o koronę, tylko że dotyczy to manuali i automatów, a te można nakręcić poprze, ruch zegarkiem gdybyś zapomniał.

A czym jeszcze można nakręcić zegarek o stałej porze ?

A ruszając ręką,, reszta napisałem powyżej

Nie masz racji i nie wysilaj się.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst skopiowany i przetłumaczony automatem

 

Co powinienem zrobić dla lepszej dokładności?

Aby poprawić dokładność zegarka mechanicznego, zaleca się nawijanie sprężyny głównej codziennie o ustalonej porze, nawet jeśli zegarek jest typu samonakręcającego.
Nakręć zegarek przed założeniem go

Ważne jest, aby do każdego ruchu była dostarczana wystarczająca energia przez sprężynę napędową zegarka. Dokładność mechanicznego zegarka będzie bardziej stabilna, jeśli zostanie odpowiednio zwinięty. Jeśli sprężyna odwija ​​się, powodując spadek poziomu energii, na czynniki kontrolujące dokładność łatwo wpływają czynniki środowiskowe.
Całkowicie zwiń sprężynę, aby ustabilizować dokładność

Jeśli zegarek jest używany bez całkowitego zwinięcia, może to spowodować zysk lub stratę czasu. Aby tego uniknąć, zaleca się codzienne noszenie zegarka przez ponad 8 godzin.
 
 
Logicznym jest że chodzi o dokręcenie koronką bo czym można dokręcić o ustalonej porze? Mam nosić zegarek przez minimum 8 godzin a potem o ustalonej porze mam go dokręcić ......czym? koronką, to chyba jasne przecież nie chodzi o to abym po 8 godzinach noszenia zdjął i machał nim o ustalonej porze przez kolejne powiedzmy 10minut no bzdura i dziwny tok rozumowania

Ta strona to jakaś oficjalna strona Seiko????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz i nic nie rozumiesz, ale jakaś siła uparcie Cię zmusza by udowodnić że się mylę.

Niestety, a raczej stery, mam rację, a Ty nie...

 

 

Dodatkowo, co udowodniono naukowo, siła naciągu, wartość procentowa nie ma wpływu na precyzję chodu, a wiec to co jest napisane w tej instrukcji to bzdura.

Zaprzestan już Pawle...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz i nic nie rozumiesz, ale jakaś siła uparcie Cię zmusza by udowodnić że się mylę.

Niestety, a raczej stery, mam rację, a Ty nie...

 

 

Dodatkowo, co udowodniono naukowo, siła naciągu, wartość procentowa nie ma wpływu na precyzję chodu, a wiec to co jest napisane w tej instrukcji to bzdura.

Zaprzestan już Pawle...

 

 

 

jakaś siła uparcie Cię zmusza by udowodnić że się mylę.

Żadna siła o czym ty piszesz :lol: :lol:  po prostu chcę wiedzieć więc pytałem już 3 zegarmistrzów - teraz kolega dokleił stronę Seiko gdzie jest to napisane - można dokręcać tak zalecają, oni to napisali nie ja.

 

 

 

Niestety, a raczej stery, mam rację, a Ty nie...

No ja się na wszystkim nie znam ........ ale że w Seiko :(

 

 

a wiec to co jest napisane w tej instrukcji to bzdura.

Rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że w końcu zrozumiałeś.

 

No bo ile można pisać że od dokręcania ulegają zużyciu Sprzegielka kierunkowe których nie da się naprawić, tylko trzeba wymienić....

Dodatkowo przeczytaj jeszcze ten post gdzie pokazałem, a raczej zacytowalem mechanizm JLC i sposób w jaki rozwiązali problem z dokręcaniem.

I nie pieprz bzdur typu " ale że w Seiko.." bo to żałosne.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

:) Wychodzi na to, że noszenie zegarka mechanicznego przypomina reżim pobytu w placówce resocjalizacyjnej albo innym obozie pracy. O określonej porze tyle to a tyle pokręceń...

Nie wykluczone, że robię to źle ale rano zakładam zegarek przed wyjściem, nakręcam z naciągiem ręcznym a automat na chodzie,nie wyłączając Seiko, po prostu zakładam, sprawdzam/koryguję wskazania i idę gdzie mam iść by pożytecznie przeżyć dzień.

W czasie bycia bardzo pożytecznym:

1. Nie sprawdzam czy zegarek działa.

2. Nie koryguję wskazań gdyż odchyliły się od zegara atomowego o sekundę.

3. Nie potrząsam mimowolnie nadgarstkiem by dokręcić automat.

4. Nie zaprzątam sobie głowy zegarkiem. Jest tak zrobiony, wybrany i przygotowany, że będzie działał  pomimo wszystko.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritter , Ty masz opanowany nieziemski opis , dostosowany do kazdego tematu . Fajnie sie czyta Twoje teksty .

W realu gadka tez  tak Ci sie uklada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupoty piszesz i nic nie rozumiesz, ale jakaś siła uparcie Cię zmusza by udowodnić że się mylę.

Niestety, a raczej stery, mam rację, a Ty nie...

 

 

Dodatkowo, co udowodniono naukowo, siła naciągu, wartość procentowa nie ma wpływu na precyzję chodu, a wiec to co jest napisane w tej instrukcji to bzdura.

Zaprzestan już Pawle...

 

Cieszę się że w końcu zrozumiałeś.

 

No bo ile można pisać że od dokręcania ulegają zużyciu Sprzegielka kierunkowe których nie da się naprawić, tylko trzeba wymienić....

Dodatkowo przeczytaj jeszcze ten post gdzie pokazałem, a raczej zacytowalem mechanizm JLC i sposób w jaki rozwiązali problem z dokręcaniem.

I nie pieprz bzdur typu " ale że w Seiko.." bo to żałosne.

 

Daruj, ale zarzucasz innym bzdury, a sam wypisujesz TOTALNE BZDURY (drugiego stosowanego przez Ciebie określenia nie użyję). Perfekcyjny izochronizm nie istnieje. Można ku niemu dążyć.

Zalecam Snickersa.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritter , Ty masz opanowany nieziemski opis , dostosowany do kazdego tematu . Fajnie sie czyta Twoje teksty .

Też jestem pod wrażeniem sztuki epistolarnej kolegi Ritter :o


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj, ale zarzucasz innym bzdury, a sam wypisujesz TOTALNE BZDURY (drugiego stosowanego przez Ciebie określenia nie użyję). Perfekcyjny izochronizm nie istnieje. Można ku niemu dążyć.

Zalecam Snickersa.

A gdzie ja niby piszę o izochronizmie?

Oczywiście że perfekcyjny nie istnieje.

Zalecam przeczytanie raz jeszcze tego co napisałem.

Bo słowa tam o izochronizmie nie ma.

To co wcześniej napisałem pokrywa się w 200% z prawdą i żadnej tam "Totalnej bzdury" brak...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest to:

 

Dodatkowo, co udowodniono naukowo, siła naciągu, wartość procentowa nie ma wpływu na precyzję chodu

 

Czyli przeciętny zegarek ze sprężyną naciągniętą na 1, 50 i 100% me identyczną dokładność chodu? Może nie rozumiem tego, ale podobny problem ma zapewne spory procent to czytających. Zechciej dostosować poziom do przeciętniaków zatem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest to:

 

Dodatkowo, co udowodniono naukowo, siła naciągu, wartość procentowa nie ma wpływu na precyzję chodu

 

Czyli przeciętny zegarek ze sprężyną naciągniętą na 1, 50 i 100% me identyczną dokładność chodu? Może nie rozumiem tego, ale podobny problem ma zapewne spory procent to czytających. Zechciej dostosować poziom do przeciętniaków zatem.

Po co ten sarkazm?

 

Powinien taką mieć (z pominięciem fazy startowej i końcowej - całkowitego wyczerpania energii sprężyny) , za dawkę energii dostarczone mechanizmowi odpowiada i reguluje wychwyt i regulator

 

P. S Temat nie dotyczy tej kwestii tylko czy dokręcanie Koronką szkodzi mechanizmowi

I jak widać po ponizej wypowiedzi szkoda odpowiadać, pomimo argumentów cześć i tak uważa jak... Chce :)

Czynników mających wpływ na chód zegarka jest bez liku, od temperatury, ciśnienia, stanu technicznego, pozycji itd, jednak uparcie cześć widzi tylko wartość naciągu

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło raz po raz poczytać wypowiedzi bardziej doświadczonych Kolegów. Niestety z w/w lektury ciężko jednoznacznie wywnioskować, czy ręczne dokręcanie automatu skraca żywotność mechanizmu czy też nie ;) Moje osobiste zdanie jest takie, że...można dokręcać jak jest taka potrzeba. Robiłem test precyzji chodu na moim Rado Power Reserve 80h (ETA C07.671) i wyszło to tak. Kiedy dokręcałem koronką, średnie przyspieszenie dzienne wynosiło ok. 6-8s/ dobę. Kiedy zegarek nakręcał się od naturalnego ruchu nadgarstka, precyzja chodu stabilizowała się na poziomie 2-4s. Ponownie dokręcałem koronką i znowu dostawał przyspieszenia do maks. 8s.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowane powyżej.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P. S Temat nie dotyczy tej kwestii tylko czy dokręcanie Koronką szkodzi mechanizmowi

I jak widać po powyżej wypowiedzi szkoda odpowiadać, pomimo argumentów cześć i tak uważa jak... Chce :)

Czynników mających wpływ na chód zegarka jest bez liku, od temperatury, ciśnienia, stanu technicznego, pozycji itd, jednak uparcie cześć widzi tylko wartość naciągu...

Jak kupowałem ten zegarek, to doradca z salonu poinformował mnie, że można dokręcać zarówno z koronki jak i poprzez naturalny ruch ręką, który powoduje obroty wahnika i naciągnięcie sprężyny. Nie wspomniał nic o szkodliwym działaniu poprzez ręczne dokręcanie... Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie jeden sprzedawca powiedział że najlepsze pożyczki są z Provident bo od ręki..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie jeden sprzedawca powiedział że najlepsze pożyczki są z Provident bo od ręki..

Po pierwsze: nie na temat :) Po drugie: chciał Cię naciągnąć bez koronki;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wyczerpalem.. rezerwę, dziękuję, i życzę radości z użytkowania zegarków automatycznych nakrecanych koronką.

Miłego dnia.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.