Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Carrot

Od tyłu strony, czyli złoty zegarek do bransolety.

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie przyszedł czas i na mnie, by prosić koleżanki i kolegów o pomoc.

 

W skarbach rodzinnych znalazłam złotą bransoletę do zegarka, która niezmiernie mi się podoba (zdjęcia poniżej). Chcę zrobić z niej użytek, ale brakuje mi zegarka który by do niej pasował

I tak, pierwszą moja myślą był jakiś złoty rusek (w końcu ruskie złoto). Później odkryłam, że można kupić np. Longines, chociażby takiego: https://www.chrono24.pl/longines/wite-dial-roman-index-7112--id7716352.htm

czy Omegę.

Pewnie jeszcze kilka innych opcji wchodzi w grę.

Myślę, że dobrze wyglądałaby kostka, coś o ostrych rantach.

Pewna jestem kilku rzeczy:

-Zegarek złoty

-Na dobrym chodzie i w dobrym stanie (żeby nie zaczynać od wizyty u zegarmistrza)

-Średnica myślę że min. 30 mm

-Zakładam budżet w granicach 1000-1500 zł i raczej chciałabym się go trzymać, if you know what I mean

Bez znaczenia czy męski czy damski, czy mechaniczny czy kwarc.

Jeśli coś ciekawego przychodzi Wam do głowy, to piszcie. Jak coś pasującego zalega Wam w szufladach, pudełkach czy szkatułkach, to też piszcie. Może widzieliście jakieś fajne oferty w necie, które wpadły Wam w oko, to dajcie znać. Możecie napisać też cokolwiek innego jeśli macie ochotę i coś do powiedzenia

Wdzięczna będę za sugestie wszelakie.

Aha, i najważniejsze, szerokość bransolety to 18 mm.eed4dfc93a18acf07c90f2059028ba6c.jpgf63962800ac3e9036cc5725115ddc6cb.jpgddf3dad230365bf958cefaed71ead0ae.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bransoletka z radzieckiego złota to i zegarek obowiązkowo też. Wtedy odcień różowego złota będzie idealnie współgrał - osobiście irytuje mnie gdy tak nie jest  ;)

Myślę, że również dla kobiety fajnym zegarkiem byłaby złota Rakieta nie za duża i nie za mała :)

post-35535-0-37604700-1558463362_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że miękka koperta zegarka (bo złota) ulega odkształceniom od bransolety. Ale jesżeli Ci nie zależy albo ten zestaw będzie służył do napawania się wzrokowego, to czemu nie :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak bransoletka z radzieckiego złota to i zegarek obowiązkowo też. Wtedy odcień różowego złota będzie idealnie współgrał - osobiście irytuje mnie gdy tak nie jest ;)

Myślę, że również dla kobiety fajnym zegarkiem byłaby złota Rakieta nie za duża i nie za mała :)

Bardzo fajna ta Rakieta, kształt indeksów dodaje jej smaczku. To Twój zegarek i zdjęcia czy coś z sieci?

Prawda jest taka, że miękka koperta zegarka (bo złota) ulega odkształceniom od bransolety. Ale jesżeli Ci nie zależy albo ten zestaw będzie służył do napawania się wzrokowego, to czemu nie :rolleyes:

Wiem, że złoto jest dość miękkie. Mam jednak taki plan, że zegarek założę od czasu do czasu, na jakieś większe wyjście, więc może przy takim użytkowaniu nie ucierpi za bardzo ;) Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do twardości złota, wszystko zależy jaki stop zastosowano, biżuteryjne jest dość miękkie, ale bywają stopy o twardości stali.

 

Są różne dodatki do złota, to nie 99,99%, przy stopach można użyć innych metali, utwardzających.

Np złoto 18k zawiera 75% czystego kruszcu, inne domieszki jakich użyto nie wiadomo....

Miedzi, palladu, niklu....

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do twardości złota, wszystko zależy jaki stop zastosowano, biżuteryjne jest dość miękkie, ale bywają stopy o twardości stali.

 

Są różne dodatki do złota, to nie 99,99%, przy stopach można użyć innych metali, utwardzających.

 

Np złoto 18k zawiera 75% czystego kruszcu, inne domieszki jakich użyto nie wiadomo....

 

Miedzi, palladu, niklu....

Mistrzu Yoda, w radzieckim złocie próby 583 chyba nie można się spodziewać jakichś dodatków utwardzających, prawda? Chyba jednak właśnie na takie zegarki jestem najbardziej nastawiona.

Nikiel w złocie też się zdarza?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno ocenić w Związku Radzieckim wszystko było możliwe... ;)

Zdarza się, jak pisałem, złoto tej próby i niższych to stopy metali.

 

A poważnie, to do takiej gustownej bransolety, szerokiej widzę zegarek prostokątny, vintage, coś amerykańskiego można nabyć w niewielkiej kwocie na e-bay


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W ZSRR nic nie było możliwe, próby złote były precyzyjnie ustalane. Najpopularniejsza to 583, odpowiednik naszego 14 karatowego 585...

 

Wreszcie przyszedł czas i na mnie, by prosić koleżanki i kolegów o pomoc.

W skarbach rodzinnych znalazłam złotą bransoletę do zegarka, która niezmiernie mi się podoba (zdjęcia poniżej). Chcę zrobić z niej użytek, ale brakuje mi zegarka który by do niej pasował
I tak, pierwszą moja myślą był jakiś złoty rusek (w końcu ruskie złoto). Później odkryłam, że można kupić np. Longines, chociażby takiego: https://www.chrono24.pl/longines/wite-dial-roman-index-7112--id7716352.htm
czy Omegę.
Pewnie jeszcze kilka innych opcji wchodzi w grę.
Myślę, że dobrze wyglądałaby kostka, coś o ostrych rantach.
Pewna jestem kilku rzeczy:
-Zegarek złoty
-Na dobrym chodzie i w dobrym stanie (żeby nie zaczynać od wizyty u zegarmistrza)
-Średnica myślę że min. 30 mm
-Zakładam budżet w granicach 1000-1500 zł i raczej chciałabym się go trzymać, if you know what I mean
Bez znaczenia czy męski czy damski, czy mechaniczny czy kwarc.
Jeśli coś ciekawego przychodzi Wam do głowy, to piszcie. Jak coś pasującego zalega Wam w szufladach, pudełkach czy szkatułkach, to też piszcie. Może widzieliście jakieś fajne oferty w necie, które wpadły Wam w oko, to dajcie znać. Możecie napisać też cokolwiek innego jeśli macie ochotę i coś do powiedzenia
Wdzięczna będę za sugestie wszelakie.
Aha, i najważniejsze, szerokość bransolety to 18 mm.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Skąd wiadomo, że to wyrób z byłego ZSRR?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W ZSRR nic nie było możliwe, próby złote były precyzyjnie ustalane. Najpopularniejsza to 583, odpowiednik naszego 14 karatowego 585...

 

Skąd wiadomo, że to wyrób z byłego ZSRR?

A tak z góry założyłam Bo tam była kupiona w czasach ZSRR, no i ta próba chyba też jest sugestywne...

 

 

Trudno ocenić w Związku Radzieckim wszystko było możliwe... ;)

Zdarza się, jak pisałem, złoto tej próby i niższych to stopy metali.

 

A poważnie, to do takiej gustownej bransolety, szerokiej widzę zegarek prostokątny, vintage, coś amerykańskiego można nabyć w niewielkiej kwocie na e-bay

Też mi się wydaje, że tutaj coś "kanciastego" dobrze by pasowało. Porozglądam się dalej, a może ktoś coś jeszcze zasugeruje...

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ZSRR nic nie było możliwe, próby złote były precyzyjnie ustalane. Najpopularniejsza to 583, odpowiednik naszego 14 karatowego 585...

 

Skąd wiadomo, że to wyrób z byłego ZSRR?

Bo te bransolety są właśnie w 583 - to ruski sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ZSRR nic nie było możliwe, próby złote były precyzyjnie ustalane. Najpopularniejsza to 583, odpowiednik naszego 14 karatowego 585...

 

Na końcu była emotikona, masa czystego kruszcu wszędzie musi się zgadzać, domieszki bywają różne.....a to ma wpływ na twardość, kolor zresztą też.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i z ruską rakietą zmieści się w tych 1500 jak dobrze poszuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bulova, Tissot, Certina, Omega i inne damskie też można w tej kwocie dostać.

Złotego Longinesa z lat 60, wraz z pudełkiem nabyłem za 1, 600 PLN.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo fajna ta Rakieta, kształt indeksów dodaje jej smaczku. To Twój zegarek i zdjęcia czy coś z sieci?

 

 

Stosowane różne tarcze w tych Rakietach. Zdjęcie zapożyczone z internetu. Ja mam złotego Poljota :)

 

P.S. 1. Tych Rakiet widziałem niedawno kilka na all...

P.S. 2. Marku, fajnie, że wróciłeś - już zacząłem się martwić.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na końcu była emotikona, masa czystego kruszcu wszędzie musi się zgadzać, domieszki bywają różne.....a to ma wpływ na twardość, kolor zresztą też.

Odkrywcze... Jeśli to wyrób radziecki, to musi mieć odpowiedni znak probierczy...

Kiniol, czyżbyś miał jakieś podejrzenia?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Sprawdź... Mam coś takiego bez znaków i okazało się, że to 18-tka, czyli 750... W urzędzie nabito odpowiednie cechy. Próbę sprawdza się tam bezinwazyjnie, spektrometrem.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odkrywcze... Jeśli to wyrób radziecki, to musi mieć odpowiedni znak probierczy...

Nie wiem czy odkrywcze, Ty nie zrozumiałeś, pytanie dotyczyło czy jako domieszki mogą być śladowe ilości niklu, i odpowiedz że w ZSRR wszystko może się zdażyć, żartobliwa, była odpowiedzią  :)

 

W czasach gdy sporo kruszcu przemycano z ZSRR, np do Polski, wyroby mogły być pozbawione znaków probierczych.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak nie być ruska - ruskie miały inne zapięcia

Tak jak kiniol prawi może być w 18tce jeśli swiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odkrywcze... Jeśli to wyrób radziecki, to musi mieć odpowiedni znak probierczy...

 

Sprawdź... Mam coś takiego bez znaków i okazało się, że to 18-tka, czyli 750... W urzędzie nabito odpowiednie cechy. Próbę sprawdza się tam bezinwazyjnie, spektrometrem.

Po zapaleniu światła, założeniu okularów i wyjęciu chińskiej lupki stwierdzam na zapięciu istnienie próby 583. Nie do ogarnięcia aparatem. A ten nikiel mnie tak zainteresował, bo chyba mam alergię. Do tej pory byłam pewna, że złoto w moim przypadku jest bezpiecznie, i w sumie do tej pory było.

 

Paweł Bury, mam jeszcze Slavę z podobnym zapięciem, chyba to wszystko razem jednak potwierdzi wyrób zza wschodniej granicy?

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na to wychodzi to co z tymi zegarkami Panowie? Rusek czy coś innego?

Z ruskiem pewnie jest mniejsze ryzyko, że będzie odbiegał kolorem od bransolety, ale pewnie nadal jest? W sumie bransoleta i tak jest bicolor...

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takim Wostokiem bym się porozglądał - bardzo fajny na żywo z racji wysokich indeksów - ten niestety już sprzedany

post-68206-0-31241600-1558470337_thumb.jpg

post-68206-0-33822800-1558470346_thumb.jpg

post-68206-0-24877000-1558470357_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po zapaleniu światła, założeniu okularów i wyjęciu chińskiej lupki stwierdzam na zapięciu istnienie próby 583. Nie do ogarnięcia aparatem. A ten nikiel mnie tak zainteresował, bo chyba mam alergię. Do tej pory byłam pewna, że złoto w moim przypadku jest bezpiecznie, i w sumie do tej pory było.

 

Paweł Bury, mam jeszcze Slavę z podobnym zapięciem, chyba to wszystko razem jednak potwierdzi wyrób zza wschodniej granicy?

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Jeśli jest trochę niklu nawet, to nie będzie uczulał... Brawo dla okularów :P

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.