Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ruger

Czy warto kupować na chrono24?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zakupić Ulysse Nardine 1183 310 43. W salonie regularna cena to ok 30k. W salonie Jubitoma oferują mi znizke na 24.900. Na chrono24 można dostać nowke (a przynajmniej tak ją opisują) za 19-20k. Czy warto zaryzykować i kupić od któregoś z tamtejszych handlarzy mających dużo pozytywnych opinii ? Np niejaki Time Trader. Czy lepiej dołożyć owe 5-6tys, kupić w Jubitomie i mieć pewnosc oryginalności, nowości i gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku sam musisz podjąć decyzje, nie ma na to reguły, nawet na 100% pozytywnych opinii pozostawia pewną dozę niepewności. Z drugiej strony kusi oszczędność 5K :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przede wszystkim, to warto się dowiedzieć, jak jest z pudełkami, dokumentami, a także, co w mojej ocenie niezwykle istotne, jak wygląda kwestia gwarancji, gdyby coś się niedobrego z zegarkiem zdarzyło. Czy będzie ona realizowana przez producenta zegarka, czy zostaje tylko i wyłącznie sam sprzedawca. Ma to szczególnie istotne znaczenie w sytuacji, gdy na zegarek planujesz wydać całkiem sporo pieniędzy. No i oczywiście warto wybierać sprzedawców, którzy funkcjonują w ramach "trousted checkout"  :) Niestety, czasami z bardzo atrakcyjną ceną wiążę się problemy w razie konieczności skorzystania z gwarancji... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Niestety, czasami z bardzo atrakcyjną ceną wiążę się problemy w razie konieczności skorzystania z gwarancji...

 

O rękojmi już nie wspominając :huh:

We wspomnianym Jubitomie nabyłem Omegę AT i pech chciał, że po pół roku wyszła wada, chyba produkcyjna. Na podstawie rękojmi otrzymałem nowy zegarek z datą nabycia na dzień realizacji rękojmi, w czym niemała zasługa kolegi Fidelio :wub:

W greymarket raczej możesz pomarzyć o takim załatwieniu sprawy :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja sam miałem podobny dylemat w momencie, gdy kupowałem Moona. I w związku z tym ostatecznie zdecydowałem się na oficjalna polską dystrybucję, a jeden z forumowych Kolegów pomógł mi kupić ten zegarek z rabatem. Generalnie wyszło tylko trochę drożej niż to, co widziałem m. in. na chrono24 czy w Time Trader, ale za to spokojniej śpię  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że utarguj jeszcze z 1k i bierz tutaj. Tak jak wyżej mówią Koledzy. Przy tej cenie to nie jest już duża różnica :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To ja jeszcze dodam, że te oferty na chrono to oferty z grey market, tak jak wskazali koledzy. Ale źródło może być różne.

 

Może się zdarzyć, że broker ma zegarek od jakiegoś AD, w ramach jakiegoś deal'u. Wtedy dostaniesz gwarancję, jednak z datą nie Twojego zakupu u brokera, tylko zakupu brokera od AD. Z reguły w takiej sytuacji AD się nie chwali przed producentem komu sprzedał więc sprawa nie wyjdzie. A ponieważ podstawą gwarancji jest podbita przez AD karta gwarancyjna (która masz tylko z inną datą) to właściwie nie będzie problemów z realizacją gwarancji. W końcu mogłeś kupić zegarek u AD np. we Włoszech.

 

Ale może się też zdarzyć, że broker ma zegarek bez podbitej karty, jak sam podbije to nie będzie ona honorowana. Nie wiem skąd mają takie zegarki ale one są (nawet u nas na allegro ktoś swego czasu sprzedawał Orisy w bardzo dobrych cenach ale karty podbitej nie miał). Jak taki kupisz to gwarancji raczej nikt nie zrealizuje.

 

Można próbować pytać czy mają podbitą kartę, może coś odpowiedzą. Ale ostatecznie co przyjdzie dowiesz się jak przyjdzie.

Każdy musi sobie sam odpowiedzieć czy warto.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję zakupić Ulysse Nardine 1183 310 43. W salonie regularna cena to ok 30k. W salonie Jubitoma oferują mi znizke na 24.900. Na chrono24 można dostać nowke (a przynajmniej tak ją opisują) za 19-20k. Czy warto zaryzykować i kupić od któregoś z tamtejszych handlarzy mających dużo pozytywnych opinii ? Np niejaki Time Trader. Czy lepiej dołożyć owe 5-6tys, kupić w Jubitomie i mieć pewnosc oryginalności, nowości i gwarancji?

Masz wiadomość na Priv :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Ale może się też zdarzyć, że broker ma zegarek bez podbitej karty, jak sam podbije to nie będzie ona honorowana. Nie wiem skąd mają takie zegarki ale one są (nawet u nas na allegro ktoś swego czasu sprzedawał Orisy w bardzo dobrych cenach ale karty podbitej nie miał).

 

Jednym źródłem takich zegarków są zniżki pracownicze, na których można kupić zegarki często po 30-50% taniej, ale właśnie bez gwarancji (i generalnie papierów). Często sprzedawcy traktują taką zniżkę pracowniczą jako "premię roczną" odsprzedając z marżą taki zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na Chrono24, sprzedawca z dużą ilością pozytywów. Dostałem kartę gwarancyjną producenta, podbitą przez AD, zgodnie z opisem. Dla mnie warto ale trzeba dokładnie czytać co wchodzi w skład zestawu i uważnie wybierać sprzedawcę.

 

Przy relatywnie niewielkich różnicach cenowych chyba jednak wybierałbym AD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.