Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
William Blake

Pasówka... jak dobrac mechanizm

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry...

Mam sobie trupka Casio Oceanusa OC-101 ... podstawowy model w ktorym siedziala prosta kwarcowa miyota

Dokladniej ten model: https://www.mechanizmyzegarkowe.pl/miyota-citizen/511-miyota-1m12.html

Bardzo lubie to jak ten zegarek wyglada... a poniewaz mechanizm kwarcowy sie mocno spoznia pomyslalem o wsadzeniu do srodka jakiegos mechanicznego silnika.

Podpowiedzcie prosze jaki mechanizm mechaniczny dobrac do tej koperty... recznie nakrecany a moze i automatyczny.

Jestem w stanie wydrukowac sobie na drukarce 3d jakies elementy ktore pomoga w adaptacji...chodzi mi o to zeby bardziej obeznani w zegarmistrzowskiej sztuce forumowicze podpowiedzieli kierunek poszukiwan opierajac sie na wymiarach ww. miyoty

Jesli sie nie da ostatecznie wsadze tam takiego samego kwarca;)

Dziękuję ;)

Edytowane przez William Blake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wielkość mechanizmu (szerokość, wysokość) wpisz w wyszukiwarkę i zobacz co podpowie...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam sobie trupka Casio Oceanusa OC-101 ... podstawowy model w ktorym siedziala prosta kwarcowa miyota

 Casio nie stosuje mechanizmów miyota - ten model jest napędzany modułem Casio nr 2717 - numer modułu masz wygrawerowany w "prostokącie" na deklu :)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to takie dziwne Casio zatem bo ma miyote na ktorej jest oznaczenie takie jak w linku ktory podalem i w dodatku byl kupiony w sklepie Zibi... czyzby podroba? ;)

 

ps. Na mechanizmie jest wyraznie napisane Miyota co. 1M12 ale na kopercie faktycznie jest w ramce nr 2717

Edytowane przez William Blake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie dziwne Casio - nie bardzo mam czas żeby teraz grzebać w necie, ale nie słyszałem żeby Casio stosowało kiedykolwiek w swoich zegarkach obce mechanizmy - nie wiem też czym się różni moduł 2717 od Miyota 1M12, całkiem możliwe że niczym bo oba to proste mechanizmy.

Masz ten zegarek od nowości? Nigdy nie zostawiałeś u jakiegoś majstra?

 

Edit:

Napisz do nich - może jest szansa na kupno tej Miyota https://domczasu.pl/mechanizmy-do-zegarkow/9170-mechanizm-do-zegarka-miyota-1m12.html

 

albo tutaj https://www.timepol.pl/wyszukiwanie.php?wyrazenie=Miyota+1M12

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze u mnie i kupiony u Zibiego wiec raczej nie fejk...choc to jakis czas temu bylo wiec kto ich tam wi co sprzedawali;) teraz to legitna firma ale kiedys...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Problemem z zamianą mechanizmu kwarcowego na klasyczny z naciągiem sprężynowym polega nie tylko na dobraniu grubości i ewentualnie pierścienia mocującego mechanizm ale na grubości tulei, do których mocowane są wskazówki. W zegarkach kwarcowych z zasady są cieńsze.

Skoro zegarek późni to możesz wymienić mechanizm na taki jaki jest zmontowany w oryginalnym zegarku. Podejrzewam uszkodzenie rezonatora kwarcowego. Czasami jest możliwość częściowego rozebrania mechanizmu tak by nie ruszać części mechanicznej a jedynie wydobyć elektronikę. Następnie wylutowuje się uszkodzony rezonator i zastępuje wlutowując sprawny.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje...jednak zarzucilem pomysl i kupilem nowy mechanizm taki jaki siedzial w zegarku... naprawa nieoplacalna bo nowy kosztuje 30 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje...jednak zarzucilem pomysl i kupilem nowy mechanizm taki jaki siedzial w zegarku... naprawa nieoplacalna bo nowy kosztuje 30 zl

 

No i rozsądna decyzja, pewnie posłuży długie lata.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.