Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

Simon w ciągu 2 miesięcy mów skrajnie i inaczej o tych samych sprawach. A Ty uważasz że wiesz...

 

 

Już przestał, bo dostał szlaban na wypowiedzi (podobnie jak inni specjaliści wojewódzcy i krajowy) od ministra zdrowia.

 

post-6402-0-11637400-1585588354_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Zanim dostali był wieści, że be∂zie kaganiec. Tak samo, jak od dawna wiadomo, że wyborów nie będzie. Ale rozgrywać trzeba. 

Od tygodnia Ministerstwo Zdrowia walczy z epidemią jedynie konferencjami prasowymi i zmęczoną twarzą Szumowskiego. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz że ani ziębią mnie ani parzą cytaty wyrywane z różnic źródeł. To mi wisi. Źle jest z innego powodu. Moi pracownicy mimo wyjątkowego oszczędzania kończą zapasy podstawowych środków. Państwa dookoła nas kupują i dostarczają a nasze NIE. 

Czasem nie mając pojęcia o temacie lepiej się nie odzywać....

 

Simon w ciągu 2 miesięcy mów skrajnie i inaczej o tych samych sprawach. A Ty uważasz że wiesz...

 

 

Zarzucasz komus zmiane zdania, a sam zmieniasz, bo gdyby Cie nie ziębiło, nie  parzylo nie pisalbys.  Uwazasz, ze dlugotrwale noszenie maseczki przez osobe zdrowa jest korzystne  dla jej zdrowia? Ze nie rozwijaja sie bakterie? Uwazasz, ze zalecania WHO ( z wstawionego linku) WHO - Jeśli jesteś zdrowy, musisz nosić maskę tylko wtedy, gdy opiekujesz się osobą z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. to tez glupota?  Czasem nie mając pojęcia o temacie lepiej się nie odzywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie temat mnie nie interesuje a jakieś wyrwane cytaty. Staraj się kiedy czytasz również pojąć. 

Próbujesz też narzucić mi opinie, której nie wypowiedziałem. (długotrwałe?) Ale to w Twoim stylu. Sorry ale dyskusja z Tobą na ten temat jest bezcelowa. Ty wiesz. I to wystarczy. Lubisz mieć ostatnie sowo, więc miej :)

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przestał, bo dostał szlaban na wypowiedzi (podobnie jak inni specjaliści wojewódzcy i krajowy) od ministra zdrowia.

attachicon.gifET-bUnfXYAAgW5i.jpg

Tak, tak zamiast zabezpieczyć łóżka OIOMowe i zakaźne, odzież ochronną, testy i laboratoria cenzurują lekarzy a dziś Terlcki zagroził dymisją samorządowcom którzy w trosce o zdrowie i życie obywateli nie zorganizują wyborów.

Ale akurat prof Simon będæc konsultantem wojewódzkim miał odwagę kilka dni po tym piśmie , na końcu podlinkowanego wywiadu dla TVN powiedzieć mocno co myśli o autorach i pomyśle wyborów w czasie pandemii.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi ma całkowitą rację. Maseczki powinni nosić wszyscy. Nie dlatego żeby się chronić przed zarażeniem, ale dlatego żeby nie zarażać innych. Nikt nie ma pewności, że jest "czysty", tym bardziej, że duża część zarażonych nie wykazuje żadnych objawów, jednocześnie nieświadomie zarażając otoczenie.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle się tu mówi o tym koronawirusie że zapytam w tym wątku.

Od dwóch tygodni siedzę w domu, nigdzie nie łażę, stosuję się do rządowych zaleceń, wychodzę tylko po zakupy i to też idę do sklepu na koniec dnia bo wtedy jest najmniej ludzi, wszystko w obawie przed zarażeniem się bo jestem już w wieku "poborowym".

Ale jutro muszę iść do przychodni specjalistycznej na badanie lekarskie na które czekam już od dwóch miesięcy, no i mam problem, nie wiem jak się ubrać?

Czy założyć taki biały kombinezon? Mam takowy, nawet dwa.

Czy założyć biały fartuch taki jednorazowy? Mam takie.

Czy założyć przyłbicę taką jak mają dentyści? Mam taką.

Czy założyć również na otwór gębowy maseczką? Mam cały zestaw.

No i czy założyć rękawice?

Pytam serio, bo idę w miejsce które obecnie moim zdaniem naraża mnie najbardziej na zarażenie się koronawirusem. . 

 

Edit. Idę do chirurga naczyniowego i będę mu pokazywał tylko kawałek jednej nogi.  

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poczekalni załóż maseczkę. Jeżeli będzie duży tłok, powiedz coś po włosku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zadzwonił do przychodni i umówił nowy termin. Tak przynajmniej poradziłem mojej rodzicielce.

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłoku chyba nie będzie, bo jestem umówiony na konkretną godzinę i dzisiaj dostałem SMS-a że mam zadzwonić pod wskazany numer 10 minut przed wyznaczoną godziną i poinformować że jestem w gotowości i mam czekać przed budynkiem przychodni. Po czym pani do mnie oddzwoni i poprosi o przyjście i bezpośrednie wejście do gabinetu.  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poczekalni załóż maseczkę. Jeżeli będzie duży tłok, powiedz coś po włosku.

 

No tak, jeszcze niech zakaszle... przychodnię zamkną, lekarzy i pozostały personel wyślą na kwarantannę, lista kolejkowa się rozpier... i dwa miesiące czekania albo lepiej pójdą w torbę na następne dziesięć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie temat mnie nie interesuje a jakieś wyrwane cytaty. Staraj się kiedy czytasz również pojąć. 

Próbujesz też narzucić mi opinie, której nie wypowiedziałem. (długotrwałe?) Ale to w Twoim stylu. Sorry ale dyskusja z Tobą na ten temat jest bezcelowa. Ty wiesz. I to wystarczy. Lubisz mieć ostatnie sowo, więc miej :)

Przeczytałeś co napisałes? :D Temat Ciebie nie interesuje , ale wypowiadasz się  do tego  manipulując pisząc o wyrywaniu z kontekstu. Miałeś  podane żrodła, linki  wiec przy   odrobinie dobrej woli mogłeś zapoznac się z całością. Skoro uwazasz , ze trzeba nosic maseczkę  tzn, ze  nie zgadzasz się z informacjami w linkach . Zaczynając od zaleceń WHO, że  jesteś zdrowy, musisz nosić maskę tylko wtedy, gdy opiekujesz się osobą z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Dalej, ze długotrwałe ( przeciez ludzie nie zmienialiby maseczek na nowe kilka razy dziennie, a znając  życie  robiliby wieczorem pranie maseczek, nawet przy ich nieograniczonej dostepnosci i przystepnej cenie, zal im byloby pieniedzy)   noszenie maseczki  przez osobę zdrową nie jest korzystne  przez rozwijające się tam bakterię ,  wilgotność ., pory w maseczce, ze zakrycie  ust i oczu nie zabezpiecza itd.    Dlatego  spytałem  czy według Ciebie wymienione argumenty to głupota.  Nie odpowiedziałes,  brak u Ciebie kontrargumentów, jedynie  totalna negacja czyli standardowe zachowanie Tobie i podobnych. :)  Zamiast konkretów , dziecinada nie bo nie . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taki obrazek natknąłem się w internetach. I uznałem, że idealnie pasuje do tego wątku. :)

I stwierdzam, że tajemniczy "rząd światowy" to banda nieudaczników i skrajnie niekompetentnych ćwierćinteligentów.

No bo jak nazwać zaplanowane zdalne zabójstwo na statku Diamond Princess, na którym z 3711 pasażerów i członków załogi do 24 marca udało się "zamordować" zaledwie 10 (!) osób...?

post-110583-0-75073200-1585599177_thumb.jpg

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno telefonia komórkowa ma już teraz taką możliwość, że przesuwając lub dotykając palcem ekran telefonu są w centrali w stanie odczytać temperaturę użytkownika.  

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorie spiskowe w pigułce Można nie czytać całego wątku, a i tak dowiemy się wszystkiego z jednego wpisu Krist-offa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Adi ma całkowitą rację. Maseczki powinni nosić wszyscy. Nie dlatego żeby się chronić przed zarażeniem, ale dlatego żeby nie zarażać innych. Nikt nie ma pewności, że jest "czysty", tym bardziej, że duża część zarażonych nie wykazuje żadnych objawów, jednocześnie nieświadomie zarażając otoczenie.

 

Jestem tego samego zdania, dodałbym nawet że osoby z tymi pierwszymi objawami, które były opisane  w sieci, powinni je zmieniać jak najczęściej. - oczywiście w miare możliwości

 

Tyle się tu mówi o tym koronawirusie że zapytam w tym wątku.

Od dwóch tygodni siedzę w domu, nigdzie nie łażę, stosuję się do rządowych zaleceń, wychodzę tylko po zakupy i to też idę do sklepu na koniec dnia bo wtedy jest najmniej ludzi, wszystko w obawie przed zarażeniem się bo jestem już w wieku "poborowym".

Ale jutro muszę iść do przychodni specjalistycznej na badanie lekarskie na które czekam już od dwóch miesięcy, no i mam problem, nie wiem jak się ubrać?

Czy założyć taki biały kombinezon? Mam takowy, nawet dwa.

Czy założyć biały fartuch taki jednorazowy? Mam takie.

Czy założyć przyłbicę taką jak mają dentyści? Mam taką.

Czy założyć również na otwór gębowy maseczką? Mam cały zestaw.

No i czy założyć rękawice?

Pytam serio, bo idę w miejsce które obecnie moim zdaniem naraża mnie najbardziej na zarażenie się koronawirusem. .    

 

Napewno wszedłbym w maseczce i rękawiczkach vinylowych do przychodni.

Zaraz po wyjściu z przychodni zmieniłbym rękawiczki, by nie przenieść ewentualnego złapanego wirusa na rzeczy które będę dotykał przed dotknięciem własnej klamki.

Przed dotknięciem własnej klamki także skusiłbym sie na zmiane rękawiczek,albo żel alkoholowy pod drzwiami,tak by jej nie zainfekować

A po wejściu do domu, zrzucić ubranie w drzwiach domu, wrzucić ubranie do worka,

Wskoczyć pod prysznic.

odkazić dokumenty, kluczyki itp. co było dotykane 

Wyprać ubranie.

 

Zgodze się, że moze sie to wydać dość radykalne - ale zdrowi ludzie do lekarzy nie chodzą, tylko chorzy.

Dobrze ze to specjalistyczny doktor, statystycznie zmniejsza to ryzyko infekcji - pół żartem, pół serio

 

DamianChen na yt ciekawie mówi o zabezpieczeniach jakie stosował w Chinach.

Ale trzeba poszukać bo ma kilka filmów na temat Chin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

Jak nie masz chorób współistniejących to nie powinieneś się obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorie spiskowe w pigułce Można nie czytać całego wątku, a i tak dowiemy się wszystkiego z jednego wpisu Krist-offa.

Dziękuję.:).

I im więcej czytam o teoriach spiskowych tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Ci co "za TYM" są co najmniej nieudolni... Delikatnie mówiąc.

Ps. Ten wątek, poza poważnymi fragmentami dotyczącymi "zabezpieczania się" (Dziadek: szacunek za kombinezon!) jest świetną odskocznią na czas pendemicznego szaleństwa.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś co napisałes? :D Temat Ciebie nie interesuje , ale wypowiadasz się  do tego  manipulując pisząc o wyrywaniu z kontekstu. Miałeś  podane żrodła, linki  wiec przy   odrobinie dobrej woli mogłeś zapoznac się z całością. Skoro uwazasz , ze trzeba nosic maseczkę  tzn, ze  nie zgadzasz się z informacjami w linkach . Zaczynając od zaleceń WHO, że  jesteś zdrowy, musisz nosić maskę tylko wtedy, gdy opiekujesz się osobą z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Dalej, ze długotrwałe ( przeciez ludzie nie zmienialiby maseczek na nowe kilka razy dziennie, a znając  życie  robiliby wieczorem pranie maseczek, nawet przy ich nieograniczonej dostepnosci i przystepnej cenie, zal im byloby pieniedzy)   noszenie maseczki  przez osobę zdrową nie jest korzystne  przez rozwijające się tam bakterię ,  wilgotność ., pory w maseczce, ze zakrycie  ust i oczu nie zabezpiecza itd.    Dlatego  spytałem  czy według Ciebie wymienione argumenty to głupota.  Nie odpowiedziałes,  brak u Ciebie kontrargumentów, jedynie  totalna negacja czyli standardowe zachowanie Tobie i podobnych. :)  Zamiast konkretów , dziecinada nie bo nie . :)

Wg mnie na argumenty można rozmawiać z kimś kto się zna, inaczej to strata czasu, i tak się dziwię ze Adrian i Robert poświęcają tyle czasu na "dyskusje" z Tobą  :blink:


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Na taki obrazek natknąłem się w internetach. I uznałem, że idealnie pasuje do tego wątku. :)

I stwierdzam, że tajemniczy "rząd światowy" to banda nieudaczników i skrajnie niekompetentnych ćwierćinteligentów.

No bo jak nazwać zaplanowane zdalne zabójstwo na statku Diamond Princess, na którym z 3711 pasażerów i członków załogi do 24 marca udało się "zamordować" zaledwie 10 (!) osób...?

 

 

Taką znalezioną wypowiedź przewinąłbym w dól :P 

Ale prawda jest taka, że z tym 5G,to nie jest tak do końca wyprostowany temat.

 

 

Dziękuję. :).

I im więcej czytam o teoriach spiskowych tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Ci co "za TYM" są co najmniej nieudolni... Delikatnie mówiąc.

Ps. Ten wątek, poza poważnymi fragmentami dotyczącymi "zabezpieczania się" (Dziadek: szacunek za kombinezon!) jest świetną odskocznią na czas pendemicznego szaleństwa. :)

 

Byłbyś kiepskim depopulatorem, gdybyś brał wycieczkowce pod uwage :P

Na dodatek nie udało by Ci się tego przeprowadzić w dwa lata,tak by zachować pozory :P

Pierwsze głód,wojny,zarazy,konflikty,nieudolne prawo,korupcja,itp - jednym słowem przewrócić ogólny porządek do góry nogami tak,by ostatecznie, ludzie sami zaakceptowali ten fakt i potraktowali jako coś normalnego

 

Ja osobiście sam jestem za depopulacja i ograniczeniem eksploatacji planety.

Tylko starałbym sie zrobić to jak najbardziej humanitarnie i sprawiedliwie, informując o tym wszystkich.

 

A tak juz całkowicie poważnie i wracając do tych w/w wycieczkowców.

Dzisiaj czytałem na interii że pływa 10 takich i jak na razie to nigdzie nie mogą zawinąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na argumenty można rozmawiać z kimś kto się zna, inaczej to strata czasu, i tak się dziwię ze Adrian i Robert poświęcają tyle czasu na "dyskusje" z Tobą  :blink:

Przeczytaj temat ze zrozumieniem, z naciskiem na zrozumienie.Ich braki merytoryczne zostały wypunktowane i nie moga sie z tym pogodzić  czego ''kropką na i'' jest negowanie  zrodeł czyli ze wymienienin eksperci są ''gupi'' zostali ograni i się nie znają. Tak, tak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką znalezioną wypowiedź przewinąłbym w dól :P

Ale prawda jest taka, że z tym 5G,to nie jest tak do końca wyprostowany temat.

 

 

 

Byłbyś kiepskim depopulatorem, gdybyś brał wycieczkowce pod uwage :P

Na dodatek nie udało by Ci się tego przeprowadzić w dwa lata,tak by zachować pozory :P

Pierwsze głód,wojny,zarazy,konflikty,nieudolne prawo,korupcja,itp - jednym słowem przewrócić ogólny porządek do góry nogami tak,by ostatecznie, ludzie sami zaakceptowali ten fakt i potraktowali jako coś normalnego

 

Ja osobiście sam jestem za depopulacja i ograniczeniem eksploatacji planety.

Tylko starałbym sie zrobić to jak najbardziej humanitarnie i sprawiedliwie, informując o tym wszystkich.

 

A tak juz całkowicie poważnie i wracając do tych w/w wycieczkowców.

Dzisiaj czytałem na interii że pływa 10 takich i jak na razie to nigdzie nie mogą zawinąć

Jak zaginą bez wyjaśnienia przyczyn lub wszyscy zostaną "zamordowani" to się zacznę zastanawiać.

Co do sieci 5G. Z tego co sobie przypominam z poprzednimi "G" było podobnie. Ludzie pisali, że po wybudowaniu masztu "kury przestały się nieść", po czym okazywało się, że maszt jeszcze nie został włączony...

Co do wojen, konfliktów, kataklizmów itp. Zawsze były. Śmiem twierdzić , że żyjemy obecnie w najlepszym możliwym czasie rozwoju ludzkości.

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze raz profesor Simon. W wypowiedzi z 30.03.2020 r.

 

Profesor Krzysztof Simon zwraca uwagę na to o czym alarmowali nasi Czytelnicy. Pełne sklepy. - Skończyły się te wszystkie towarzyskie spotkania, to sklepy są przepełnione. To jest absurd. W jednym miejscu walczymy, w drugim umożliwiamy szerzenie się wirusa. Co z tym zrobić? Chyba nie ma złotego środka. Albo wpuszczać mniej osób, albo obowiązkowo rękawiczki, maska przy wejściu do takiego obiektu. Nie masz nie wchodzisz - zastanawia się profesor. Z drugiej strony – zaznacza – gospodarka musi pracować. Są przecież firmy, w których pracują tysiące ludzi.

 

https://gazetawroclawska.pl/ordynator-ze-szpitala-o-koronawirusie-jestes-zdrowy-i-silny-to-przezyjesz/ar/c1-14888945?fbclid=IwAR2uc9yXhElvTk9oc5zWUA5DSJaS00txgfWzj3s8-rlDHb-SZga4iIa-P0I

 

Zmieniają się poglądy i zalecenia? Wyraźnie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.