Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kor

Balticus GP czy Näcken Modern?

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie mocno zachorowałem na kilka zegarków, ale czasem nie można mieć wszystkiego. Niestety trzeba wybierać.

 

Zastanawiam się nad Balticusem Gwiezdny Pył (ok. 2500 zł) a zegarkiem Nacken Modern (ok. 3000 zł).

 

Link do Balticusa: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/22295?utm_source=GADS&gclid=EAIaIQobChMItvXCi4XL4gIVBt-yCh0m_ARIEAQYGCABEgLSIvD_BwE

 

Link do Nacken: https://nthwatches.com/collections/watches/products/nacken-modern-blue

 

 

Co byście wybrali? Który bardziej Was przekonuje?

 

post-107875-0-15355500-1559646852_thumb.jpg

post-107875-0-98079100-1559646857_thumb.jpg

post-107875-0-77930200-1559646877_thumb.jpg

post-107875-0-85254800-1559647083_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie mocno zachorowałem na kilka zegarków, ale czasem nie można mieć wszystkiego. Niestety trzeba wybierać.

 

Zastanawiam się nad Balticusem Gwiezdny Pył (ok. 2500 zł) a zegarkiem Nacken Modern (ok. 3000 zł).

 

Link do Balticusa: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/22295?utm_source=GADS&gclid=EAIaIQobChMItvXCi4XL4gIVBt-yCh0m_ARIEAQYGCABEgLSIvD_BwE

 

Link do Nacken: https://nthwatches.com/collections/watches/products/nacken-modern-blue

 

 

Co byście wybrali? Który bardziej Was przekonuje?

Jak dla mnie Balticus, przynajmniej czymś się wyróżnia a Nacken, takich jak on są chyba... no powiedzmy kilka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dwa zupełnie różne zegarki. Bardziej do mnie przemawia Gwiezdny Pył, choć w NTH jest lepszy werk. W NTH trudno mi jednak "przejść do porządku dziennego" nad wskazówkami, które dość jednoznacznie kojarzą się z Tudorem  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balticus zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się coraz bardziej skłaniam do Balticusa, a Wasze głosy mnie utwierdzają. Oryginalny, polski projekt. Bez wyraźnego kopiowania/hołdowania Tudorom, Rolexom itd.

 

Jeżeli chodzi o Miyotę 8215 to nie jest to górna półka, ale chyba nie ma czego się obawiać, hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli nie przeszkadza Ci brak "stop sekundy", to z moich własnych doświadczeń wynika, że nie ma co się bać Miyoty z serii 8  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się coraz bardziej skłaniam do Balticusa, a Wasze głosy mnie utwierdzają. Oryginalny, polski projekt. Bez wyraźnego kopiowania/hołdowania Tudorom, Rolexom itd.

 

Jeżeli chodzi o Miyotę 8215 to nie jest to górna półka, ale chyba nie ma czego się obawiać, hmm?

Gdyby brać pod uwagę cenę mechanizmu (około 40 USD), to cena Balticusa mało przyjazna, ale projekt ciekawy wizualnie. Zresztą mechanizm Miyota 9015, może dwa razy droższy. Jeżeli chcesz się kierować wyborem mechanizmu, to na Ali znajdziesz sporo dobrych zegarków na tym samym mechanizmie co w Balticusie a zdecydowanie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się coraz bardziej skłaniam do Balticusa, a Wasze głosy mnie utwierdzają. Oryginalny, polski projekt. Bez wyraźnego kopiowania/hołdowania Tudorom, Rolexom itd.

 

Jeżeli chodzi o Miyotę 8215 to nie jest to górna półka, ale chyba nie ma czego się obawiać, hmm?

Jesteś pewien , ze oryginalny polski projekt , bez kopiowania itp :) to trochę jednak jeszcze poczytaj a znajdziesz wyraźne inspiracje , przynajmniej jeśli chodzi o kopertę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza Ci brak "stop sekundy", to z moich własnych doświadczeń wynika, że nie ma co się bać Miyoty z serii 8  :)

Brak stop sekundy to trochę odstręczające od zakupu zegarka za 2500 zł.

Jesteś pewien , ze oryginalny polski projekt , bez kopiowania itp :) to trochę jednak jeszcze poczytaj a znajdziesz wyraźne inspiracje , przynajmniej jeśli chodzi o kopertę :)

Dużo znasz projektów bez zapożyczeń? Na pewno oryginalniejszy jest z tych dwóch Balticus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Brak stop sekundy to trochę odstręczające od zakupu zegarka za 2500 zł.

 

 

Nie mam jej w Moonwatchu, za nieco więcej niż 2500 zł i jakoś z tym żyję  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jej w Moonwatchu, za nieco więcej niż 2500 zł i jakoś z tym żyję  ;)

Trudno to uznać za zaletę a Omega, to w końcu nie "Alfa i Omega" ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby brać pod uwagę cenę mechanizmu (około 40 USD), to cena Balticusa mało przyjazna, ale projekt ciekawy wizualnie. Zresztą mechanizm Miyota 9015, może dwa razy droższy. Jeżeli chcesz się kierować wyborem mechanizmu, to na Ali znajdziesz sporo dobrych zegarków na tym samym mechanizmie co w Balticusie a zdecydowanie taniej.

 

Nie kieruje się wyłącznie mechanizmem przy zakupie, ale jednak zależy mi na werku, który trochę popracuje ;-)

Spokojnie jestem w stanie przeżyć brak "stop sekundy", a przyciągnął mnie przede wszystkim ciekawy design zegarka i fakt, że to polska marka.

 

Głównie chodzę w koszulach + nierzadko marynarki, więc myślę, że Balticus spełniłby rolę codziennego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kieruje się wyłącznie mechanizmem przy zakupie, ale jednak zależy mi na werku, który trochę popracuje ;-)

Spokojnie jestem w stanie przeżyć brak "stop sekundy", a przyciągnął mnie przede wszystkim ciekawy design zegarka i fakt, że to polska marka.

 

Głównie chodzę w koszulach + nierzadko marynarki, więc myślę, że Balticus spełniłby rolę codziennego zegarka.

EDC jak najbardziej, garniturowiec już nie. Podchodź z dystansem do określenia "marka polska" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Skoro Ci się spodobał, to kupuj  :) IMO to dobry wybór, także biorąc pod uwagę to, jak się nosisz  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak stop sekundy to trochę odstręczające od zakupu zegarka za 2500 zł.

 

Dużo znasz projektów bez zapożyczeń? Na pewno oryginalniejszy jest z tych dwóch Balticus.

A kolegę uczono czytać ze zrozumieniem :);) Odniosłem się do wpisu autora wątku , który chyba tego faktu nie jest świadomy i nic poza tym . Gdzie napisałem , ze są jakieś inne projekty bez zapożyczeń ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zupełnie różne zegarki. Bardziej do mnie przemawia Gwiezdny Pył, choć w NTH jest lepszy werk. W NTH trudno mi jednak "przejść do porządku dziennego" nad wskazówkami, które dość jednoznacznie kojarzą się z Tudorem  :)

 

Nie tylko wskazówki. To jest w zasadzie Tudor Pelagos.

Natomiast jest też kwestia planowanego zastosowania zegarka. NTH to tool-watch, typowy ciężki zegarek w stylu dawnych nurków, natomiast Balticus to zegarek wprawdzie duży, ale jednak jego projekt sugeruje zastosowanie eleganckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolegę uczono czytać ze zrozumieniem :);) Odniosłem się do wpisu autora wątku , który chyba tego faktu nie jest świadomy i nic poza tym . Gdzie napisałem , ze są jakieś inne projekty bez zapożyczeń ???

Ogólnie masz rację. Założyłem błędnie, że nie można tego nie wiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram styl balticusa, ale w innym wydaniu. Balticus jest moim zdaniem za duży i za gruby do komfortowego noszenia na co dzień, ma też za słaby mechanizm, w stosunku do ceny. Jeśli ten styl ci się podoba poczytaj moim wątek, myślę że jest tam wiele ciekawszych propozycji w podobnym budżecie.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/172763-ciekawe-niedrogie-zegarki-w-stylu-genty/

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balticus, mam i polecam. Na pasku zyskuje drugie życie. Zastanów się nad zakupem z drugiej ręki, dużo tracą na wartości.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi! W ciągu kilku dni jadę zobaczyć jak Balticus wygląda na ręce.

Obawiam się jedynie grubości koperty, ale jeżeli będzie ok to  zdecyduje się na zakup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co powiedział kolega qln. Obawiaj sie nie grubosci samej koperty, a ogolnego efektu masywności na firmowej bransie. Pasek jest pewnym rozwiązaniem. Poza tym przynajmniej w moim przypadku, co do długości bransy to trafiam akurat między ogniwa , wiec niespecjalnie mogę ja dopasowac. Natomiast tarcza wynagradza wszystko.

Edytowane przez brakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko masywność i grubość koperty może być problemem. Koperta ma niby tylko 42mm ale ma proste uszy. Przy szczuplejszych nadgarstkach (tak było w moim przypadku) zegarek nie przylega do ręki tylko odstaje na bokach. Chciałem go kupić ale po przymierzeniu musiałem zrezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.