Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

"Knopik" zapięcie do paska.

knopik nit zapięcie pasek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rhotax

Rhotax
  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 08 czerwiec 2019 - 00:04

Czy ktoś używał takiego zapięcia przez dłuższy czas (nie koniecznie przy zegarku) https://www.hidesand...rown-crazyhorse

Czy ta dziura, w stosunkowo krótkim czasie, nie rozłazi się? Nie luzuje? Nie poszerza?

• 0

#2 Jędrula.wawa

Jędrula.wawa

rien ne va plus

• Użytkownik
  • 1198 postów

Napisano 08 czerwiec 2019 - 05:08

Czy ktoś używał takiego zapięcia przez dłuższy czas (nie koniecznie przy zegarku) ...
Czy ta dziura, w stosunkowo krótkim czasie, nie rozłazi się? Nie luzuje? Nie poszerza?

W mniej słusznych czasach wojskowi czy milicjanci nosili skórzane pasy, których zapięcie klasyczne było uzupełnione takim jak przedstawione zapięciem. Jako że było ono uzupełniające, to swoją rolę spełniało z powodzeniem.
W przypadku pasków zegarkowych swego czasu takie zapięcia były popularne przy mocowaniu pasków do teleskopów.
Ja osobiście bym nie powierzył takiemu zapięciu swojego zegarka, gdyż z czasem otwór się wyrabia. Jednak gdy uzupełnimy zapięcie odpowiednio umiejscowionymi szlufkami, powinno pełnić swoją rolę z powodzeniem. Dużo w tym przypadku zależałoby od materiału, z jakiego wykonano pasek.

Użytkownik Jędrula.wawa edytował ten post 08 czerwiec 2019 - 05:10

• 0

#3 Rhotax

Rhotax
  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 23:22

A tak ogólnie...

Jeśli mam już ustaloną długość paska (sprawdzoną na moim nadgarstku) i nie chcę standardowej klamry, szlufki, długiego języka...tego wszystkiego co tworzy taką "bulwę" pod nadgarstkiem.

Chcę uciąć pasek na odpowiednią długość aby był dokładnie pod wymiar i zastosować jakieś...zapięcie, które zepnie mi te końcówki paska.

Coś takiego jak zapięcie w bransoletach.

Niby jest to motylkowe dla skórzanych, ale z tego co widziałem tam też jest wystający język, szlufka na niego, a pod motylkiem jest nałożenie się "dwóch warstw" paska?

• 0

#4 porcelanowy

porcelanowy
  • Użytkownik
  • 549 postów
  • Gadu-Gadu: 1356321

Napisano 13 sierpień 2019 - 07:51

Powitoł
Z powodzeniem robiłem testy skórzanych pasków na klamrach poniższego typu - nie trzeba szlufek, nie trzeba języków tylko pasek musisz dobrze wymierzyć bo mikroregulacja nie jest za szeroka.
Testowałem na taniej klamrze z aliexpress i mimo taniości blachy było zdecydowanie wygodniej niż typowe motylki:
ZLIMSN-Deployment-Clasp-Stainless-Steel-
https://pl.aliexpres...2802723065.html

Zdaje egzamin gdy szyjesz pasek, bardziej problematyczne przy paskach fabrycznych, bo trzeba dłuższą część ciąć i szyć :)

Jest super wygodnie gdy zamontujesz na tym jakieś NATO/perlon.

Użytkownik porcelanowy edytował ten post 13 sierpień 2019 - 07:53

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: knopik, nit, zapięcie, pasek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych