Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kor

Certina czy Steinhart?

Co wybierasz?  

21 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zastanawiam się między kupnem Cytryny DS Action Diver Powermatic 80 a Stenkiem Titanium 500.

Co do Stenka mam jedynie obawy związane z tytanem (podobno różnie bywa z tytanem) i z opinią typowego homarA, która ciągnie się za marką.

Jednak Titanium 500 już nie jest kopią Rolexa, więc.. czemu nie?

 

Co sądzicie? Co byście wybrali i dlaczego?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

 

 

post-107875-0-33102400-1558940835_thumb.jpg

post-107875-0-76919000-1558940843_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Certina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dla mnie Certina, jest system DS i jak dla mnie, po prostu ciekawszy projekt. Sam nie jestem też przekonany do tytanu. Raz miałem, a jak złapał ryski i wgniotki, to nie było już możliwości zrobienia SPA, bo to nie takie proste, jak przy stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również wybrał bym Certinę. System DS, 80h rezerwy chodu, koperta w stali, ładniejsze indeksy...

Choć Stenek też niczego sobie, tę wersję ciężko już nazywać typowym homarem, ma dużo własnego charakteru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch Certina, ale rozejrzałbym się szerzej, bo w tym zakresie cenowym jest już dużo fajnych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina zdecydowanie. Ze Steinhartem jest podobnie jak z Tudorem... Ochy i achy a później i tak bazar/olx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina, bo ciekawszy projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś konkretnego przychodzi Ci do głowy? Od dłuższego czasu rozglądam się za diverem, ale chętnie poznam inne ciekawe propozycje.

 

Zaplanowałem budżet w wysokości do 3 000 zł.
Oczekiwania: automat, szerokość koperty 42-44, szkło szafir, min. 20 ATM, czarna tarcza, data.

 

Wizualnie najbardziej odpowiadały mi dwa wspomniane, ale jeżeli macie innych faworytów to dajcie znać proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Używane też wchodzą w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine combat sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane też wchodzą w grę?

 

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Teident od Ch.Warda, a z używek, to zdecydowanie Squale 50/60 Atmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja bym kupił używanego steinharta (do 1300zł można spokojnie kupić w ładnym stanie) ale stal z ceramiką

jeśli certina ds action to raczej starszy model na ecie choć te żółknące bezele kiepsko wyglądają po jakimś czasie i trzeba je wymieniać a to dodatkowy koszt

z pewnością nie wybrałbym tytanu jeśli nie jesteś uczulony a waga divera ci nie przeszkadza

jeśli ma byc coś nowego to poszukałbym ciut wyżej w markach typu squale, davosa, epos

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje!

 

Poszedłem tropem Squale i znalazłem 20 Atmos Militaire.

Co sądzicie?

post-107875-0-19001300-1558946241_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja jestem na tak, choć bardziej mi się podobają 50/60 Atmos :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na tak, choć bardziej mi się podobają 50/60 Atmos :-)

 

50/60 Atmos są ładne, ale 20 Atmos jednak bardziej mnie przekonuje.

Argumentem za jest też fakt, że 50/60 są bardziej usportowione, a planuję diverka nosić w miarę często do koszul, a czasem nawet z marynarką :-)

 

zastanowię się jeszcze między Cytryną a Squale 20 Atmos.

 

Od tygodni się rozglądam, a wystarczył jeden poranek na forum, żeby z Wami znaleźć faworyta do zakupu.

Wielkie dzięki za każdy wpis, uwagę i pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos 3441 i CW Trident. Stałem przed podobnym wyborem i te dwa + Certina były na finałowej liście. Wybrałem tridenta i jestem zadowolony. W tej certinie bardzo nie podoba mi się zapięcie bransolety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej Certinie, poza zapięciem bransolety tak jak kolega napisał wyżej, to jak dla mnie wszystko jest na plus. Moze dlatego ze mam kilka Certin ale po prostu mi sie podobaja, no i DS, nie ma tytanu, rozmiar w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Action Divera i mogę go jedynie polecić. Ale na bransolecie, bo guma - w każdym razie na moją rękę - jest kiepsko wyprofilowana. Nakładane indeksy, świetny dekiel, wygodna bransoleta i zapięcia z przedłużką, 80 godzin chodu...

 

A jeśli chodzi o Steinharta 500 tytan to myślałem o nim ostatnio jako o drugim, "niszowym" diverze. Ale jakoś nie moge się przekonć do malowanych indeksów, pomimo ceramiki i tytanu (dla mnie argument za bo to jakaś odmiana). I wtedy trafiłem na MV Nereide... I to chyba będzie ten "niszowy" wyrób... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch Certina.

A tak wogle to w tym budżecie Hamilton Khaki Pilot.

Co prawda nie diver ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.