Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adam_maslowski

Pierwszy zegarek: Tissot GENT XL CLASSIC czy Atlantic Speedway Royal GMT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 

Obecnie mam Casio MTP-E139L-1B

 

Zamierzam kupić dla siebie pierwszy markowy zegarek. Budżet, którego nie chciałbym przekraczać to ok. 1000 zł.

Poczytałem (również to forum), pooglądałem filmy na Youtube i mój wybór padł na dwie marki: Tissot, Atlantic.

 

Mój obwód nadgarstka wynosi 16cm, czyli raczej zegarki mniejsze, nie lubię ciężkich. 

Długo szukałem (od ponad pół roku) zegarka, który będzie klasyczny i nowoczesny jednocześnie. 

Kryteria, które musi spełniać zegarek: pasek ze skóry, tarcza biała, granatowa lub niebieska, szkiełko szafirowe, mechanizm kwarcowy, koperta 42-43mm. Długo szukałem i moje upodobania ewaluowały. Z początku chciałem kupić Citizena, Seiko lub Festine, ale im dłużej czytam to postanowiłem zakupić Tissot lub Atlantic. Poniżej dwa zegarki, które bardzo mi się podobają.

 

TISSOT GENT XL CLASSIC T116.410.16.047.00 ok. 900 zł

https://www.tissotwatches.com/en-en/shop/t1164101604700.html

czy

Atlantic Speedway Royal GMT ok. 1000 zł

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-speedway-royal-68551-41-22

 

Jeszcze jest śliczny, ale to wydatek już ok. 1300 i idąc tą drogą zaraz zwiększe budżet do 1500, a powiedziałem sobie, że pierwszy zegarek chce kupić za ok. 1000 zł.

Certina DS 2 Precidrive C024.410.16.041.20

https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c024.410.16.041.20.html?gclid=Cj0KCQjwitPnBRCQARIsAA5n84mKewlQ-uHu_YTE2A-Y3Rd5xRWwLfNkbwB6-O-AC3nlBWn57ofCXj4aAvspEALw_wcB

 

Certina ma szerokość 40mm, Tissot i Atlantic 42mm. 

 

Co sądzicie o tych zegarkach. Certine dałem na ostatnim miejscu (chociaż pewnie napiszecie, że Certina pierwsza:)), ale nie chce przekraczać 1000 zł, a Tissota, model który wybrałem można kupić nawet za 820 zł także bardzo dobra cena.

Pozdrawiam i dziękuje za poradę

Adam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz zegarek z kopertą 42-43mm. Przy 16cm lepiej sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz zegarek z kopertą 42-43mm. Przy 16cm lepiej sprawdzić.

obecnie mam 42mm i jest idealnie. A co sądzisz o moich zegarkach?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem jakie masz zegarki ;).

A w kasie do 1k to bym wolał chyba jakiegoś Japońca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu ogólnie wielkich róznic w jakośći między tymi które sobie wybrałeś raczej nie będzie, więc kieruj się wyglądem no i ceną. Gdyby każdy z nich był w tej samej cenie powiedziałbym Certina. A tak to wybierz z tych dwóch, które mieszczą się w budżecie.

Co nie zmienia faktu, że w tej cenie jeszcze przyjrzałbym się Citizenowi np. No i przy małym nadgarstku lepiej postaraj się przymierzyć zegarki o takiej średnicy, bo to że jeden 42mm jest ok nie znaczy, że inny z dłuższymi uszami też będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam nadgarstek - 16 cm.

 

Od siebie polecam patrzeć na zegarki z L2L najwięcej 47 mm, koperta do 38/39 mm. Pamiętaj, że część zegarków ma dużo większą powierzchnię tarczy i wizualnie zegarek może być większy niż powiedzmy te 37 mm. Tak samo białe zegarki - one mają tendencję do wyglądania na większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szukałbym czegoś z "kraju kwitnącego wiśnia", a do tego, przy takim nadgarstku zwracałbym uwagę nie tylko na średnicę koperty, co na wymiar "od ucha do ucha". Sam mam nadgarstek podobnej wielkości i najlepiej (w moim przypadku) sprawdzają się zegarki o średnicy 36-39 mm i L2L 44-47 mm :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam nadgarstek 16 cm, czyli jak widać jednak sporo nas mimo, że męskich zegarków małych nie ma za wiele. i zdaję sobie sprawę, że powinieniem nosić mniejsze zegarki jednak 2 z 3 które posiadam mają 41 i 42mm. Przy czym to o czym pisałem wyżej ten 41 ma spore L2L i jest to absolutne max jakie mogę założyć (nawet czasem mam wrażenie, że za duży ale za bardzo mi się podoba żeby się go pozbyć), natomiast ten 42 mm dzięki bardzo krótkim uszom i kształcie koperty (na dole jest węższa) leży idealnie na moim 16 cm nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić dla siebie pierwszy markowy zegarek. Budżet, którego nie chciałbym przekraczać to ok. 1000 zł.

[...]

Kryteria, które musi spełniać zegarek: pasek ze skóry, tarcza biała, granatowa lub niebieska, szkiełko szafirowe, mechanizm kwarcowy, koperta 42-43mm. Długo szukałem i moje upodobania ewaluowały. Z początku chciałem kupić Citizena, Seiko lub Festine, ale im dłużej czytam to postanowiłem zakupić Tissot lub Atlantic.

 

Zastanów się jeszcze raz nad kryteriami.

Bransoletę wymienisz na pasek skórzany lub tekstylny wedle upodobań, temperatury i wilgotności (bransoleta latem jest lepsza niż skóra, i często lepsza niż tkanina). W drugą stronę zamiana jest droga.

Szafir jest OK, ale jego przewaga nad szkłem mineralnym wcale nie jest bezdyskusyjna, szczególnie w tanich zegarkach.

42-43 to obecnie modny rozmiar, ale jeśli nie jesteś dwumetrowym drwalem nieco mniejsze zegarki wyglądają lepiej. 

Mechanizm kwarcowy również jest OK, ale jeśli to ma być pierwszy markowy zegarek, to może lepiej kupić zegarek mechaniczny i sprawdzić, w którą stronę chcesz dalej zegarkowo podążać: czy w proste i praktyczne kwarce, czy w coś bardziej wydumanego kwarcowego, a może mechanicznego?

 

 

Za 1399 złotych - tyle co za Certinę - znajdziesz całkiem sensowne zegarki mechaniczne:

- manualnego Hamiltona, 

https://www.czaszegarkow.pl/hamilton-field-zielony-tkanina-o38-mm-p-40108.html

- eleganckiego Atlantica:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-super-de-luxe-64651-44-21

- usportowioną Certinę:

https://dolinski.pl/certina-ds-caimano-automatic-ref-c017.407.16.037.00/

- pseudo-divere Ingersolla:

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-ingersoll-the-scovill-automatic-automatyczny-i05004

- i całą masę zegarków dalekowschodnich...

 

Dopóki zakładanego budżetu nie przekroczysz dwukrotnie, to się nie liczy nie ma się czym przejmować :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zależy Ci na kwarcu z jakichś konkretnych powodów? Jeśli w grę wchodzi automat, to rozważ jeszcze certine ds-1. Uniwersakny rozmiar - koperta 39mm, wydaje się spełniać kryterium „klasyczny i nowoczesny”, dostępna w wielu wariantach. Kosztuje ponad twój budżet, ale jeżeli poczekasz i dobrze trafisz (np. okazje na tutejszym bazarku), to nie przekroczysz go znacząco (tzn nie dwukrotnie :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zeno. Na pewno we wszystkich punktach masz rację, zegarki, które pokazałeś sa piękne, tylko nie mój styl :) Zegarki z bransoleta są dla mnie za ciężkie.

Poszukam jeszcze i zastanowię się kilka dni.

Na pewno kolejny zegarek będzie za 3000-5000 zł. Ten chce kupić za 1000, ponieważ obecnie jeszcze nie śpie na pieniądzach, a chce mieć coś fajnego w swojej kolekcji.

Dzięki i pozdrawiam

Adam

 

Zastanów się jeszcze raz nad kryteriami.

Bransoletę wymienisz na pasek skórzany lub tekstylny wedle upodobań, temperatury i wilgotności (bransoleta latem jest lepsza niż skóra, i często lepsza niż tkanina). W drugą stronę zamiana jest droga.

Szafir jest OK, ale jego przewaga nad szkłem mineralnym wcale nie jest bezdyskusyjna, szczególnie w tanich zegarkach.

42-43 to obecnie modny rozmiar, ale jeśli nie jesteś dwumetrowym drwalem nieco mniejsze zegarki wyglądają lepiej. 

Mechanizm kwarcowy również jest OK, ale jeśli to ma być pierwszy markowy zegarek, to może lepiej kupić zegarek mechaniczny i sprawdzić, w którą stronę chcesz dalej zegarkowo podążać: czy w proste i praktyczne kwarce, czy w coś bardziej wydumanego kwarcowego, a może mechanicznego?

 

 

Za 1399 złotych - tyle co za Certinę - znajdziesz całkiem sensowne zegarki mechaniczne:

- manualnego Hamiltona, 

https://www.czaszegarkow.pl/hamilton-field-zielony-tkanina-o38-mm-p-40108.html
- eleganckiego Atlantica:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-super-de-luxe-64651-44-21

- usportowioną Certinę:

https://dolinski.pl/certina-ds-caimano-automatic-ref-c017.407.16.037.00/

- pseudo-divere Ingersolla:

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-ingersoll-the-scovill-automatic-automatyczny-i05004

- i całą masę zegarków dalekowschodnich...

 

Dopóki zakładanego budżetu nie przekroczysz dwukrotnie, to się nie liczy nie ma się czym przejmować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem certine ds-1, rzeczywiście spełnia moje kryteria i wygląda świetnie. Jednak cena 1600 znacznie przekracza mój zakładany budżet na "pierwszy markowy zegarek". chyba zostanę przy TISSOT GENT XL CLASSIC T116.410.16.047.00 ok. 900 zł

bardzo mi sie podoba i cena przyzwoita

 

Zegarek moje marzenie to: Seiko Presage Shippo Enamel Automatic

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-presage-shippo-enamel-automatic-spb073j1

za jedyne 4600 w promocji :)

pozdrawiam

 

 

Czy zależy Ci na kwarcu z jakichś konkretnych powodów? Jeśli w grę wchodzi automat, to rozważ jeszcze certine ds-1. Uniwersakny rozmiar - koperta 39mm, wydaje się spełniać kryterium „klasyczny i nowoczesny”, dostępna w wielu wariantach. Kosztuje ponad twój budżet, ale jeżeli poczekasz i dobrze trafisz (np. okazje na tutejszym bazarku), to nie przekroczysz go znacząco (tzn nie dwukrotnie :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem certine ds-1, rzeczywiście spełnia moje kryteria i wygląda świetnie. Jednak cena 1600 znacznie przekracza mój zakładany budżet na "pierwszy markowy zegarek". chyba zostanę przy TISSOT GENT XL CLASSIC T116.410.16.047.00 ok. 900 zł

bardzo mi sie podoba i cena przyzwoita

 

Jest to zegarek bardzo przeciętny i niczym się nie wyróżniający. Podobny kupisz 2-3 razy taniej: Casio, Sekonda, Timex, Lorus. Nie ustępują one w niczym temu Tissotowi, a Casio serii Edifice są lepsze pod niemal każdym względem.

 

Budżet 1000 złotych jest bardzo niewdzięczny. Za 300-400 złotych mniej kupisz coś tej samej klasy. Za 300-400 złotych więcej kupisz coś o klasę wyżej. To chyba z tego powodu odpowiedzi pod Twoimi pytaniami są bardzo powściągliwe :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zeno. To mnie teraz tak pocieszyłeś, że sam nie wiem co kupić :)

 

Jest to zegarek bardzo przeciętny i niczym się nie wyróżniający. Podobny kupisz 2-3 razy taniej: Casio, Sekonda, Timex, Lorus. Nie ustępują one w niczym temu Tissotowi, a Casio serii Edifice są lepsze pod niemal każdym względem.

 

Budżet 1000 złotych jest bardzo niewdzięczny. Za 300-400 złotych mniej kupisz coś tej samej klasy. Za 300-400 złotych więcej kupisz coś o klasę wyżej. To chyba z tego powodu odpowiedzi pod Twoimi pytaniami są bardzo powściągliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zeno. To mnie teraz tak pocieszyłeś, że sam nie wiem co kupić :)

 

Dozbieraj sobie przez miesiąc/dwa i kup wtedy coś o stopień wyżej za te 1300-1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.